bedaki na cesti

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
mtl: a ni tole previsoka hitrost 90 po takih ozkih, nepreglednih cestah? meni deluje 60-70 čisto ok....saj ni isto kot KRANJ-MEDVODE 90km/h, kjer imaš pregledno vse.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Kolesarji.Kaj je imel v mislih trener/organizator ki je v petek malo do dveh popoldan gnal skupino mladincev z "abštandom" petih metrov čez Gorjance?
Naredili so kolono da peče.Par revežev s kamijoni in trideset avtomobilistov ki so bili primorani voziti v koloni.In ko se je priključila še dopoldanska izmena iz Revozao_O
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
mtl: a ni tole previsoka hitrost 90 po takih ozkih, nepreglednih cestah? meni deluje 60-70 čisto ok....saj ni isto kot KRANJ-MEDVODE 90km/h, kjer imaš pregledno vse.
Ne, na tem odseku se da konkretno hitreje peljati. Sicer pa ni problem hitrost, tudi vožnja po sredini ali pa celo čisto na drugi strani ne (no, to je že problem, sploh v nepreglendem ovinku), problem je v tem, da se loleka spredaj nista spokala na svojo stran in pustila zadaj vozečega mimo. Ob tem, da je smernik nakazoval prehitevanje že konkretno prej, preden se je uporabilo svetlobno opozorilo.
 
Nazadnje urejeno:

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
87
36
18
V popoldanski konici se vozim po Lj severni obvoznici od Stegen proti Primorski. Očitno je novi šport prehitevanje po pospeševalnem pasu. Pas, ki pride s Celovške in hop z voznega pasa na pospeševalni, na koncu pa smernik levo in se vključi nazaj v vozni. Nato ponovi zgodbo pri Dravljah in še posebej pri Podutiku. Tam pa se spet postavi na pospeševalni pas in tokrat nadaljuje do konca še po odstavnem in se drži desne do izvoza Brdo. Vmes seveda tudi po odstavnem.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Zabavna prigoda.
Zvečer se vračam iz službe in vse od izvoza z avtoceste do našega prelepega domačega kraja peljem za belim C4 Picassom.
Trot je peljal kot budalo, v tistih nekaj kilometrih sem naštel takole štiri ali pet težjih prekrškov.
Na začetku našega prečudovitega kraja ustavim pred semaforjem, ker se mi je pravkar prižgala rdeča.
Junak naše zgodbe še pri zeleni smukne skozi in tera naprej, jasno da precej hitreje kot 50 km/h.
In ko takole čakam pred semaforjem, ga vidim, kako cca 300 metrov naprej ustavi pred Petrolom in vključi vse štiri smernike.
"Kako budalo, prej je takole teral, sedaj pa stoji tamle", si mislim.
Prižge se zelena, speljem in vidim, kako ga je izmeril in ustavil gospod policaj.
Instant karma in action.

Stripy.jpg


Sicer nisem škodoželjen... ah, kaj bi lagal, seveda sem.
Takim bebcem privoščim vse najslabše: čimbolj usrano življenje, na koncu pa strašno in grozljivo smrt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in krko

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Sicer nisem škodoželjen... ah, kaj bi lagal, seveda sem.
Takim bebcem privoščim vse najslabše: čimbolj usrano življenje, na koncu pa strašno in grozljivo smrt.

Moraš imet pa res hudo hudo grenko življenje, da se naslajaš in te veselijo take stvari, celo privoščiš ljudem strašno grozljivo smrt - ne rečem če bi bilo govora o hitlerju, titotu, stalinu...ampak za prometni prekršek
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zabavna prigoda.
Zvečer se vračam iz službe in vse od izvoza z avtoceste do našega prelepega domačega kraja peljem za belim C4 Picassom.
Trot je peljal kot budalo, v tistih nekaj kilometrih sem naštel takole štiri ali pet težjih prekrškov.
Na začetku našega prečudovitega kraja ustavim pred semaforjem, ker se mi je pravkar prižgala rdeča.
Junak naše zgodbe še pri zeleni smukne skozi in tera naprej, jasno da precej hitreje kot 50 km/h.
In ko takole čakam pred semaforjem, ga vidim, kako cca 300 metrov naprej ustavi pred Petrolom in vključi vse štiri smernike.
"Kako budalo, prej je takole teral, sedaj pa stoji tamle", si mislim.
Prižge se zelena, speljem in vidim, kako ga je izmeril in ustavil gospod policaj.
Instant karma in action.

Poglej priponko 21229

Sicer nisem škodoželjen... ah, kaj bi lagal, seveda sem.
Takim bebcem privoščim vse najslabše: čimbolj usrano življenje, na koncu pa strašno in grozljivo smrt.
Torej, če te prav razumem, si se vozil za voznikom, ki je naredil 6 težjih prekrškov. Kakšnih? A je izgledalo, da je pijan?
A si se lepo zleknil v sedežu, odprl kokice in gledal, kako se bo skantal in morda ubil kakšnega nedolžnega voznika, ki mu bo takrat prišel nasproti?
Bi ti takrat prišlo? Telefona nisi imel pri roki in poklical policijo, da bi ga spravili s ceste?
Čisto tako vprašam, ker glasen si full, da bi pa kaj naredil, ti pa seveda na misel ni prišlo, a ne? Razen tega, da nekomu privoščljivo želiš smrt.
Baaah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Jaoo...

Oakey in mtl:

Sarkazem detektor crknil?
Še nikoli nista slišala malce bolj slikovitega izražanja?
Še nikoli nista slišala za (šaljivi) Horrible Death Meme?

HD01.jpg


HD02.jpg


HD03.jpg


HD05.jpg


Priznam, da sem malce ljudomrznež, a v resnici nisem kaj prida škodoželjen.
Kar se mene tiče, naj imajo ljudje (pa četudi so še taki bebci) lepo in dolgo življenje in na koncu mirno in nebolečo smrt.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Vzel sem si nekaj časa in malce pobrskal po Zakonu o pravilih cestnega prometa (ZPrCP).
Naš junak je prehiteval v nepreglednem desnem ovinku.
Prehiteval je tudi čez križišče.

52. člen
(prepoved prehitevanja)
(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:
...
3. pod vrhom klanca, pred ovinkom ali v ovinku, kjer ni zadostne vidne razdalje, razen na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma;
...
12. na križišču, razen vozilo, ki zavija levo v skladu z 50. členom tega zakona, vozilo, ki vozi po prednostni cesti in vozilo, ki pri zeleni luči vozi preko križišča, na katerem je promet urejen s svetlobnimi prometnimi znaki;
...
(3) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 1., 2., 10., 11., 12. ali 13. točke prvega odstavka tega člena.
...
(5) Z globo 700 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami 3., 4., 7. ali 8. točke prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk.

Znatno je prekoračil dovoljeno hitrost v naselju.
Po moji oceni je pristal v eni izmed teh dveh kategorij:

46. člen
(najvišje dovoljene hitrosti)
...
(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:
...
3. 500 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;
4. najmanj 1.000 eurov, če prekorači hitrost za več kot 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila;


Naštel sem še nekaj malce blažjih zadev:

- Prehitevanje čez polno črto - mislim, da v tem primeru gospod policaj lahko zapiše kazen glede na naslednji člen:
94. člen
(prometna signalizacija)
(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.
(2) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo...

- Vozilu pred njim se je nalimal na odbijač
44. člen
(razdalja med vozili)
(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja) oziroma na razdalji, določeni s prometnim znakom.
...
(5) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena.

- Prekoračena dovoljena hitrost izven naselja