bedaki na cesti

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28

Tole se bo vedno večkrat dogajalo - en usrane se vozi 70 na uro in dela kolono.

Sicer tega ne odobravam, vendar včasih res ne gre drugače. Ni mi jasno zjutraj, ko je polno prometa in se večinoma vozim v koloni se vedno najde kakšen, ki ni sposoben pri omejiti 90 km/h in koloni,ki se vozi 70 km/h slediti toku. On se cjazi svojih 50 km/h na uro s sendvičem in čikom v roki :mad:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ALTF4

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Tole se bo vedno večkrat dogajalo - en usrane se vozi 70 na uro in dela kolono.

Sicer tega ne odobravam, vendar včasih res ne gre drugače. Ni mi jasno zjutraj, ko je polno prometa in se večinoma vozim v koloni se vedno najde kakšen, ki ni sposoben pri omejiti 90 km/h in koloni,ki se vozi 70 km/h slediti toku. On se cjazi svojih 50 km/h na uro s sendvičem in čikom v roki :mad:

default je ratal cijazenje 65-70 na 90, vključevanje na avtocesto z "vratolomnih" 45 km/h (sevede takoj na vozni pas), vožnja po prehitevalnem s 110, spanje pri zeleni, sekanje ovinkov na hard, nespremljanje dogajanje v ogledalih in še kej.
pol si pa ti norc, k jih prehitiš, potegneš po voznem mim pa še kej...jebeštrga vas gleda norce ene :D
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.564
113
Tole se bo vedno večkrat dogajalo - en usrane se vozi 70 na uro in dela kolono.

Sicer tega ne odobravam, vendar včasih res ne gre drugače.

Ja pa gre. Samo pred ogledalo se moraš postavt in si naglas povedat da si sam butelj, ne pa vsi ostali (idioti so jasno vsi, brez izjeme, ki se peljejo pred tabo in vsi, brez izjeme, ki ti peljejo naproti).

Ja vedno (ampak res vedno, tudi ob treh ponoči na prazni cesti) lahko najdeš izgovor oziroma "usraneta" zaradi katerega se obnašaš kot idiot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Gatto

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Lahko vozim z nad 50% hitrosti, ki je predpisana za odsek. Brez razloga!
Drugi pa: Vstanite bolj zgodaj, pojdidte po drugi relaciji, me prehitie, bodite strpni. Me ne moti, če me prehitite, me ne moti, če sem prvi v kolini. Men je super!
In kdo je norec? Tisti, ki se drži pravil, ali tisti, ki jih krši?
In ne, nisem bil jaz. Jaz cicncam po drugi relaciji. :)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Hudič je to, če si nestrpen na cesti..
pa še ena prigoda izpred parih mesecev..zvečer se lepo peljemo vštric v koloni po Celovški ..nek mladenič v rahlo odcvetelem črnem BMW na moji desni vztrajno gleda v telefon in si dopisuje na fejsbuk po moje...ko je opazil, da ga gledam malo zviška )dobesedno) in sem mu rahlo odkimal, mi je pokazal "saj se ve kaj" in nadaljeval svoje početje med vožnjo naprej.
Jaz sem nato zavil levo po svoje in in ko sem se vrnil čez 15 min nazaj na Celovško, je pri izvozu za gorenjsko AC "moj znanec" hodil okoli avta, krilil z rokami in telefonaril..seveda se je rahlo prilimal eni revci v rit skoraj novega avtočka..:jok:

seveda se ni počutil nič krivega, kolikor sem razbral iz gest opičjaka v mojem počasnem mimovozu mimo prometne nesreče..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Tole se bo vedno večkrat dogajalo - en usrane se vozi 70 na uro in dela kolono.

Sicer tega ne odobravam, vendar včasih res ne gre drugače. Ni mi jasno zjutraj, ko je polno prometa in se večinoma vozim v koloni se vedno najde kakšen, ki ni sposoben pri omejiti 90 km/h in koloni,ki se vozi 70 km/h slediti toku. On se cjazi svojih 50 km/h na uro s sendvičem in čikom v roki :mad:

Čist tako v vednost tistim, ki dotičnega odseka ne poznajo - gre za vijugasto cesto gor/dol/levo/desno s krajšim mostičkom, nepreglednimi ovinki, neprekinjeno črto ter omejitvijo 70km/h. Tako da tisti "usrane" vozi po predpisih, ki na temu odseku niti niso kaj veliko zgrešeni. In prav zares se bo to res vedno večkrat dogajalo dokler ne bodo razširili ter "poravnali" ceste ter dvignili omejitev. Ali pa dokler ne bo kak prepotentnež za volanom sposoben umiriti svojih živcev, kar bo pač prej (verjetno tisto iz prvega stavka).

Edit: typo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje ni vozil cez crto... ampak je zaradi sirokokotne kamere, ki je kot kaze namescena v desnem vogalu vetrobranskega stekla tak popacen zorni kot ... Edino tam v kriziscu je pomoje zato zapeljal na sredino, da je lahko posnel "invalida", kaj pocne v kriziscu z rdeco na semforju ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Pomoje ni vozil cez crto... ampak je zaradi sirokokotne kamere, ki je kot kaze namescena v desnem vogalu vetrobranskega stekla tak popacen zorni kot ... Edino tam v kriziscu je pomoje zato zapeljal na sredino, da je lahko posnel "invalida", kaj pocne v kriziscu z rdeco na semforju ...

+1
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ne vem kje je to snemano ampak kot je zgoraj nekdo ze rekel, voznja po slo magistralkah je postala katastrofa. Sploh med vikendi. Omejitev 90, 100kmh, ob lepem vremenu se peljemo 60-70v koloni, ob dezju pa 40-50. Pa da se ti strga. Prehitevati smo ugotovili nihce vec ne zna. Ker mladina se ni nikoli vozila na morje po magistralkah in jadranski magistrali, da bi osvojili osnove prehitevanja in tako cakas pezdeta, ki ne uspe prehiteti traktorja ali polpriklopnika. Potem si pa nestrpen ti. Gre se za dinamiko.
Boze mili, ali pa speljevanja pred semaforjem. Sprasujem se kdo rabi vso to silno konjenico pod motornim pokrovom?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Dirkači.

Za vas je šola varne vožnje Vransko, oziroma, da se ne vozite ob vikendih, v službo 1/2h prej in iz službe 1/2h prej.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Resnično je na cestah ogromno bolnikov, tako mentalno prizadetih kot telesno hendikepiranih. Obenem se čudim, da prometnih nesreč ni še več, še najbolj pa me čudi, da na cestah zaradi "teh" stvari ni več ubojev na mah oz. v afektu, ipd..

Da ne omenjam vse od osnovnih stvari, kot so dajanje/puščanje prednost na cesti, razvrščanja v križiščih, vključevanje v promet (npr. na avtocestah iz pospeševalnega na vozni pas in zapuščanje avtoceste iz voznega na zaviralni pas), vožnja na prazni avtocesti po prehitevalnem pasu, prehitevanje s pospeškom t. i. siciljanskega polža, speljevanje v križiščih pri zeleni luči semaforja, itd.

Zelo zanimivi so mi debili, ki kupijo avto v vrednosti 35-50-tisoč eur in ne upajo pohoditi pedala za plin zaradi varčevalnih ukrepov, saj njegovemu kolegu identičen avto porabi 4,9 l/100km, on sam pa ima na potovalnem računalniku 5.1 l/100km. Ti tipi se potem na forumih prepucavajo, kdo ima pri isti hitrosti in prestavi, nižje obrate.. Naštevanje debilizmov lahko traja v nedogled, a komu mar?

Zadnjič se na avtocesti vključujem po pospeševalnem pasu na vozni pas. V špeglu opazim avto na voznem pasu ki me dohiteva, saj vozi npr. 130, jst pa pospešujem iz 80. Vključim lev smernik in čakam tipa, da se umakne na prehitevalni pas (v tem momentu sva bila edina voznika na avtocesti ), saj mu nočem skočiti tik pred avto. Nakar se tip nikakor noče umaknit, zato mu premik nakažem s kratkim potegom volana v levo, da bi se vključil, pa se tip še vedno ne umakne. Ker sem pred zaključkom pospeševalnega pasu se odločim zavirati, da gre tip mimo (da ne bi prehiteval po odstavnem pasu s 160 km/h), nato ga prehitim in vidim, kako se z babo na ves glas smejita v avtu češ, hahahah, kako sta me zajebala, da se nisem uspel vključit na avtocesto. Tipu pri vzporedni vožnji z njim nakazujem njegov smisel početja ter priporočila za ustavitev na počivališču za "pojasnila", a moje povabilo zavrže s pomikom glave vstran ter zapuščanjem avtoceste na naslednjem izvozu..

Za hujše primerke pa je v avtu pod sedežem še vedno obvezen pripomoček 5-žilni kabel, pa to...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Zadnjič se na avtocesti vključujem po pospeševalnem pasu na vozni pas. V špeglu opazim avto na voznem pasu ki me dohiteva, saj vozi npr. 130, jst pa pospešujem iz 80. Vključim lev smernik in čakam tipa, da se umakne na prehitevalni pas (v tem momentu sva bila edina voznika na avtocesti ), saj mu nočem skočiti tik pred avto. Nakar se tip nikakor noče umaknit, zato mu premik nakažem s kratkim potegom volana v levo, da bi se vključil, pa se tip še vedno ne umakne. Ker sem pred zaključkom pospeševalnega pasu se odločim zavirati, da gre tip mimo (da ne bi prehiteval po odstavnem pasu s 160 km/h), nato ga prehitim in vidim, kako se z babo na ves glas smejita v avtu češ, hahahah, kako sta me zajebala, da se nisem uspel vključit na avtocesto. Tipu pri vzporedni vožnji z njim nakazujem njegov smisel početja ter priporočila za ustavitev na počivališču za "pojasnila", a moje povabilo zavrže s pomikom glave vstran ter zapuščanjem avtoceste na naslednjem izvozu..

Za hujše primerke pa je v avtu pod sedežem še vedno obvezen pripomoček 5-žilni kabel, pa to...

in zakaj ga nisi 'prehitel' po pospeševalnem oz še naprej po odstavnem pasu?

mogoče sta se pa režala čemu drugemu kot tebi?

eni se res obremenjujete za vsak k...c, saj zato pa je tako po cesti
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ti pa tudi razresi svari v svoj prid in prid ostalih. Na cesti se vozi, na sekretu se igra z mobilnim telefonom, za mizo se je in za sankom pije. Ne pa vse hkrati na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi