bedaki na cesti

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
To ti misliš, letos poleti jih je na tržaški v času ko smo bili na kosilu policistka popisala vsaj 10. Pa poleti zelo pogosto stojijo na vogalu skriti za zidom in ponavadi jim ni treba več kot minuto čakat.

A sem kje omenjal da se jih ne kaznuje? Samo primer sem dal, da če hočeš delat dramo se lahko s kamero postaviš na katerokoli ulico in počakaš (če ne drugega, bo šel pa kakšen pešec 3 cm mimo prehoda čez cesto). Ne bo treba čakat 10 minut da dobiš "šok" novico kot je ona zgoraj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
KStoner: Ni treba pisariti bedarij. Če sta dva vzporedno, ju na cesti z gostim nasprotnim prometom težko prehitiš. Včasih vozim traktor, ki ga ni nič težje prehiteti kot dva kolesarja vzporedno. In ko vidim, da ne morejo mimo, se je pač treba umakniti. Na 4 km ceste so trije primerni prostori in stojim na vsakem. Tako je in ni prav nobenega razloga, da bi kaj drugega veljalo za kolesarje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ne vem, zakaj bi morali kolesarji voziti vštric? a zato, da lahko čvekajo med vožnjo in vijugajo po cestišču? tukaj se pa strinjam z Jadnikom-samo kazni nabit takim ..:)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
Ce sta kolesarja vstric, si hitreje mimo, ker je kolona krajsa.
Malo za hec malo za res.
Dokler bomo slovenci imeli prometne pasove siroke 2,75m, ob robu sama luknja, je utopicno pricakovati, da bomo kolesarje lahko varno prehitevali ob nasprotnem prometu. Pa ni vazno, ali vozita en za drugim, ali pa vstric.
Projektiranje in izvedba slovenskega cestnega programa je cisto v psu. Na.laterju je ze cel kup filmckov in slik z bedastimi resitvami na nasih cestah.

Anze Albreht seje tri leta trudilhttps://siol.net/avtomoto/promet/uspesna-triletna-kampanja-gasilca-resevalni-pas-na-avtocesti-bo-dva-metra-sirsi-451126 in dopovedoval slovenskih birokratom in prometnim strokovnjakom da je 3x3m 9m in ne 7,5 kot so oni vztrajali.
Sedaj na fb vidim da je odprl zavod ustvarimo resevalni pas. Nisem ga vprasal kaj bo sedaj namen tega zavoda. Upam, da lovljenje in zapiranje ljudi ki so mu tri leta metali polena pod noge in ga ucili matematiko. Naj jih spravi v zapor, da tam odsluzijo vse njegove stroske in ure prostovoljnega dela(ure placane po tarifi birokrata x2). Vec jih bo v zaporu, krajsi cas bodo tam.
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tale tadrugi je pa tipični motorčni idiot, ki nikakor ne bi smel imet izpita.
Imel je več kot dovolj časa da bi se ob normalni reakciji čisto normalno vključil v krožišče, tako je moral zvito pločevino rešit tisti v Pandi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
To tudi meni ni bilo jasno, kaj se dogaja. Sem že preklinjal, ker ni potegnil, saj je imel več kot dovolj časa, potem pa potegne pred Pando...
Sem ga pa že eno križišče prej čakal kar nekaj časa, da je končno uspel speljati, čeprav je imel vse prosto.
Jah, takle mamo...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Se strinjam, da so kolesarji ogroženi (slabe ceste ipd), ampak, vožnje vštric pa ne odobravam-kot sem rekel in je tudi napisano v članku-zabavnejša vožnja, klepetanje-to vse jemlje pozornost, ki bi jo moral kolesar namenjati okolici pri vožnji, ker je že tako bolj izpostavljen vplivu drugega prometa.

Sam rad kolesarim, da ne bo pomote- ampak ne tako, kot nekateri, ki mislijo, da so sami na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Vsak, ki kupi najboljšo opremo in kolo še ni profi kolesar in se potem jajca po cesti, kot da je samo on na cesti.

Ta isti osebek se potem usede v svojega 10 let starega X5 in je spet največji šerif na cest o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in mtl

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.337
2.276
113
Mene je strah vsakič, ko srečam kolesarja/je na voznem pasu. Ko srečam traktorista NIKOLI!
Gibanje traktorista je pričakovano - upoštevanje enakih pravil kot ostali vozniki MOTORNIH vozil.
Za kolesarja NIKOLI ne vem, kaj in kako bo vozil.
Srečanje s traktoristom notri NIKOLI ne pusti posledic, kot srečanje s kolesarjem.
Še enkrat. Kolesarji, ne tekmujte z motornimi vozili. Pa naj v tujini še tak super kolesar govori kar hoče.
Tist Matej Zalar ima pa v Glavi napis Nergač.
A se sploh zaveda, kako točno se je ocenil? (nisem bral prispevka. Sam ta txt)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Na cestah kjer so zarisani pasovi traktor zasede "cel" pas in te zato ni strah. En kolesar zasede koliko? Itak, da lahko opleta levo desno znotraj predpisanega 1,5m. Če bi vozila dva vzporedno, je tega opletanja bistveno manj. Kolesarji z veliko prevoženimi km vozijo "krmilo ob krmilu" brez težav in taka dva kolesarja zasedeta manj kot 2m ceste.

Rešitev je povsem preprosta - kolesarja/je prehitevaj tako kot traktor. Jaz se tega držim in mi je vseeno, če kolesar nenadoma zavije na 3/4 pasu.....jaz sem ob prehitevanju itak na drugem pasu.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
To tudi meni ni bilo jasno, kaj se dogaja. Sem že preklinjal, ker ni potegnil, saj je imel več kot dovolj časa, potem pa potegne pred Pando...
Sem ga pa že eno križišče prej čakal kar nekaj časa, da je končno uspel speljati, čeprav je imel vse prosto.
Jah, takle mamo...
Čaka, da se mu zaletiš v rit, ker ti gledaš in opazuješ tok dogajanja, vidiš prosto, potegneš, ker imaš glavo še v levo obrnjeno, in potem se mu nabiješ od zadaj. Pride ven, dobi kuponček/številko in si elegantno odbijač in še kaj popravi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.883
113
pri taščici
To tudi meni ni bilo jasno, kaj se dogaja. Sem že preklinjal, ker ni potegnil, saj je imel več kot dovolj časa, potem pa potegne pred Pando...
Sem ga pa že eno križišče prej čakal kar nekaj časa, da je končno uspel speljati, čeprav je imel vse prosto.
Jah, takle mamo...

Hmm tole je pa za vzor dinamične vožnje pri alfistih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Klasika na naših cestah. Če imaš srečo potem še proti tebi zavije, ko si med prehitevanjem ob njegovem boku :cheer:
Meni je drugače inštruktor v avtošoli na polno težil, da moram na vsakih cca.15s s pogledom ošinit oba stranska ter vzvratno ogledalo in to mi je tupil toliko časa, da mi je zadeva prišla tok v kri, da imam kdaj pa kdaj oblutek, da med vožnjo naprej bolj gledam nazaj kot pa v dejansko smer vožnje :bonk:
 

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
Jaz bi včasih to vzratno ogledalo najraši dol spipal ko za mano vozi oseba z previsoko nastavljenimi kratkimi lučmi.