bedaki na cesti

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Res je v Podlehniku je pol.postaja, ki spremlja se haloski del tam okoli in niso trije policisti v enoti. Dolga dvopasovnica do AC...poznam te kraje, v bistvu je res vse, kar je povedal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In ker je lih toliko res potem tudi veš, da če je uspel spyzditi mimo mejne kontrole in če je bila cesta od meje do Podlehnika koliko-toliko prazna, je minilo lih ene 4-7 minut preden je bil v višini Podlehnika.
Zdaj si pa izračunaj koliko časa rabiš, da obvestiš najprej nadrejenega, potem da steče informacija do vseh postaj in da se nekdo odleti iz postaje, se spoka v avto in leti na AC. Plus tega so ceste po novem tako speljane, da jim čisto nič ne koristi, da je postaja 100 m od AC - je treba čez najmanj 1 krožišče, da prideš na AC - in to že "precej visoko"* proti MB. *dvopasovnica ozr. AC se začne že nižje - se pravi bežeči že nekaj časa leti na polno.
Mišn impozible, da bi letečega merđota ujel še pred AC - ko pa je enkrat gor in leti 150 + pa si izračunajte koliko časa imaš, da postaviš blokado - vmes se pa AC še vsaj 2x razcepi + izvoze prešteje. In ravno izvoz so ena večjih težav pri nas - nafokali so jih toliko, da ima že vsak grm svoj izhod iz AC - kako naj potem karkoli organiziraš, če ima preganjani nešteto možnosti za spremembo smeri.
Pod črto - dobro, da si končalo z več žrtvami in dobro, da so ga ujeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
In ker je lih toliko res potem tudi veš, da če je uspel spyzditi mimo mejne kontrole in če je bila cesta od meje do Podlehnika koliko-toliko prazna, je minilo lih ene 4-7 minut preden je bil v višini Podlehnika.
Zdaj si pa izračunaj koliko časa rabiš, da obvestiš najprej nadrejenega, potem da steče informacija do vseh postaj in da se nekdo odleti iz postaje, se spoka v avto in leti na AC. Plus tega so ceste po novem tako speljane, da jim čisto nič ne koristi, da je postaja 100 m od AC - je treba čez najmanj 1 krožišče, da prideš na AC - in to že "precej visoko"* proti MB. *dvopasovnica ozr. AC se začne že nižje - se pravi bežeči že nekaj časa leti na polno.
Mišn impozible, da bi letečega merđota ujel še pred AC - ko pa je enkrat gor in leti 150 + pa si izračunajte koliko časa imaš, da postaviš blokado - vmes se pa AC še vsaj 2x razcepi + izvoze prešteje. In ravno izvoz so ena večjih težav pri nas - nafokali so jih toliko, da ima že vsak grm svoj izhod iz AC - kako naj potem karkoli organiziraš, če ima preganjani nešteto možnosti za spremembo smeri.
Pod črto - dobro, da si končalo z več žrtvami in dobro, da so ga ujeli.
Nič ni dobro. Dejstvo je, da so ga lovili 40+ km, pa lahko ti opravičuješ dejanja naših policajev koliko hočeš. Prekleto dobro poznam ta del ceste in ob tem času je kar polna, in kar precej razrita, tako da neke hitrosti do AC ni mogel nabrati. Da bi teh 10km od mejnega prehoda do Podlehnika prevozil v maksimalno 7 minutah, mora imeti prekleto sreči in prazno cesto; je pa v bistvu poleg kamionov gradbišča še polna ostalega transporta iz juga + doberšnji del lokalnega prometa. Pa ne gre samo za pregon, gre tudi za varovanje meje: kaj mejna policija na mejnem prehodu nima vozil, da intervenira v trenutku? Ali si samo jaj.ca čohajo!?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - če jim je res potegnil iz meje - a misliš, da na meji sedi ene patrulja v avtu in samo čaka, da štarta, če bi kateri slučajno potegnil iz meje?

Pa dajte ostanite realni - dejansko je sreča, da so ga sploh dobili - in to 99% samo zato, ker je ostal na AC. Al bi ga našli, da je potegnil proti Kidričevem in potem v gozd noter ...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Še enkrat - če jim je res potegnil iz meje - a misliš, da na meji sedi ene patrulja v avtu in samo čaka, da štarta, če bi kateri slučajno potegnil iz meje?

Pa dajte ostanite realni - dejansko je sreča, da so ga sploh dobili - in to 99% samo zato, ker je ostal na AC. Al bi ga našli, da je potegnil proti Kidričevem in potem v gozd noter ...
Če dejansko ni policijske ekipe v pripravljenosti na zunanji šengenski meji, ki bi jo naj mi varovali, potem nam ni pomoči. Ni čudno, da so nas f.uknili iz šengna, ker si drugega ne zaslužimo. Da pa so ga "uspeli" ustaviti 10 km pred mejo je pa samo ena velika blamaža naše policije in kaže na realno stanje in nesposobnost opravlajnja nalog. Pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
ergo

A iz Šengna so nas vrgli? Kdaj?

A jodlarje tud? Njim namreč Švabi malo pod prste gledajo.

Pa še enkrat - dežurna ekipa ne pomeni, da sedi v avtu in samo čaka, da na gas pritisne.

Ampak ti kar postavljaj pike ....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Včasih so taki ljudje hudi tehnični analfabeti. Telefon je prišel z izklopljenim BT in ga ne znajo vključiti, da bi povezali z avto inštalacijo. Potem pa pridejo še razne urbane legende, da v tem primeru baterija ne bo držala dovolj dolgo in podobno.
Ne jezi se, nič ne pomaga.

Al pa noče da je telefon povezan na avto, v avtu žena, na telefonu pa ljubica. Sem že slišal take prigode. :) Meni je bil pred letom eden od pogojev za nov avto BT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Telefon in avto:

imaš v avtu instalacijo in nisi priklopljen ter govoriš med vožnjo = kazen X 5, pa bi se hitro red naredil. ;)
 

takata

Zelenc'
23. feb 2018
9
2
3
Lahko telefon povežeš z BT slušalko, pa ne bosta vedeli ne žena ne ljubica za tvoje kontakte. To je sicer tudi idealna rešitev za nekoliko starejše avtomobile,ki nimajo še povezave z telefonom. Dovolj je ena kazen (mislim da je 120 eur),zato je sigurno bolje nabaviti prostoročno povezavo,pa tudi varneje je.Ni pa to nek bav bav povezati tel. z BT, saj je vse narejeno tako, da je čim bolj preprosto.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Višina kazni ni prava poteza. Količina kazni in povečanje verjetnosti, da te ujamejo je prava pot. V tujini ni visokih kazni, ampak je dosti policajev na cesti in zadeva deluje.
Aja pa plačevanje na licu mesta je potrebno uvesti nazaj, ne pa neke položnice pa osem dni in te finte. To je samo strošek za državo. Storiš prekršek, plačaš policaju, če nimaš gotovine, daj kartico če nimaš tega pa ne moreš dalje dokler ti nekdo ne prinese denarja ali ne pustiš neke garancije. Na ta način bi v roku 1 leta imeli prometne razmere bistveno bolj urejene.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BornSkeptic

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Storiš prekršek, plačaš policaju, če nimaš gotovine, daj kartico če nimaš tega pa ne moreš dalje dokler ti nekdo ne prinese denarja ali ne pustiš neke garancije. Na ta način bi v roku 1 leta imeli prometne razmere bistveno bolj urejene.
Misliš? No, če bi tole veljalo že prejšnji teden, bi oba, kolega in policaj (ki bi ga pazil da ne uide dalje) še danes stala tam ob cesti - pa čez eno leto tudi še kar, ker je kolegu policaj nabil tolko kazni, da jo v desetih letih ne bo sposoben plačat, drugi tudi ne bodo plačali zanj, vzet mu pa nimajo kaj.
Kaj pa zdej?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Bi bi. Zaplenijo avto in je rešeno. Ni njegov, tudi prav bo pa lastnik pokril, zakaj pa je posodil avto prekrškarju. Stvari so zelo preproste, če se hoče, da so preproste. Ne bi bilo več izgovarjanj, sem avto posodil ženi, ne vem kdo je vozil moj avto, ipd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Bi bi. Zaplenijo avto in je rešeno. Ni njegov, tudi prav bo pa lastnik pokril, zakaj pa je posodil avto prekrškarju. Stvari so zelo preproste, če se hoče, da so preproste. Ne bi bilo več izgovarjanj, sem avto posodil ženi, ne vem kdo je vozil moj avto, ipd....
Avto že sedaj zaplenijo. (kolegu so ga). Torej je po tvoje zadeva rešena, zadeve urejene :) Vse Super.

In kaj si mislil s čakanjem na kraju, dokler nekdo ne prinese denarja?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
direktno v zapor in prisilno delo, pa mirna bosna. igrajte se z življenji drugih v peskovniku ne na cestah.