bedaki na cesti

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Med voznikom in pešcem poteka dvosmerna komunikacija..
- pešec se postavi na rob pločnika pri prehodu in pogleda prihajajoče vozilo
- voznik po položaju pešca vidi da želi prečkati cesto in dvigne nogo s plina in premakne na zavoro.
- pešec opazi, da ga je voznik videl in je začel zmanjševati hitrost.
- voznik ustavi avto pred prehodom
- pešec stopi s pločnika na prehod, in gre prek.

Pred davnimi khm... časi sem opravi izpit za inštruktorja vožnje, in sem vam podrobno opisal postopek.
Tako učijo voznike pri opravljanju izpita, žal ne učijo tega tudi pešce :fredi:
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Zakon o pravilih cestnega prometa
41. člen
(vožnja z vozilom na prehodu za pešce)
(1) Na prehodu za pešce, na katerem promet ni urejen s svetlobnimi prometnimi znaki ali ga ne ureja pooblaščena uradna oseba, morajo vozniki in drugi udeleženci cestnega prometa omogočiti pešcem varno prečkanje vozišča, ki so na prehodu ali stopajo nanj.
(2) Določba prejšnjega odstavka tega člena se uporablja tudi na prehodu za pešce na kolesarski stezi ali drugi prometni površini.
(3) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.
(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

Zdaj pa dokaži kako se je znašel na prehodu, če si ga zadel!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz vedno mojim otrokom pravim, ko gremo spancirat....ustavi se pred prehodom in ko ti voznik ustavi, poglej se na drugo stran, ce te je tudi oni drugi videl in ustavil? Sele potem gres lahko cez.
Pa vedno jim tudi povem, ko vidimo avte 1m pred vhodom v Spar, Lidl itd., da so ti ljudje budale in zabiti do amena in, da ce bodo oni tako parkirali, ko bodo veliki, bodo ravno tako budale in da naj si niti ne drznejo. Zena mi seveda pravi, da naj se umirim in malo pazim pri besedah, ampak, ko vidis take cepce, ne mores biti miren.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Zakon o pravilih cestnega prometa
41. člen
(vožnja z vozilom na prehodu za pešce)
(1) Na prehodu za pešce, na katerem promet ni urejen s svetlobnimi prometnimi znaki ali ga ne ureja pooblaščena uradna oseba, morajo vozniki in drugi udeleženci cestnega prometa omogočiti pešcem varno prečkanje vozišča, ki so na prehodu ali stopajo nanj.
(2) Določba prejšnjega odstavka tega člena se uporablja tudi na prehodu za pešce na kolesarski stezi ali drugi prometni površini.
(3) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.
(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

Zdaj pa dokaži kako se je znašel na prehodu, če si ga zadel!
Prehod čez cesto ne ureja samo 41. člen.
83.čl pa pravi takole:
(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.
Zdaj naj pa dokaže, kako je varno stopil na vozišče, če ga nekdo zadel !

 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz vedno mojim otrokom pravim, ko gremo spancirat....ustavi se pred prehodom in ko ti voznik ustavi, poglej se na drugo stran, ce te je tudi oni drugi videl in ustavil? Sele potem gres lahko cez.
Pa vedno jim tudi povem, ko vidimo avte 1m pred vhodom v Spar, Lidl itd., da so ti ljudje budale in zabiti do amena in, da ce bodo oni tako parkirali, ko bodo veliki, bodo ravno tako budale in da naj si niti ne drznejo. Zena mi seveda pravi, da naj se umirim in malo pazim pri besedah, ampak, ko vidis take cepce, ne mores biti miren.
Poslusaj zeno, ker ima popolnoma prav. Ce bi bil dec, bi povedal tistim, ki parkirajo v obraz. Ona bi to cenila in te spostovala. Tako te pa samo njena intuicija brani, da te kdo ne poskoduje s tvojo pasivno agresijo. Ceni te pa ne, otroci te tudi ne bodo, ce bos samo robantil cez ljudi in jim ne pomagal to tudi doumeti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Kako bo povedal v obraz tistim ki narobe parkirajo?
Bo letal po parkirišču in jih nadiral. Mogoče stopil do blagajne v trgovini in poklical "budalo" ki narobe parkira.
Najboljše je da pokliče Vardo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in navlixx

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Poslusaj zeno, ker ima popolnoma prav. Ce bi bil dec, bi povedal tistim, ki parkirajo v obraz. Ona bi to cenila in te spostovala. Tako te pa samo njena intuicija brani, da te kdo ne poskoduje s tvojo pasivno agresijo. Ceni te pa ne, otroci te tudi ne bodo, ce bos samo robantil cez ljudi in jim ne pomagal to tudi doumeti.
Poslušaj zaseko, ker ima popolnoma prav. Vedno pojdi do tistega, ki narobe parkira in mu to povej v obraz, prej ali slej se bo našel nekdo, ki te bo prefukal.
Ko bo to videla žena in otroci te bodo cenili do konca svojih dni :valjamse:
:bonk:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
S tem ko jim kaže kako so vsi drugi budale, razen njega, jih vzgaja v pametnjakoviče in nergače. Parkirat se bodo moral pa sami učit. S prvega levega sedeža, ne z zadnjih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Poslušaj zaseko, ker ima popolnoma prav. Vedno pojdi do tistega, ki narobe parkira in mu to povej v obraz, prej ali slej se bo našel nekdo, ki te bo prefukal.
Ko bo to videla žena in otroci te bodo cenili do konca svojih dni :valjamse:
:bonk:
Jest povem cloveku v obraz kar mu gre. Ce imate vecina s tem probleme, se je za zamisliti! Ja, na cesti, na parkiriscu, na ulici. Povedati sem mu samo hotel, da ima zenska vec jajc kot on.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
:bonk:
ni naloga casha, da vzgaja in kaznuje prarkirne butce, za to imamo policaje in redarje.
lahko pa vzgoji svoje otroke, da oni ne bodo parkirni butci, ko bodo odrasli
Emm ne, ce hoces, da je naloga narejena jo moras narediti sam. Skoda, ker nisi doumel tega pri svojih odraslih letih. Zanasati se na policaje, kot bi se na zensko, da bo olje zamenjala na avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem bil enkrat sam brez zene in mulcev in povedal dvema, ki sta skupaj parkirala pred Lidlom skoraj pred vhod. Eden je umaknil avto, drug pa se je zašopal v trgovino.... jst pa sam WTF. Za kaj vec pa zal nisem imel pristojnosti...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ja sej, tako to običajno gre. Ali dojame, se zamisli in porihta zadevo kot je treba ali pa dobiš nazaj kakšno brihtoliranje, ki se običajno začne z laganjem o kakšni invalidnosti kar se nato stopnjuje v pyzdenje in verbalno j3banje marsičesa. Fizičnega napada še ni bilo, običajno so to v glavnem "psi, ki zgolj lajajo in nič ne grizejo".
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.271
113
Uporaba avtomobila je uporaba smrtonosne naprave.
Udeležba v prometu zahteva od vseh strpnostin potrpežljivost.
Pešči če mislite da to ni res, vam povem, da mogoče dobljeno odškodnino ne boste mogli uporabljat, ker boste še pri pitju potebovali tujo pomoč.
In iz zapora bom prišel ven, vi boste pa na berglah, ko bom sam lahko smučal, tekel, plaval.
Pešci, NE kregajte se z avtomobilisti, boste zgubili.
Obe strani trpita zaradi druge strani.
Ko srečam pešča, tako ali drugače, skrbim za njega. Če mi ne bo uspelo rešiti njegove napake je on nasankal huje.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
Emm ne, ce hoces, da je naloga narejena jo moras narediti sam. Skoda, ker nisi doumel tega pri svojih odraslih letih. Zanasati se na policaje, kot bi se na zensko, da bo olje zamenjala na avtu.
daj mi povej, ko si tak džek, koliko ljudi do zdaj je sprejelo tvoj očitek o nepravilnem parkiranju, se pokesalo in obljubilo, da ne bodo več tega delali? moje menje je, da komur se ne ljubi narediti deset korakov in raje parkira pred vhodom v trgovino ali na invalidskem parkingu, je bedak in bo bedak tudi ostal. pa ga nobeno moraliziranje slučajnega mimoidočega ne bo odvrnilo od tega, prej obratno, nekdo jih bo za brez veze fasal.
zato pa jaz raje moje otroke vzgajam, da ne odrastejo v take bedake, ukvarjanje z bedaki pa prepuščam tistim, ki bodo imeli kaj efekta
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Ko smo razpravljali o verigah samo spredaj na pogonskih kolesih. Tale mora res biti pogumen da se s tem cliom spusti do tunela na Ljubelju. Če njemu znese po tistem klancu dol priti, potem...
 

Priponke

  • IMG_20191229_140300.jpg
    IMG_20191229_140300.jpg
    835 KB · Ogledi: 339
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
daj mi povej, ko si tak džek, koliko ljudi do zdaj je sprejelo tvoj očitek o nepravilnem parkiranju, se pokesalo in obljubilo, da ne bodo več tega delali? moje menje je, da komur se ne ljubi narediti deset korakov in raje parkira pred vhodom v trgovino ali na invalidskem parkingu, je bedak in bo bedak tudi ostal. pa ga nobeno moraliziranje slučajnega mimoidočega ne bo odvrnilo od tega, prej obratno, nekdo jih bo za brez veze fasal.
zato pa jaz raje moje otroke vzgajam, da ne odrastejo v take bedake, ukvarjanje z bedaki pa prepuščam tistim, ki bodo imeli kaj efekta
Zato, ker ste revcki tiho in si vsak misli, da lahko dela kar hoce. Ce bi bila druzba bolj kriticna, se to ne bi zgodilo tako pa ste milenijci, generacija y in visje najvecje picke v zgodovini sveta. Zapisi si to nekam. Za brez veze fasal?!, fucking fatass.... Se prav vidi, da se nisi nikoli v zivljenju stepel.
Vsaj povratno svojilni zaimek bi lahko znal uporabljati, ce se gres smartassa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji