bedaki na cesti

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Na pešče sem še posebej pozoren, jaz tudi nekje 22 let, km pa ne vem točno, hehe.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Včeraj voznik zbil peško na prehodu za pešce, ki je v bolnišnico kasneje umrla. Kaj čudnega?
3/4 jih ne ustavlja.
Pa tudi en kup pešcev ne uporablja odsevnikov, nosi črna oblačila, bulji v telefon in sploh ne gleda, kje hodi ipd.
Ta video je šolski primer za tebi podobno razmišljajoče...

Da ne bo pomote, ne zagovarjam voznika, ki je zbil peško, ampak tudi pešci morajo tu in tam malo vklopit možgane in se zavedat, da so velikokrat tudi sami precej nevidni....
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Pa tudi en kup pešcev ne uporablja odsevnikov, nosi črna oblačila, bulji v telefon in sploh ne gleda, kje hodi ipd.
Da ne bo pomote, ne zagovarjam voznika, ki je zbil peško, ampak tudi pešci morajo tu in tam malo vklopit možgane in se zavedat, da so velikokrat tudi sami precej nevidni....
Točno to.
Posebej kakšne-takšne "babe" na telefonu, se ti postavi pred prehod za pešce, ti ji vstaviš potem pa se umakne in maha naj greš naprej. Mislm tako bi ...
Pa mulci iz šole, hodi ob pločniku in kar na enkrat zavije na cesto-na prehod, tud ne pogleda al gre kakšen avto al ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sistemik

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
...
Tudi mene so že 2x skoraj zbili pa celo roko dvignem ko grem čez.
če so te skoraj zbili med prečkanjem ceste, si bil tudi ti v prekršku. razen seveda, če niso medtem, ko si ti mahal z roko, zapeljali proti tebi na pločnik

83. člen
(udeležba pešcev v cestnem prometu)
(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in sistemik

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
če so te skoraj zbili med prečkanjem ceste, si bil tudi ti v prekršku. razen seveda, če niso medtem, ko si ti mahal z roko, zapeljali proti tebi na pločnik

83. člen
(udeležba pešcev v cestnem prometu)
Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.

predvsem tole je problem. Ker stopi na vozišče ko si 3 m pred prehodom s 45km/h pa po možnosti mokra cesta. Na zadnje se mi je to naredilo prejšnji teden. Na srečo na sosednjem pasu ni bilo nikogar, šlo je pa za mišjega mimo.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Ali pa ti gre pešec čez cesto izven prehoda v popolni temi oblečen v temna oblačila, nasproti pa ti pripelje bedak z dolgimi lučmi. Reši te smo počasnejša vožnja, nekaj izkušenj in pa tretji čut..... (edit:eek:k šesti čut da boste zadovoljni)
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, to pomeni, da osliniš prst, ga daš ven skozi okno in čutiš, kdaj bo pešec skočil na cesto. Še nisi probal? :valjamse:
Malo heca... :cool:
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ko je ravno debata... par dni nazaj greva s 4-letno hčerko čez prehod na precej prometni cesti. Počakava na pločniku, da se prihajajoči avto ustavi in naju spusti, da greva čez. Nisva še prišla do polovice prehoda, ko pripizdi za njim voznik in zavije mimo ustavljenega avta na levi pas direktno proti nama. Omejitev na tem delu je 40 km/h. Tale jih je verjetno mel vsaj 60-70 notri. Pa brez žmigavca in če sem prav videl še na telefonu... In to je praktično stalnica pri nas. So bile že podane na občino pobude za ležeče policaje, ker je ta prehod na šolski poti in zelo nevaren, pa noben nič Dokler ne bodo nekoga povozili do smrti itak noben ne bo ukrepal.

Sosedje so tudi že imeli večkrat podobno izkušnjo.

... če se prav spomnim, so predlani do smrti povozili starejšo kolesarko cca 100m stran. Pa letos je nekdo zbil 8-letno punčko na naslednjem prehodu za pešče, jo potem zmerjal in odpeljal. (ga niso dobili, ker si nihče ni zapomnil registrske). Itd itd... Enim se res kisa na cesti.

Kaj naredit v takem primeru, da se bo kaj spremenilo? Občino in KS boli K po domače povedano.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: navlixx in LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Da ne bo pomote, ne zagovarjam voznika, ki je zbil peško, ampak ....

Cel post zagovarja voznika. Hočeš reči če tebe nekdo zbije ko ne boš imel kresničke in oblečen v črno, potem ne boš jezen? V bolnici boš dajal thumbs up in recimo pijanemu vozniku boš poslal msg "ni panike stari, itak nisem mel kresničke"?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Takšne nesreče so logočna posledica nepoznavanja prometnih predpisov in zmotnega prepričanja, da ima pešec na prehodu absolutno prednost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ne vem kakšno je stanje v MB danes, pred nekaj leti pa je bila v mestu omejitev 70 kljub temu da je bil semafor pri semaforju, zebra pri zebri , in v takšnih pogojih pri 70 ne moreš varno ustaviti - ali boš koga povozil, ali se ti bo kdo zabil od zadaj, ali oboje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
ne vem kakšno je stanje v MB danes, pred nekaj leti pa je bila v mestu omejitev 70 kljub temu da je bil semafor pri semaforju, zebra pri zebri , in v takšnih pogojih pri 70 ne moreš varno ustaviti - ali boš koga povozil, ali se ti bo kdo zabil od zadaj, ali oboje
pa vozili so vsi 100, pa je nekdo hotel mal zadevo umirit, pa je bil gotof?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
.....Ko je ravno debata... par dni nazaj greva s 4-letno hčerko čez prehod na precej prometni cesti. Počakava na pločniku, da se prihajajoči avto ustavi in naju spusti, da greva čez. Nisva še prišla do polovice prehoda, ko pripizdi za njim voznik in zavije mimo ustavljenega avta na levi pas direktno proti nama. Omejitev na tem delu je 40 km/h. Tale jih je verjetno mel vsaj 60-70 notri. Pa brez žmigavca in če sem prav videl še na telefonu... In to je praktično stalnica pri nas. So bile že podane na občino pobude za ležeče policaje, ker je ta prehod na šolski poti in zelo nevaren, pa noben nič Dokler ne bodo nekoga povozili do smrti itak noben ne bo ukrepa....
V USA so neznaca, v množici tekačev, ki je novinarko lopnil po riti, odkrili v 3 ( treh ) dneh.
Policaji so pussiji. Se motim? Da! Potem naj odkrijejo tega voznika. Naredil, po naših zakonih, CPP prekršek!! Moja hči je starejša od 4 let. So od nekoga otroci, ki so mlajši. BOMO dopustili, da jih taki nevarni vozniki prikrajšajo za normalno, čudovito življeje?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Premalo kamer in volje.
sass: imam te na ignore, ampak sej kaj drugega smotanega od tebe niti ni za pričakovati.

na levi strani ti ustavi avto (desni ni nikogar) - greš čez...Y/N? normalno, da greš...si na sredini...
vmes pride avto - tam, kjer ni bilo nikogar in te skoraj povozi...kje sem jaz v prekšrku? KJE ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?
 
Nazadnje urejeno: