bedaki na cesti

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Ni kontrole in kaznovanje potem pa je tako sranje + goljufanje pri izpitih in kupljene vozniške.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakaj je logicno? Pri nas je tako krizisce in ima nasproti vozeci zeleno in ti zeleno. Prides do polovice krizisca, pocakas vse naravnost vozece, da gredo mimo tebe in potem zavijes levo. Isto je recimo v LJ, ko zavijas v City Park, nasprotni semafor in tvoj sta zelena. Pocakati moras, da gredo vsi mimo tebe, ker vozijo naravnost in tudi uni, ki zavijajo noter v CityPark proti kroznemu, imajo prednost.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Cash, glede na to, da ima avtor posnetka zeleno puščico za zavijanje levo, je logično, da ima potem tisti na nasprotni strani (ki gre naravnost) rdečo luč. In Vitara je imela že kar lep čas rdečo luč (ni lovil zelene luči).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Zakaj je logicno? Pri nas je tako krizisce in ima nasproti vozeci zeleno in ti zeleno. Prides do polovice krizisca, pocakas vse naravnost vozece, da gredo mimo tebe in potem zavijes levo. Isto je recimo v LJ, ko zavijas v City Park, nasprotni semafor in tvoj sta zelena. Pocakati moras, da gredo vsi mimo tebe, ker vozijo naravnost in tudi uni, ki zavijajo noter v CityPark proti kroznemu, imajo prednost.

Zelena puščica levo vedno pomeni da imajo nasprotni rdečo. Druga stvar so pa navadne zelene brez puščic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Pohvale za popravljanje napak drugih z vožnjo po kontra pasu? Mu upaš pripeljat nasproti? Z malenkost manj čvrsto vožnjo ne bi bilo prav nobene drame.
Če je cesta prazna, kaj je narobe z izogibanjem po nasprotnem pasu? Včasih je tak manever lažji / hitrejši / varnejši kot zaviranje na polno - sploh v primeru, ko so avti tudi za teboj (česar iz posnetka seveda ni razvidno in lahko samo ugibamo).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zadeva je taka: lahko so ti vozniki eni navadni prepotentneži, ki namerno izsiljujejo, lahko so pa enostavno spregledali. Tako da vožnja mimo s trobljo lahko kakšnega takega neprevidneža zbudi iz spanca, se prestraši in po možnosti potegne levo. Samo v razmislek. Jaz takim običajno poblendam in kasneje potrobim, ne grem pa mimo, razen če bi moral na polno bremzat.
Takle mamo, v Celju je res velikokrat zanimivo :). Zadnjič se mi ena vleče 35km/h pred mano na telefonu in ji na varnostni razdalji na kratko poblendam, da jo spodbudim na tistih 50km/h. Je bil semafor potem in se ustavim zraven nje in jo pogledam in odpre okno in mi začne je... vse po spisku. Neka 25 let stara čef... Fajn izkušnja :).
 
  • Haha
Reactions: koliko in Matey

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
352
113
43
Zadeva je taka: lahko so ti vozniki eni navadni prepotentneži, ki namerno izsiljujejo, lahko so pa enostavno spregledali. Tako da vožnja mimo s trobljo lahko kakšnega takega neprevidneža zbudi iz spanca, se prestraši in po možnosti potegne levo. Samo v razmislek. Jaz takim običajno poblendam in kasneje potrobim, ne grem pa mimo, razen če bi moral na polno bremzat.
Takle mamo, v Celju je res velikokrat zanimivo :). Zadnjič se mi ena vleče 35km/h pred mano na telefonu in ji na varnostni razdalji na kratko poblendam, da jo spodbudim na tistih 50km/h. Je bil semafor potem in se ustavim zraven nje in jo pogledam in odpre okno in mi začne je... vse po spisku. Neka 25 let stara čef... Fajn izkušnja :).

drugič ji reč, alo mala, nebijem te na krščen duš blesavu!
 

_lippy_

Zelenc'
29. jul 2009
25
4
3
Pohvale za popravljanje napak drugih z vožnjo po kontra pasu? Mu upaš pripeljat nasproti? Z malenkost manj čvrsto vožnjo ne bi bilo prav nobene drame.

Potrebno je vedeti, da kamera snema širokokotno, torej so razdalje navidezno precej bolj oddaljene in hitrost premikanja se zdi hitrejša kot je realna...
Pri 2. posnetku je bila moja hitrost cca. 30 km/h, beetle pa se je vključil na cesto nekje 5 metrov pred mano. Za mano se je vozila še manjša kolona vozil.
Pri 3. posnetku pa je bila hitrost nekaj čez 65 km/h, bmw pa se je vključil na cesto nekje 10 m pred mano.
Vse kar sem naredil v teh dveh situacijah je, da sem preprečil nesrečo, ker zaustaviti se sigurno ne bi mogel pravočasno, tako da sem ga "obvozil", ker nasproti na srečo ni bilo nobenega. Na nasprotni pas pa sem šel samo zato, da bi preprečil nesrečo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette in gimi