bedaki na cesti

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Da malo razjasnimo: slučajno sem ujel na 24kur, zvečer je gost v oddaji povedal, da je na posnetku prikazan drugi trk. Corsa se je že prej zagonila v tovornjak, nato jo je odbilo v ograjo (tega dela NI na Youtube) in z ograje ponovno v tovornjak (kar je na posnetku). Splet okoliščin je dodatno poslabšalo dejstvo, da se je voznik umikal na desno stran, so še dodali...
Pi***a, sem že včeraj gledal in študiral, se mi je zdelo kot da se je Corsa odbila od leve ograje....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Da malo razjasnimo: slučajno sem ujel na 24kur, zvečer je gost v oddaji povedal, da je na posnetku prikazan drugi trk. Corsa se je že prej zagonila v tovornjak, nato jo je odbilo v ograjo (tega dela NI na Youtube) in z ograje ponovno v tovornjak (kar je na posnetku). Splet okoliščin je dodatno poslabšalo dejstvo, da se je voznik umikal na desno stran, so še dodali...
Meni tole tik pred udarcem Corse (en od začetnih frameov videa) ne liči, da bi se šofer umikal, je bil kar lepo popolnoma na svojem pasu, še proč od desne polne črte.
Kaj pa ''strokovnjaki'' govorijo pa ne bi vedel, ampak video se mi zdi, da nekako ne laže.
A si ti na policiji in si poštempljal hitrost? :)
 

Priponke

  • fotka.jpg
    fotka.jpg
    27,6 KB · Ogledi: 184
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
corsa tovrnjaak nebi prestavla, če nebi v kolo zadela, in tako spremenila njegovo smer. Tole me ne boš prepričal. Ovinek gre levo, če greš ravno rineš v desno ograjo. Logika.
Seveda logika, ampak ti nekako oči ne delujejo. Poglej, kao cel tovornjak po udarcu Corse konkretno prestavi proti betonu in ga spravi v drsenje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
Iz posnetka je razvidno da se volan NI premikal in se tovornjakar ni umikal. Gume stojijo ves čas v istem položaju.,
Corsa je premaknila samo sprednji del traktorja (3tone) kateri je zdrsel kot po ledu.
ne vidi se kolesa, kocke, dejstvo pa je daje priletel v kolo. in tako spremenil smer tovornjaku.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Glede na nova dejstva, če pogledate prikolico tovornjaka dejansko drifta (po odstavnem) že od začetka tega posnetka. Tako da očitno je res bila akcija že prej in je tole na koncu samo začimba. Torej od začetka tega posnetka je že vse odločeno, nadzora nad prikolico ni več in traktor samo še drsi kot ga prikolica in potem tudi corsa porivata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Strokovnjaki imajo dostop še do drugih kamer oz. zornih kotov, mogoče tudi dodatne info od ostalih soudeleženih oz. prič - ampak seveda na Alterju že vse to vemo zgolj na podlagi enega YT videa :aplauz:
Glej, če ne bi bilo tega videa, bi bil tiho. Ko me pa nekdo proba prepričat, da mi moje oči lažejo, se pa zadeva ustavi. Saj si lahko sam ogledaš in ustvariš svoje mišljenje.

HITROST JE BILA KRIVA. PIKA. Zmanjšat tam hitrost na 40km/h in 3 radarje postavit, rešeno.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
A potem bo ta corsa človek dobil par deset evrov kazni za neprilagojeno hitrost in veselo naprej ubijat na ceste?
 
  • Wow
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Glede na nova dejstva, če pogledate prikolico tovornjaka dejansko drifta (po odstavnem) že od začetka tega posnetka. Tako da očitno je res bila akcija že prej in je tole na koncu samo začimba. Torej od začetka tega posnetka je že vse odločeno, nadzora nad prikolico ni več in traktor samo še drsi kot ga prikolica in potem tudi corsa porivata.
Lahko je bila akcija že prej, ampak končni udarec in iniciator drsenja celotnega tovornjaka je bil pa udarec Corse na video posnetku. Saj je vse lepo vidno, če daš na počasno. No, nekateri celo vidijo, da je kamion zapeljal v zid, tako da morda le ni vse jasno vidno.
Sicer pa da bo jasno. Lahko je hitrost povzročitelj nesreče, ampak normalen človek bi se ob tem posnetku vprašal, kako je možno, da je tovornjak zdrsel kot po ledu. Če so pnevmatike bile zanič ok, če pa je asfalt s premalo oprijema bi bilo pa verjetno fajn kaj naredit v tej smeri in bo morda naslednjič kdo preživel.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
A potem bo ta corsa človek dobil par deset evrov kazni za neprilagojeno hitrost in veselo naprej ubijat na ceste?

pa dobr no kaj tebe pere? ubijat? a misliš da se teb ne more zgodit, da nekomu storiš nekaj slabega ali hudega brez naklepa in zarad spleta čudnih okoliščin? najraj mam vas internetne pacijente, k se vam fakin nč ne more zgodit. spizdite na mars.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
A potem bo ta corsa človek dobil par deset evrov kazni za neprilagojeno hitrost in veselo naprej ubijat na ceste?

Upam da dobi samo za neprilagojeno hitrost in za povzročitev nesreče in IMHO je prav tako. Vozniku corse ne smejo naprtit odgovornosti za smrt tovornjakarja. Niti malo pa ne dvomim, da bo zadeva najverjetneje šla v to smer.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Glej, če ne bi bilo tega videa, bi bil tiho. Ko me pa nekdo proba prepričat, da mi moje oči lažejo, se pa zadeva ustavi. Saj si lahko sam ogledaš in ustvariš svoje mišljenje.

HITROST JE BILA KRIVA. PIKA. Zmanjšat tam hitrost na 40km/h in 3 radarje postavit, rešeno.
Yo, chill. Nihče te v nič ne prepričuje, vsak si naj ustvari mnenje na podlagi info, ki so trenutno na voljo. In ko pridejo nove info ni nič narobe, če se mnenje spremeni.

Seveda je jasno, da je kriva previsoka hitrost v danih pogojih, saj to so že policisti ugotovili z navedbo "neprilagojena hitrost" :aplauz:Vprašanje je tudi, koliko bi npr. ESP pripomogel oz. omilil situacijo v danih pogojih, Corsa tega letnika je brez.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Na posnetku se vidi kar nekaj vozil, ki se peljejo za kamionom in kasneje ustavijo. A da bi pa kdo od teh kaj videl pa ni možno? Da mi ne bi tolk nabijali tule, kaj je bil vzrok nesreče. Ker na posnetku se vidi, da je Corsa od nekje "priletela". Mogoče jo je pa 50 m prej tovornjakar nabasal s strani. Vem, nabijam v prazno. Ampak potem ne počnem nič drugega, kot ostali ... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Sem čisti laik kar se tiče tovornjakov in prikolic, pa me samo zanima.. prikolica se nikoli ne izklopi avtomatsko? Recimo za take primere, ko je že čisto prelomljena glede na tovornjak? Nima nobenega varovala? Je prevec tvegano da bi se “kar tako” izklopila?
Če bi se mu odklopila, bi samo prikolica zgrmela iz mostu...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
In kaj če bi se odklopila ter potem povsem brez kontriole pridrvela v avtobus poln otrok? :eek:

Pametujete brez veze.