bedaki na cesti

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
na fb-ju je en napisu(mnde je bil z avtovleko tam), da je corsi pred trkom s tovornjakom počila guma, da bi naj bilo to tudi potrjeno s srrani drugih udeležencev, ko so peljali za corso. kolk je pa resnice o tem pa ne vem.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
pred leti sem videl kako se je enemu na križišču odpela avtomobilska.. ne želim si videti odpete tovorne..
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.517
3.027
113
Ti nimaš čisto razčišenih pojmov... Dars je upravljalec in vzdrževalec AC. Vzdržuje kar so zgradili drugi. Njihove službe so udeležene pri obnovah, ko pa je novogradnja pa samo prevzamejo v upravljanje.
Zajeta slika.PNG
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Da greš takole postrani v ograjo mimo tovornjaka nimaš neke male hitrosti. Če bi se tale corsa vozila predpisanih 80 do tega verjetno ne bi prišlo.

Načrtna prehitra vožnja pa avtomatsko pomeni daljšo ustavljalno pot, težje izogibanje tako nepričakovanim kot pričakovanim situacijam, krajši reakcijski čas, itd... in z tem načrtovano smrtno ogrožanje ostalih udeležencev.
Naklepen umor pa mora biti kaznovati z Dosmrtnim zaporom. Pa bo počasi mir na cesti.

Dajmo si enkrat vzet vzgled po Nemčiji.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Tudi v tej tvoji v vsakem drugem postu opevani nemčiji se dogajajo oprostilne sodbe za smrtne nesreče povzročene zaradi drog in alkohola. Pa tudi sicer, ko si že tak strokovnjak, navedi primer ko je uvedba dosmrtnega zapora ali smrtne kazni znižala smrtnost v prometu ali stopnjo kriminala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Da greš takole postrani v ograjo mimo tovornjaka nimaš neke male hitrosti. Če bi se tale corsa vozila predpisanih 80 do tega verjetno ne bi prišlo.

Načrtna prehitra vožnja pa avtomatsko pomeni daljšo ustavljalno pot, težje izogibanje tako nepričakovanim kot pričakovanim situacijam, krajši reakcijski čas, itd... in z tem načrtovano smrtno ogrožanje ostalih udeležencev.
Naklepen umor pa mora biti kaznovati z Dosmrtnim zaporom. Pa bo počasi mir na cesti.

Dajmo si enkrat vzet vzgled po Nemčiji.
Glej: nekaj let nazaj je bila v moji bližini prometna, k sreči le škoda na vozilih.
Uradni krivec: hitrost
Jaz sem prišel na to prometno in se ustavil: ko sem stopil ven iz avta, sem se skoraj skotalil po tleh, ker je bilo olje po tleh. Bil je rahel naklon in sem dobesedno drsel navzdol. Policista to ni brigalo, krivec hitrost.
Pa sem prepričan, da ''krivka'' dejansko ni šla prehitro, ker je bila starejša gospa, ki sem jo skoraj vsakodnevno srečal in je bila vedno umirjena voznica. Jeb... tako statistiko in ugotavljanje vzrokov. Ti nič ne pomaga zgledovanje po Nemčiji, če je osnova v gnoju, ne v gnoju, v driski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Glej: nekaj let nazaj je bila v moji bližini prometna, k sreči le škoda na vozilih.
Uradni krivec: hitrost
Jaz sem prišel na to prometno in se ustavil: ko sem stopil ven iz avta, sem se skoraj skotalil po tleh, ker je bilo olje po tleh. Bil je rahel naklon in sem dobesedno drsel navzdol. Policista to ni brigalo, krivec hitrost.
Pa sem prepričan, da ''krivka'' dejansko ni šla prehitro, ker je bila starejša gospa, ki sem jo skoraj vsakodnevno srečal in je bila vedno umirjena voznica. Jeb... tako statistiko in ugotavljanje vzrokov. Ti nič ne pomaga zgledovanje po Nemčiji, če je osnova v gnoju, ne v gnoju, v driski.

nicejob.jpg
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Da greš takole postrani v ograjo mimo tovornjaka nimaš neke male hitrosti. Če bi se tale corsa vozila predpisanih 80 do tega verjetno ne bi prišlo.

Načrtna prehitra vožnja pa avtomatsko pomeni daljšo ustavljalno pot, težje izogibanje tako nepričakovanim kot pričakovanim situacijam, krajši reakcijski čas, itd... in z tem načrtovano smrtno ogrožanje ostalih udeležencev.
Naklepen umor pa mora biti kaznovati z Dosmrtnim zaporom. Pa bo počasi mir na cesti.

Dajmo si enkrat vzet vzgled po Nemčiji.

ne poznaš niti razlike med ubojem in u morom pa sanjš o nekih naklepih. najbolje da spokaš v Nemčijo - pa ne po prehitevalcu s 107kmh kot teli tvoji kurčevi Hansi
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113

Evo, kot sem predvideval že par strani nazaj - corsi je odneslo rit v desno (7. & 8. sekunda posnetka), voznik je morda popravljal z volan in je posledično, ko so gume prijele, avto zavil z nosom desno v tovornjak ali pa, 2. opcija, je šla rit desno, nos levo v ograjo in nato desno v tovornjak.
Ali pa je dejansko corsi odneslo rit zaradi izključno previsoke hitrosti, kombinacije hitrosti & vode, kombinacije hitrosti, vode, kuclčka pa po možnosti še slabih gum pa lahko samo ugibamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi