bedaki na cesti

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
81
28
Če bi vsaj malo vedel bi vedel da sta betonska odbojnika višine 84 in 114 cm identična razen višine in se enako vpneta.
Kot sem rekel je treba zabit par milijonov € za blodnje.
Če je nosilec daljši, je tudi ročica daljša in se sila množi. Zaradi tega mora biti tudi začetni del močnejši. Osnova statike...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Samo res.
Sem si ogledal posnetek nesreče v počasnem predvajanju. Pa to skoraj ne morem verjeti, da je možno, da Corsa tako premakne 30 tonsko vozilo.
Me zanima, če so kaj izmerili drsnost vozišča ali pa preverili gume na tovornjaku. Ker Corsa je vlačilec premaknila, kot bi bil na ledu.
In nekdo je omenil tisti ''skok'' točno na tem ovinku, ko se cesta malo poda in avto zaniha. To verjetno tudi nima nobene veze z gibanjem Corse (če sem prav videl je Corsi odneslo zadek, čeprav mi ni jasno kako v levo in ne v desno, razen če je voznik takrat, ko je prišel v kader že popravljal avtomobil). Bi bila fora, če bi imel voznik Corse noter GPS loger in bi pokazalo, da je šel le 75km/h.

No, važno da je spet hitrost kriva, da bi kdo probal ugotoviti morda dejanski vzrok in tako preprečiti še kakšno nesrečo v prihodnosti, to nikogar ne zanima. Važno, da se položnica napiše.
Hitrost je že najbrž zabeležena v ab računalniku ali kje drugje.
Drugače pa se ga lahko poišče na predhodnih kamerah pa se vidi kako hitro je peljal na ostali promet.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Še v srbiji imajo bolj varen most.
Aja...so ga Američani delali.
20191114_215131.jpg
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Naloženo je imel 25 ton. Sprednja os, kamor se je zaletela corsa ima cca 7,5 osne obremenitve. Pri premikanju in spolzki podlagi je pod tem kotom vozniku vzelo volan zaradi udarca corse in je tovornjak šel desno v odbojno ograjo. Voznik ni imel časa reagirat. Ostalo je naredila teža in težišče.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Samo res.
Sem si ogledal posnetek nesreče v počasnem predvajanju. Pa to skoraj ne morem verjeti, da je možno, da Corsa tako premakne 30 tonsko vozilo.
Me zanima, če so kaj izmerili drsnost vozišča ali pa preverili gume na tovornjaku. Ker Corsa je vlačilec premaknila, kot bi bil na ledu.
In nekdo je omenil tisti ''skok'' točno na tem ovinku, ko se cesta malo poda in avto zaniha. To verjetno tudi nima nobene veze z gibanjem Corse (če sem prav videl je Corsi odneslo zadek, čeprav mi ni jasno kako v levo in ne v desno, razen če je voznik takrat, ko je prišel v kader že popravljal avtomobil). Bi bila fora, če bi imel voznik Corse noter GPS loger in bi pokazalo, da je šel le 75km/h.

No, važno da je spet hitrost kriva, da bi kdo probal ugotoviti morda dejanski vzrok in tako preprečiti še kakšno nesrečo v prihodnosti, to nikogar ne zanima. Važno, da se položnica napiše.

v bistvu je važn tut to, odkot je voznik corse. kdor se tam voz vsak dan ne porajta teh skokov in pizdematern o kerih ugibate, ampak ga sam piči. prvič slišm da je tam kak skok pa neraven asfalt pa ne vem kaj. zjebe te sam kak štajersko- romunski krščen duš, k ne ve al bi šel v NM al v MB in se ti pol zadn moment fukne pres nos.

Če je corsa model vsakodnevni farer tukejle, pol je fejsbukal, ker sicer ve, s kolk lahka zvoz ta ovink. Sam bi reku, da je model fejsbukal, vozu cca 130 kmh in se preveč zatopu v lajkanje. vidu da je v bistvu že pr ovinku in v slogu kake babe stopu preveč na žlajf pa ga je odfukal. oziroma je fejsbukal pa klunu v ograjo na levi. da nekdo k se tuki voz vsak dan prleti na pamet v ta ovink je nemogoče. če je bil s Postojne, pol je vse jasno. v zapor forever pizduna
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Policija bi morala kot je bilo to v onih drugih časih, v kritičnih situacijah v takšnih križiščih izklopit semaforje in ročno usmerjati promet. Samo jih je žal premalo že za učinkovit nadzor na cesti, kaj šele, da bi ob glavnih konicah usmerjali promet.
Očitno jih ni premalo,če za šerifa pošljejo na privat zemljišče dve marici polno policajev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Samo res.
Sem si ogledal posnetek nesreče v počasnem predvajanju. Pa to skoraj ne morem verjeti, da je možno, da Corsa tako premakne 30 tonsko vozilo.
Me zanima, če so kaj izmerili drsnost vozišča ali pa preverili gume na tovornjaku. Ker Corsa je vlačilec premaknila, kot bi bil na ledu.
In nekdo je omenil tisti ''skok'' točno na tem ovinku, ko se cesta malo poda in avto zaniha. To verjetno tudi nima nobene veze z gibanjem Corse (če sem prav videl je Corsi odneslo zadek, čeprav mi ni jasno kako v levo in ne v desno, razen če je voznik takrat, ko je prišel v kader že popravljal avtomobil). Bi bila fora, če bi imel voznik Corse noter GPS loger in bi pokazalo, da je šel le 75km/h.

No, važno da je spet hitrost kriva, da bi kdo probal ugotoviti morda dejanski vzrok in tako preprečiti še kakšno nesrečo v prihodnosti, to nikogar ne zanima. Važno, da se položnica napiše.

ni premaknil tovornjaka, zaletel se je ravno v sprednjo os in mu prestavil kolo/volan...in potem je tovornjak sam zapaljal v rob, po mojem šofer niti ni mogel odreagirat, vsaj na posnetku, ki je relativni hi-res ni videt da bi motal volan/kolo... bil je žal potnik. IMHO.

Po mojem če bi hotel ponovit ta scenarij ga skoraj ne moreš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
ni premaknil tovornjaka, zaletel se je ravno v sprednjo os in mu prestavil kolo/volan...in potem je tovornjak sam zapaljal v rob, po mojem šofer niti ni mogel odreagirat, vsaj na posnetku, ki je relativni hi-res ni videt da bi motal volan/kolo... bil je žal potnik. IMHO.

Po mojem če bi hotel ponovit ta scenarij ga skoraj ne moreš.
Kolikor sem jaz videl na video posnetku so bila kolesa od tovornjaka usmerjena naravnost, ko je drsel proti betonu.
Lahko pa, da sva gledala različne nesreče.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
naravnost v ograjo, ja, morala bi biti pa usmerjena levo, stran od ograje pri normalni vožnji v ovinek, je tako?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Poglej si posnetek. Kolesa so obrnjena tako kot so bila pred udarcem, morda malenkost drugače.
Razen če misliš, da so kolesa obrnjena za 45 stopinj, ko se voziš 80km/h in zavijaš levo.
Pa tudi, če so bila čisto naravnost, cel kamion je drsel proti betonu. 30 ton. Kamorkoli bi bila usmerjena, ne bi nič pomagalo, ker NI bilo oprijema. Kot na ledu.

Itak je pa že vse jasno: voznik s Corso je vozil prehitro, verjetno pa tudi voznik tovornjaka. To je to, uradno potrjeno in požigosano. Nobenemu se pa ne zdi čudno, da 30 tonski tovornjak drsi kot po ledu proti betonu.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Da malo razjasnimo: slučajno sem ujel na 24kur, zvečer je gost v oddaji povedal, da je na posnetku prikazan drugi trk. Corsa se je že prej zagonila v tovornjak, nato jo je odbilo v ograjo (tega dela NI na Youtube) in z ograje ponovno v tovornjak (kar je na posnetku). Splet okoliščin je dodatno poslabšalo dejstvo, da se je voznik umikal na desno stran, so še dodali...
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: navlixx in Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
zakaj drsel, meni se ne zdi da bi drsel, ampak je peljal v zid.
Torej gume so bile po tvoje naravnost, kamion je pa šel v smeri desno proti betonu in to je zate peljal v zid? Corsa je cel tovornjak poslala v drsenje v beton.
Poglej si posnetek na 1080 in na 0,25 hitrosti. Je lepo vidno vse. Voznik tovornjaka po moje ni imel časa reagirat in tudi ni. Morda proti koncu je celo malo obrnil gume v levo, ampak to je bilo to, itak ni nič pomagalo, ker ni bilo oprijema.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Iz posnetka je razvidno da se volan NI premikal in se tovornjakar ni umikal. Gume stojijo ves čas v istem položaju.,
Corsa je premaknila samo sprednji del traktorja (3tone) kateri je zdrsel kot po ledu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
corsa tovrnjaak nebi prestavla, če nebi v kolo zadela, in tako spremenila njegovo smer. Tole me ne boš prepričal. Ovinek gre levo, če greš ravno rineš v desno ograjo. Logika.