Bben A-97 za cca. 90 USD

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Hehe, jaz bi tudi ja, 60€ je sitnica za tole
smile-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Seveda Apple obira. Ampak vseeno uporablja bolj kvalitetne komponente in materiale, ima lasten razvoj (kitajci večinoma samo kradejo), kriti je treba stroške tega razvoja, stroške vseh trgovin in zaposlenih ter seveda tudi vse carinske dajatve in davke na dodano vrednost. Potem k vsem tem prišteješ še nekaj dobička (na žalost v kapitalizmu nihče ne dela samo za kritje stroškov) pa dobimo trenutne cene.

Ampak poglej Motorolo, HTC, Samsung in druge... imajo nižje stroške razvoja (programsko opremo jim v veliki meri razvije google), uporavljajo bolj cenene materiale (komponente so sicer dobre). Imajo nižje stroške trgovske mreže (nimajo lastnih trgovin). Cene pa imajo vseeno podobne (ponekod celo višje). Kitajci nimajo pa 0 stroškov razvoja (sw ukradejo, hw dizajn ukradejo), uporabijo cenene komponente, še bolj cenene materiale... maržo spustijo na minimum in prodajajo doma, kjer nimajo raznih carin ipd. pa dobiš tisto ceno, ki je navedena.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ta kitajska krama ima samo izgled Applovih produktov. Vgrajen hardver je pa navaden šit. Še kopija ni.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Za 60 EUR bi vseeno kupil in poizkusil tole čudo.

Se pa strinjam z napisanim glede stroškov podjetja in marž (katere ima pač Apple najvišje, vendar, dokler lahko, hvala bogu!).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ampak poglej Motorolo, HTC, Samsung in druge... imajo nižje stroške razvoja (programsko opremo jim v veliki meri razvije google), uporavljajo bolj cenene materiale (komponente so sicer dobre). Imajo nižje stroške trgovske mreže (nimajo lastnih trgovin). Cene pa imajo vseeno podobne (ponekod celo višje).
Glede na to, da zelo dobro poznaš Iphone predvidevam, da tudi poznaš razlog za to. Ali se motim?
In sicer je razlog v tem, da Apple poleg samih produktov (dizajn, rešitve, itd.) izredno dobro obvlada tudi OBVLADOVANJE produkcijske verige in sicer v smislu, da je zakupil celotno proizvodnjo recimo ekranov in ostalih pomembnih komponent. Na ta račun je seveda dobil bistveno nižje cene, hkrati pa ustvaril tudi ''monopol'' na trgu, ker teh komponent, razen za njih, enostavno ni. Sam čakam, kdaj bo padla kakšna monopolna tožba. Je pa res, da se je tega lotil na izredno prefinjen in preudaren način. Poleg tega zna počasi Samsungu in ostalim proizvajalcev delov počit film in bodo ugotovili, da je pa le morda bolj profitabilno te zadeve prodajat na trgu, kot pa vso proizvodnjo lifrat Applu.

Sedaj pa prosim, če je možno seveda, da se držite teme in pomagate z informacijo, če jo imate. Žal za branje na sekretu ne dam 600 EUR za Appla, 100 EUR pa bi reskiral. In potrpel tudi kakšno zatikanje, restart, itd... Jeb.at ga, nimamo vsi istih prioritet.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Seveda vem, v kakšnih količinah kupujejo elemente. In logično je, da višjim količinam sledijo nižje cene na komad. Ampak kljub tem ogromnim količinam nabavljenih elementov jim v trgovinah primanjkuje naprav...

Samsung pa sam izdeluje naprave... in če bi izračunali, da se jim izplača komponente porabiti zase, bi to že zdavnaj naredili. Tako da dvomim, da jim bo sploh kdaj "počil film". Nenazadnje tako tudi oni z uspehom Appla služijo. Ostalim, ki pa nimajo lastne proizvodnje elementov pa seveda preostanejo le tožbe.

Nikoli nisem rekel, da ne kupovati cheap kitajskih plagiatov. Pravim samo, da jih nikakor ne primerjajte z originali... in ne pričakovati, da bo delovalo tako kot obljubljajo. Veseli boste lahko, če bo sploh uporabno za "branje na sekretu". Velikokrat tašne naprave pristanejo kje v predalih ali celo smeteh.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Sorči, vendar na segmentu, ki ga omenjaš, Apple nima monopola. Ni pokupil firm, če pa je tisti, ki za določene elektronske komponente ponuja največ in jih posledično tudi prvi dobi, pa sorry, več sreče prihodnjič. To zame ni monopol.

Monopol se kreše na segmentu Applove iTunes Music Store. Tam bi se dalo debatirat. Ne pa na segmentu, da en Samsung ni sposoben ven vreč produkta, ki bi sesul Apple. Povrže Galaxy Tab, pa je dražji kot iPad. Pa da je Apple drag?

P.S. Apple iPad 16 GB verzija 1 imaš v slovenskem Harvey Normanu za 399 EUR.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:

P.S. Apple iPad 16 GB verzija 1 imaš v slovenskem Harvey Normanu za 399 EUR.

Povsod drugje pa 389€
smile-1.gif
...

http://www.epl.si/?id=1L2L274L274L8987E

http://www.fmcstore.si/apple-ipad-16gb-wi-fi-3076/dp

http://istyle.si/ipad/index_istyle.html

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racunalniki/dlancniki/481949-apple-ipad-wifi-16gb

...


Ce pa pobrskas malo med malimi oglasi, ga dobis pa tudi za 300€... ali mogoce celo kaksen € manj
smile-1.gif
...

Je pa ponavadi tako, da nekateri zelo napihnejo cene za tisto, kar se jim zdi predrago...
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Torej moja napaka glede cen Ipad-a, pač je ta percepcija 600 EUR, ker vsi pišete o Ipad 2. Cena 400 EUR je vsekakor super in če nekdo potrebuje to zadevo verjetno ni debate. Žal je pa še vedno 4x višja od recimo cene, katero sem pripravljen vreč za tablico za branje Alterja ne sekretu
smile-1.gif
.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Sorči, vendar na segmentu, ki ga omenjaš, Apple nima monopola. Ni pokupil firm, če pa je tisti, ki za določene elektronske komponente ponuja največ in jih posledično tudi prvi dobi, pa sorry, več sreče prihodnjič. To zame ni monopol.
Ne govorimo tukaj o ceni, temveč o zakupu celotnih količin, tako da ostane za druge bolj malo zadev.
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Torej moja napaka glede cen Ipad-a, pač je ta percepcija 600 EUR, ker vsi pišete o Ipad 2. Cena 400 EUR je vsekakor super in če nekdo potrebuje to zadevo verjetno ni debate. Žal je pa še vedno 4x višja od recimo cene, katero sem pripravljen vreč za tablico za branje Alterja ne sekretu
smile-1.gif
.

iPad 1 16 GB WiFi dobis rabljenega (izgleda ponavadi kot nov... vsaj moj je bil, ker je bil stalno v etui-ju), vcasih tudi star le kaksen mesec ... ze za cca. 300€ ... Je pa res, da je to se vedno 3 krat toliko, kot si ti pripravljen dati... Samo moje osebno mnenje je, da je se 100€ prevec za tako kitajsko igracko
smile-1.gif
... ki ima ponavadi namescen se dokaj zastarelo verzijo Android 1.5 ali 1.6... in bo verjetno hitro prisatal v malih oglasih, kjer se je bos le s tezavo resil, ce ne bo ustrezala tvojim potrebam...

Sicer pa naredi po svoji presoji
smile-1.gif
...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
No saj, da vidimo, če bo kje kakšna dobra cena.
Je pa tako, da zadeva ima gor Android in Win 7, tako da bi morala biti s tem drugim pogojno neproblematična
wink-1.gif
.
 

vol6ebni

Zelenc'
4. apr 2011
2
0
1
Jaz sem ga naročil preko lokalnega kitajskega dealerja, s katerim poslovno sodelujem na drugem področju. Prišel me bo cca 160 Eur (z njegovo provizijo, poštnino, carino in davkom). Dobim ga čez kakšnih 14 dni. Ko ga preizkusim, lahko mogoče zrihtam še komu, če ga zanima.
 

vol6ebni

Zelenc'
4. apr 2011
2
0
1
Info iz članka je napačna. 90 USD je samo cena podaljšanja garancije na 3 leta. Prava cena napravce je 400 USD in ne vključuje 3G, bluetootha in spomina - vse se plača dodatno + poštnina. Tole spodaj so cene iz predračuna:

Quantity 1 ($400), 10~100 ($392,3$), 100~200 ($384,60), 200~500 ($376,90) 500~1000 ($369,20)
Accessories SSD32G ($23,10), SSD64G ($69,20), BLUETOOTH V2.0 ($7,70), 3G ($61,50)