Malta 2010

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
V sklopu raziskovanja zanimivih popotniških destinacij sem prebiral tudi teme o dogodivščinah, ki ste jih zapisali na tem forumu in sem se odločil, da na kratko, s fotografijami in opisom, predstavim naše lanskoletno potepanje po Malti in s tem morda komu olajšam odločitev, kam odpotovati letošnje poletje.

V aprilu 2010 smo se s kolegi (skupina 5 pubecov, starih 23 let) odločili poletni dopust preživeti na Malti. Paga in hrvaške obale smo bili že malce siti, a za dopust nismo želeli zapravit celega premoženja. V aprilu sem tako začel z iskanjem najboljših možnih variant, na koncu pa rezerviral povratno karto Benetke - Malta @ Ryanair in hišo v Spilona Bay-u. Cene za letalske karte se po pravici povedano ne spomnim, cca. 60 EUR / osebo (vključno s prtljago (15kg)), cena hiše pa 750EUR / 7 dni (hišo ( holiday-rentals.co.uk , oddajal jo je nek angleški poslovnež, na Malti pa za hišo skrbi malteška družina, ki poskrbi, da je nastanitev karseda udobna in "mind-free"). Taxi prevoz s kombijem od letališča do hiše in nazaj je uredil pubec, ki je skrbel za hišo, cena 25eur/smer.

Ryanair avion ..
4907037271_d624b205ff_z.jpg


Spinola Bay (pogled iz hiše)
4907629038_09f5413464_z.jpg


Dnevna soba v hiši ..
4907037777_0d1094b5af_z.jpg


Soba v hiši ..
4907041499_8679c2d791_z.jpg


Ležalnik na balkonu v zgornjem nadstropju ..
4907038679_4d2c05163c_z.jpg


Tipična malteška ulica ..
4907630342_c3881496eb_z.jpg


Spinola bay (majhen zaliv v Julians bay-u) ..
4907632226_1149347042_z.jpg


Na Malto smo odšli sredi avgusta in kot se od petih mladcev pričakuje, smo videli bolj malo, smo pa zato bolje spoznali nočno življenje in plaže. Nočno življenje na Malti je ZELO dobro razvito. A vendar gre opozoriti, da tukaj ne boste našli "top klubov" z najboljšimi DJ-i in najbolj kvalitetno glasbo. Vrtijo vse mogoče, od popa, housa, techna, rocka do španskih cigu-migu. Ponoči mladina napade t.i. Paceville - malce daljša ulica, klubi levo/desno. Hiša, ki smo jo najeli na Malti, je bila locirana le par ulic stran od Pacevilla, zato smo bili dokaj redni obiskovalci večernih zabav. Če ste navajeni na centralno-evropsko žuriranje, kjer se najboljše začne šele ob 2h ponoči, je treba opozoriti, da se večina klubov na Malti zapre že ob 4h ponoči, zabava pa se začne ob 10h. Za samske pubece in deklice velja poudariti, da na Malti žurira ogromno španskih fantov in deklet, ki podnevi med poletjem obiskujejo jezikovne tečaje, ponoči pa se "sprostijo" v Pacevillu - zato je to super lokacija za spoznavanje novih ljudi (če znate špansko, bo komunikacija malce lažja :). Klubi so, kot rečeno, zelo raznoliki. Priporočam obisk kluba Havana (malce večji klub, vedno relativno poln, dobra glasba), drugače pa lahko najdete tudi reggae klube, španske, rock, itd. Vstopnine za v klube ni, zato je priporočljivo sprobat vse.

Španke & španci v Havana klubu ..
4907630964_25e4cec1e5_z.jpg


Španke
srce-1.gif

4907039881_2a97a1583e_z.jpg


Gneča na Paceville ulici ..
4907631500_dfdd6e9670_z.jpg


Havana klub ..
4907631600_762ef3d835_z.jpg


Plaže. V bližini hiše smo imeli na razpolago le "beton" plaže, kar je, glede na dejstvo, da smo bili v centru zaliva, razumljivo. Prva "peščena" plaža se je nahajala le par ulic stran, na koncu ulice Paceville - a obiska te plaže ne priporočam, ker se večino časa uporablja za uriniranje in pijančevanje. Priporočam pa plažo Golden Bay Beach - peščena plaža, zelo umirjeno vzdušje, z bližnjim barom (odlično pivo & futr). Ker je plaža malce odmaknjena (cca. pol ure vožnje z avtobusom iz Spinola Baya), ni pretirane gneče, zelo chillout vzdušje (ok, španke si rade dajo duška z miganjem & petjem). Zvečer, ob cca. 18h, pa se plaža spremeni v bbq žure - španci prinesejo velike radije & zvočnike, žar, pijačo, .. in uživajo na plaži dolgo v noč.

Golden Bay Beach
4907039611_14521328de_z.jpg


Golden Bay Beach
4907039409_21da7185f5_z.jpg


Za transport po otoku smo uporabljali avtobuse (slika spodaj), vožnja z njimi pa je pravo doživetje - od nakupa kart, do stalnega hupanja in dinamične vožnje
cool-1.gif
Cena prevoza je smešno nizka, zato se drugih prevoznih sredstev niti ne splača uporabljati. Najeli smo tudi kolesa, a tega v primeru obiska Malte poleti, ne priporočam (od 30-40°C). Najem avta je relativno poceni, a smo glede na priporočila malteškega policaja, misel na to opustili. Sicer nam bi lokalni "veljak" zrihtal starega Opla za smešno nizko ceno, a brez dodatnega zavarovanja (ker smo bili mlajši od 25 let) so kazni nenormalno visoke. Prav tako so kazni dokaj visoke, če si starejši od 25 let in povzročiš nesrečo (četudi je le malo zvita pločevina) - vozniki na Malti pa so zelo agresivni.

4907630852_f15a95dceb_z.jpg


Na Malti smo povečini jedli v barih, lokalnih gostilnah (v Spinola Bay-u, vse restavracije so OK), McDonaldsu, Pizza Hut-u, itd. Cene hrane in pijače so približno enake kot v Sloveniji, enako velja za pijačo v klubih.

Počitnice na Malti lahko priporočam vsakemu, ker bo vsak našel nekaj zase - od lepih plaž, dobre hrane in pijače, dobrih žurov za vse okuse, prijaznih ljudi, sproščenega vzdušja do zanimivih turističnih točk. Cena za nastanitev in prevoz je relativno poceni, hrana ni draga, pijača prav tako. Priporočam !
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Splača se it na izlet na otok Gozo....obiskat blue lagoon

comino_island_malta_blue_lagoon_02.jpg


Drugač pa ko smo bli mi na maturancu so mel en hud diskač tm....sam se ne spomnem imena...še MTV je zabave tm prireju...

SMešn mi je ker si napisal....smo se naveličal Paga...in smo šli na Malto......skor isti landscape
smile-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Niste šli pogledat v Axisa? Ko sem bil na maturantskem, je bil to zakon diskač!
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Mene je kr mal ''zmrazil'' k sem tele slikce gledov.... Smo bli na maturancu na Malti leta 2000 al pa 2001 pa je blo vrhunsko...Vsaj kar se žuranja tiče, za vidt pa tko nimaš nič pametnega, razen kot je že nekdo napisov otok Gozo (sam mi smo zaspal odhod)
smile-1.gif


Poj se pa nism mogu spomnt imena unga ''tahudga'' diskača, pa tud vidm, da ga je nekdo že omenu - AXIS... Top
smile-1.gif
Pa kot zanimivost - baje da sta mela ta diskač v lasti clo dva Slovenca...

U glavnem Malto sm vidu točno tako kot je andrej objavu fotke.... Mal mesta St. juliens pa una bedna plaža v malem zalivu, Golden Bay pa ulica z diskači
smile-1.gif