Bazen:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Kroglice neke x iz Hoferja ali Lidla, filter pa je Intexov, nekaj podobnega temu:
iu
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
če kdo rabi, jaz se ravno spravljam prodajat opremo od bazena, med drugim tudi tale peščeni filter INTEX:


rabljen samo 1 sezono...

Imam šesalec za umazanijo, pa 4 solarne blazine...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
cca 20 cm. Meni je bilo OK, ker nisem imel ravno olimpijskega bazena. Je pa seveda efektivnost sesanja vedno odvisna od moči pumpe/filtra in meni je v kombinaciji z omenjeno pumpo lepo sesalo umazanijo.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Si malo sposodim temo.

Do sedaj je bil 3 leta v uporabi 366cm premera velik intexov bazen. Ker so otroci zrastli (in ker jih je vec), sem kupil Ultra Quadra 732 x 366 cm.
Od lokacije kjer je prejsna leta stal okrogel se je skopalo in uravnalo.

Zanima me kako naj najbolje pripravim teren preden postavim bazen gor? Do sedaj sem spodaj daj sotorke (enkrat folijo), nato cez zeleno peno (cca 4mm debeline), potem folijo od intexa in gor bazen. Ne vem ali bi kaj mivke dal po tleh? Mogoce delejso peno (10mm) ampak kolikor gledam v merkurju dobis samo celo rolo.

Slika terena v priponki.
 

Priponke

  • IMG_4280.jpeg
    IMG_4280.jpeg
    878,3 KB · Ogledi: 102

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Jaz sem se lotil tako: filc, 3cm EPS 50 ali 70, filc in v sendvič dol s klini zabito. Filc črn. Zdaj grem v tretjo sezono. Mehko za hodit, poceni, izgled kot, ko je bilo urejeno.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Sezona se bliza koncu. Po zacetnih tezavah (lastne napake pri opori nog) je bila tale sezona zaradi vremena bolj tko tko. Se je pa izkoristilo vsaj vroc dan.
Nakoncu sem dal spodaj zelo tanko plast finega peska, filc v 2 slojih, zascitno folijo.

Me pa sedaj zanima kaj narest za zimo. Ali spraznit, spucat, nekako posusit in pospravit? Ali spraznit 2/3, dati kemikalije za prezimovanje in pustit?
Nekako si ne predstavljam kako naj spucam in posusim tako velik bazen.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Isto sem zelel jaz vprasat.

Jaz 975 intexa ne bom pospravljal, malo bedasto pa mi je ze avgusta vlivat tekocino za prezimovanje.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Jaz v poliestrskem izpustim cca 40cm vode, da so skimerji in vtočne šobe in njihove cevi na suhem. Ostala voda ostane tako za obremenitev v primeru dviga podtalnice kot tudi termalno zaščito talnega odtoka (več kot 20cm vode ne zmrzne nikoli). V vodo ne dajem nikakršnih dodatkov za prezimovanje, saj se je to izkazalo kot dražja opcija od nove polnitve. Pred novo sezono vodo v celoti izpustim, vodni kamen in ostalo umazanijo očistim s solno kislino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mogoče mi lahko pomagate s svojimi izkušnjami (nimam prav nobenih, baba pa teži z bazenom) - imam par vprašanj (če kdo ve odgovore na kakšnega):
1. Hrvaška - kakšen poseben predpis glede velikosti/površine,, kako dovoljenje, kak davek na luksuz (placa je malo, računam da max 4x2m)
2. Sem precej omejen s prostorom, računal sem na cca 4x2m ter protitok za plavat
3. Kakšna je potrebna/primerna globina za tako zadevo
4. Se to zida ali je bolje kaj "predpripravljenega v zemljo zakopat
5. Priključki - ok za štrom in vodo mi je jasno (colska pride k meni do bajte), kaj pa odtok (imam greznico, pa še to čisto na drugi strani bajte) - a je to zaprt sistem in ko prazniš bazen gre to lahko ven brez klasičnega odtoka v greznico
6. Recimo da bi rad "podaljšal" uporabo časovno - je kombinacija kake toplotne črpalke in steklenjaka za pokrit to kar naj gledam?
7. Namena sta dva: prvi je dejanska uporaba, drugi pa povečanje vrednosti nepremičnine - se lažje proda in dosega višjo ceno.
8. Ali se zaradi teh omejitev mogoče bolj splača gledat nekaj nadzemnega kar ima protitok in enostavno postavit montažno?
9. Še kaj drugega (glede na zapisano mogoče niti ne pride v poštev, ampak vseeno bi rad vedel v kaj se spuščam) - je pa tako da je na Hr hiša tam 8 mesecev v uporabi, praktično dnevno, ne samo za vikend.
Hvala vsakemu vnaprej za informacije.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Isto sem zelel jaz vprasat.

Jaz 975 intexa ne bom pospravljal, malo bedasto pa mi je ze avgusta vlivat tekocino za prezimovanje.
Kako je ce spustis toliko vode ven da so odprtine za filtre nad vodo (in jih poberes ven ter pospravis). V tem primeru je bazen precej ukrivljen na noter (tako kot pri pri polnjenju). A bos kar tako pustil al bos kaj dal vmes, da se ne bi sesedel sam vase?