Bazen:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz nimam vec listicev ampak eno plasticni loncek, kamor notri vrzen tabletke ki potem to vodo obarvajo. Zraven je skala. Tudi ni cisto ekzaktna znanost, ampak se vseeno mi je bilo lazje razbrati kot iz listkov, sploh ko so sami zaceli barvo spreminjat.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Nekaj bi vprašal: v bazenu imamo sol in priklopljen klorinator... Slabih 2 tedna nazaj je bila zelo motna voda, zato sem imel klorinator (in filter) prižgan skoraj po cele dneve.. In je dokaj hitro spucalo vodo.. Je pa mi zanimivo, da kljub temu, da je v zadnjih dneh klorinator delal ogromno, mi tester kaže, da ni nič klora v vodi (merjeno s takim testerjem: https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16486221/tester). Kaj nena klorinator v bistvu iz soli dela klor? Al pač te tablete ne reagirajo na klor, ki je "pridelan" iz soli?

Pa še en info glede solarne folije.. par dni nazaj se nam je voda v bazenu segrela preveč.. In smo 2 dni (v tej vročini) imeli nepokritega in je temperatura kar hitro padla na prijetno temperaturo.. Zaradi ogromno svinjarije (os in čebel, ki letos neverjetno dosti pijejo vodo iz bazena, prejšnja leta pa res redko) in drugega mrčesa smo ga ponovno pokrili in spet je temperatura hitro in občutno narastla, čeprav so zadnji dnevi (in noči) podobno vroče... Torej očitno solarna folija deluje tako kot bi naj - da drži toploto... ;) Se je poznalo, ko bazen ni bil pokrit.. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Hvala, bo treba iti v shoping... Tile (pred?) lanski listici so neuporabni kot kaze.
Pred potopitvijo v vodo.
 

Priponke

  • IMG_20220725_144851.jpg
    IMG_20220725_144851.jpg
    804,5 KB · Ogledi: 78

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Listki so verjetno dobri dokler so frišni,potem pa s časom vežejo vlago iz zraka(niso hermetično zaprti) in rezultat je kakršen je.
Uporabljam tablete, ki so v blistrih, pa še pri teh se kakšna dobim ki je že malo obarvana, torej je bila v stiku z vlago in je za v smeti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj na lističih piše do kdaj, po odprtju, so uporabni.
Reagens (tisti na lističih) pač tudi na zračno vlago reagira.
Vsak pa zase ve kako te zadeve hrani. Hint - noben na način, ki bi blagodejno vplival na podaljšanje uporabnosti.
Povednao drugače - ko pospraviš bazen, pobereš odprte “lističe” in jih ekološko odstraniš. Naslednje leto pa v nabavo novih - po možnosti tik pred prvo uporabo - da zmanjšaš možnost nabave iz starih zalog.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Res da ni nek denar, ampak..
Zanic so tudi tisti lističi ki so bili se v original zaprtem blisterju. (Blister po 10komadov se mi zdi)
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Nekaj bi vprašal: v bazenu imamo sol in priklopljen klorinator... Slabih 2 tedna nazaj je bila zelo motna voda, zato sem imel klorinator (in filter) prižgan skoraj po cele dneve.. In je dokaj hitro spucalo vodo.. Je pa mi zanimivo, da kljub temu, da je v zadnjih dneh klorinator delal ogromno, mi tester kaže, da ni nič klora v vodi (merjeno s takim testerjem: https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16486221/tester). Kaj nena klorinator v bistvu iz soli dela klor? Al pač te tablete ne reagirajo na klor, ki je "pridelan" iz soli?

Pa še en info glede solarne folije.. par dni nazaj se nam je voda v bazenu segrela preveč.. In smo 2 dni (v tej vročini) imeli nepokritega in je temperatura kar hitro padla na prijetno temperaturo.. Zaradi ogromno svinjarije (os in čebel, ki letos neverjetno dosti pijejo vodo iz bazena, prejšnja leta pa res redko) in drugega mrčesa smo ga ponovno pokrili in spet je temperatura hitro in občutno narastla, čeprav so zadnji dnevi (in noči) podobno vroče... Torej očitno solarna folija deluje tako kot bi naj - da drži toploto... ;) Se je poznalo, ko bazen ni bil pokrit.. ;)
Za to imaš skimmer, 1-2x dnevno moraš pognati pumpo in počistiš površino vode. Ostalo pa s sesalcem cca. 1x tedensko.

Glede klor-a - še vedno sem imel klor pod 1 (0,3 - 0,6), pa je ob redni uporabi filtra to načeloma dovolj da voda ostane čista.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Ted , skimmerja pa res nimamo.. Ampak ne glede na to, mi ni vseeno, ko vidim, kolko čebelic se je vtopilo... Pač če lahko imam vpliv na to, to raje preprečim.. ;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Evo, voda je resena. Flokulant je zadevo dokaj popravil, ko pa je prispela posiljka z metall ex, je v pol dneva voda bila takorekoc kristalna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Torej voda je cista. Koliko ur dnevno pa naj leti pesceni filter zdaj? Vode je 50m3, filter ma pa 10m3/uro.