Bazen:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.071
113
Mene zanima kake folije uporabljate. Jaz sem kupil 400 nm in se je začela zdaj drugo sezon razslojevat. Se pravi zgornji ravni del je začel odstopat od spodnjega mehurčastega.
Vem, pričakujem da boste rekli, da mora biti folija pokrita itd... moja ni pokrita ko je zvita, je pa priblizno pol dneva v senci.
Kaj za vraga ne obstaja noben folija ki bi držala "za vedno". Ker da bom še zdaj prekrival folijo in pri bazenu držal še eno pregrinjalo mi je skrajno butasto. Koneckoncev ni problem vsako drugo leto dat 100 eur za folijo, samo na organ mi gre, ker mi zasede pol kuferama. Bazen je namreč na vikendu 400km vstran.

Sicer pa voda trenutno 29 stopinj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ne razumem vprasanja. Logicen odgovor bi bil, da sem natocil vodo :) 8m globoka cev, zgoraj motor, ki vodo pumpa po ceveh. Z njo zalivamo vrt. Prej bi moral moral montirati filter, da bi izlocil kovine.ker jih je zgleda ogromno.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Mene zanima kake folije uporabljate. Jaz sem kupil 400 nm in se je začela zdaj drugo sezon razslojevat. Se pravi zgornji ravni del je začel odstopat od spodnjega mehurčastega.
Vem, pričakujem da boste rekli, da mora biti folija pokrita itd... moja ni pokrita ko je zvita, je pa priblizno pol dneva v senci.
Kaj za vraga ne obstaja noben folija ki bi držala "za vedno". Ker da bom še zdaj prekrival folijo in pri bazenu držal še eno pregrinjalo mi je skrajno butasto. Koneckoncev ni problem vsako drugo leto dat 100 eur za folijo, samo na organ mi gre, ker mi zasede pol kuferama. Bazen je namreč na vikendu 400km vstran.

Sicer pa voda trenutno 29 stopinj.

Že dve leti nobene več, bazen je cel čas odkrit. Kot si že ugotovil, vse razpadejo, pa ogromne so.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ni vsaka voda enaka drugi, zanimalo me je kaksšno vodo točno si natočil.
  • Stoječa voda ali je pretočna zadeva,
  • Alpska studenčnica ali nekaj, kar se nabere včasih in je poleg farme Ihan
  • 8 m globoka vrtina, ali 8 m globok vodnjak
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Eni bi rekli, da je povsem vseeno, rabiš samo dober filter...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Kot receno, 8m globoka cev. Bi pa moral meti gor montiran filter, na kar pa nisem pomislil. Je sla voda direkt v bazen. Potem pa klor sok, v nekaj urah pa voda rjava, ker je klor reagiral s kovinami.

Se nekaj. Lokalna trgovina je mela samo en flokulant na zalogi.. Aquasan bistrin. Doziranje je cudno. Do 10ml na 10m3 vode. Medtem ko imajo drugi flokulanti od 100 do 200ml.

Kaj svetujete? 10ml na 10m3 je smesno, je tako?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Bazen cca 8-9m3+filter(dela običajno čez noč)+klor tablete.
Ph ko je 1× OK, šok kloriranje ,...potem so načeloma potrebne minimalne korekcije in dodajanje klora po potrebi......nekak nam to funkcionira,...motijo me edino razni delci, ki priletijo v bazen po zraku in se usedajo na dno.Kaj priporočate?
Skimer, sesalec,...Kakšen?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Sesalec sem vzel tistega intexovega, kot mi je nekdo priporocal na prsjsnjij straneh. Enkrat bil v vodi, ko mi jo je obarvalo in pobral konkretno svinjarijo od reakcije zeleza s klorom. Filter bil cist crn. Stane nekih 70€.

Skimmer sem vzel na amazonu za 22€. Bestwayy po ocenah boljsi od intexovega. Pri nas so cene okrog 35.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.071
113
Že dve leti nobene več, bazen je cel čas odkrit. Kot si že ugotovil, vse razpadejo, pa ogromne so.
Pokrivat ga moram, ker tako obdržim temperaturo še daleč v jesen, TČ zaenkrat nimam, pa tudi sicer je del dneva bazen v senci, burja ima tukaj tudi dobršnji vpliv pri ohlajevanju. Če nebi pokrival zvečer in ko piha, bi zdaj imel sigurno par stopinj hladnejšo vodo. Tudi kak ptičji kakec folija prestreže. Tako da sem prepričan da je vsaj meni folija musthave.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ne razumem vprasanja. Logicen odgovor bi bil, da sem natocil vodo :) 8m globoka cev, zgoraj motor, ki vodo pumpa po ceveh. Z njo zalivamo vrt. Prej bi moral moral montirati filter, da bi izlocil kovine.ker jih je zgleda ogromno.
Veliko zeleza imate v podtalnici (pri nas je enako). Moj nasvet bi bil da zlij tole stran in uporabi vodo iz vodovoda...tudi pod razno nima niti ne sme imeti toliko zeleza v sebi.
Ce ze mislis vztrajat..moras odstranit zelezo (Fe.je ;)) tu dodajanje kemije ne bo pomagalo. Klor je pobijanje mikroorganizmov ti imas pa trde delce v vodi..ne gre to dvoje skupaj. Filtracija! Kako fina...pa zal ne bi vedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Kot receno, bo zgleda flokulant vsaj delno resil zadevo. Mam pa naroceno ze steinbach metall ex za odstranitev kovin.

Bomo videli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Mene zanima kake folije uporabljate. Jaz sem kupil 400 nm in se je začela zdaj drugo sezon razslojevat. Se pravi zgornji ravni del je začel odstopat od spodnjega mehurčastega.
Nisem še imel teh fensi folij. Doslej sem šel na kmetijsko zadrugo vsakih nekaj let in kupil UV stabilno folijo za silažo. Bolj ali manj prozorno (malo rumenkasto). Drži več let. Slabost te folije je sigurno, da dež ostane na vrhu folije.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.071
113
Nisem še imel teh fensi folij. Doslej sem šel na kmetijsko zadrugo vsakih nekaj let in kupil UV stabilno folijo za silažo. Bolj ali manj prozorno (malo rumenkasto). Drži več let. Slabost te folije je sigurno, da dež ostane na vrhu folije.
To bi bilo super, če bi našel nadomestek, samo zgolj folija nebo OK, mora plavat, če ne se slej ko prej potopi. Tudi fino je da je temnejša, ker se v temi alge slabše razvijajo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Dobi se tudi kaka druga kot bolj ali manj prozorna.
Drži pa glede plavanja in to je problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Iscem listice za kontrolo ph in klora.
Lanski so po ne vem kaksnem kljucu spremenili barvo in so neuporabni.
Kak namig kaj kupiti?