Bazen:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Mi montažni bazen (427x107) vsako leto pospravimo (zaradi tega, ker tja pozimi mečemo sneg iz dvorišča). In me zanima, če je že kdo napolnil bazen z deževnico? Seveda bi pri polnjenju dal vmes neki filter.. Bi bila zajeta voda (deževnica) primerna za bazen? Vodo v bazenu pa vzdržujem samo s soljo in klor generatorjem...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ja, mi smo imeli deževnico, pač isto potrebno pazit na ph in ostalo, ker ko uide je pač game over. Dosti je odvisno kakšno vodo že zbiraš, da ni že tam "oporečna".
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Starost deževnice je že faktor. In pred starostjo, pretočnost. Če se je voda v zbiralniku vrtela in je bilo dežja veliko, imaš skoraj pitno, v nasprotnem primeru imaš pa gnilo vodo, optimalno za zalivat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Torej, da naredim povzetek. Smo resili vodo, "okuzeno" s kovinami. Metall Ex je naredil cuda, voda bila cista v roku 48h popolnoma. Filter laufla nonstop. Takrat se enkrat uravnal ph, klorsok. Od takrat pa samo se quatrotabs 200g in to je to. Voda cista kot skuza. Pa smo bili 11 dni vmes na morju, oce bil zadolzen, da dvakrat dnevno starta pumpo za par ur. To je to.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Mi smo pa danes iztocili vodo, včerajšnjo neurje mi je nametalo celega boga svinjarije v bazen.
Voda je itak hladna,tako da dosti za letos.
2 meseca uporabe....
Mogoče drugo leto spete
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Voda pri meni je vceraj bila 30,5. Danes se vedno 29. Bazen pokrit ponoci, v primeru slabega vremena pokrit tudi cez dan. Upam se na kaj toplega vremena naslesnji teden, da zakljucimo prvo sezono.

Vode iztakal ne bom, plan je iztociti samo pod nivo pumpe. On naslednje leto dotocit. 50m3 nebom vsako leto znova tocil.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Eno vprašanje za vse, ki ste sami postalvljali montažni bazen:

Ali se da velik montažni bazen (kot npr. spodnji primer*) da postaviti na tlakovce, ki visijo (naklon 1,5-2 cm/m zaradi meterorne vode).
Bazen bi bil postavljen vzdolžno, ena stranica bo na tleh, druga stran pa na lesenih deskah (5 - 7 cm debele), tako da bi bilo ogrodnje ziooraj postavljeno v vago, bazensko dno bi pa "viselo" (na nepodloženem delu bi bilo malo navihano). Nivo vode bi bil "raven".

Ali je možno postaviti bazen "po tleh" in bi bil celoten bazen razhlo postrani, nivo vode bi "visel".

Je to izvedljivo ali ne v praksi?

Sratka, nasvet kaj se da naredi (eostavno), če so tla lepa, ravna, vendar malo (namenoma) izven vage.

PS: Bazena še nimam, se pa ureja okolica.

*https://www.bauhaus.si/montazni-baz...utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1
 
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Na cca 4 m širine bo to 8 cm razlike, kar ni malo. Na vsak način znižat ogrodje na gornjem koncu. Če boš podlagal, bo tista stran "v zraku".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Spodnje noge in še posebej pritrdilni trakovi bodo bolj obremenjeni zaradi nagiba, a 1-2 cm ne bi smelo biti problem. Meni je šlo 29m3 vode na travnik sosedu, ko so se betonske plošče pod najbolj obremnenjeno nogo posedle/počile in je spodnje trakove potrgalo... :fredi:
 
  • Wow
Reactions: Matey in Ted

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
mam okroglega 4.57m, pa je postavljen na travi, kjer tudi ni cist v vasergavi.

pod dolocene palce sem podlozil les nekje 3cm debeline in lovil zgornji rob v vasergavo.

ko je postavljen pa napolnjen se pa vidi recimo, da je voda na eni strani mal visje kot na drugi strani. zdej ze 4leta stvar deluje, res pa je da je postavlhen samo cez poletje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Spodnje noge in še posebej pritrdilni trakovi bodo bolj obremenjeni zaradi nagiba, a 1-2 cm ne bi smelo biti problem. Meni je šlo 29m3 vode na travnik sosedu, ko so se betonske plošče pod najbolj obremnenjeno nogo posedle/počile in je spodnje trakove potrgalo... :fredi:
1-2 cm na meter - 4 metre širine = 4-8 cm. ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Jaz imam enega majhnega okroglega s cca.4m premera na pranih ploščah z malo naklona zaradi odtekanja deževnice oz. vode nasploh, ta naklon se pozna v razliki cca.2-3cm na celotni dolžini v primerjavi nivoja vode na eni in drugi strani a do sedaj v par letih uporabe še ni bilo težav kljub temu, da se pritisk vode kdaj še dodatno poveča zaradi občasnega skakanja otrok v bazen. Postavljen je cca.4 mesece na leto.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
matej_ ista rešitev. Vse skupaj imam postavljeno na travi - filc - 3cm stiropor - filc in nato kakšna deska pod palico, da se ujame vodno tehnico. Ene toliko. En vogal bom letos malo spodkopal, da bo lepše postavljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Spodnje noge in še posebej pritrdilni trakovi bodo bolj obremenjeni zaradi nagiba, a 1-2 cm ne bi smelo biti problem. Meni je šlo 29m3 vode na travnik sosedu, ko so se betonske plošče pod najbolj obremnenjeno nogo posedle/počile in je spodnje trakove potrgalo... :fredi:

uf, kako pa to izgleda? to je mogl narest kar stalo po travniku?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Nič posebnega, trava je bila na širini 50m počesana v eno smer, krav pa tisti trenutek na srečo ni bilo tam. Je pa mojo drago in otroka tsunami nesel par metrov, saj sta bila ravno na terasi pod bazenom. :)
aha... sem bil siguren, da je odneslo prvo plast travnine!

super, da je se je vse ok končalo. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Kupujem Intexov peščeni filter. Bazen samo 10000l vode. Namen imam kupiti filter z 8000l pretoka na uro, ker bi ga imel še za naprej, ko kupim večji bazen.
Kaj mi svetujete da vzamem, stekleni pesek ali rajši kroglice?