Bazen:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Update: sem malce naštudiral zadeve (tako da ne potrebujem več tistih 8 odgovorov - še vedno dobrodošla mnenja) in verjetno bi v poštev glede na zapisano prišel samo kombinirani zunanji masažni bazen s pretokom (dimenzije in ostale okoliščine - 4m dolžine). Imajo grelce, ampak verjetno je smiselno namesto grelca. kar TČ ruknit. A ima kdo izkušnje s tem - torej kombiniran jacuzzi/bazen s pretokom pa TČ za ogrevanje? Ali je to čisto neuporabna zadeva? Hvala.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Kako je ce spustis toliko vode ven da so odprtine za filtre nad vodo (in jih poberes ven ter pospravis). V tem primeru je bazen precej ukrivljen na noter (tako kot pri pri polnjenju). A bos kar tako pustil al bos kaj dal vmes, da se ne bi sesedel sam vase?

Ne upogne se tako hudo. Tako sem naredil lani, je bilo vse ok.

Mi pa je malo mimo to poceti ze avgusta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Že 3 leta ne delam nič. Odklopim filter, konec cevi z vezico pritrdim nad nivo vode. To je to.
Na začetku sezone poberem vso listje z mrežico ven. ostalo posesam. Dam "malo" več klora in algicid in zalaufam filter. po dveh dneh je voda ko nova.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Jaz izpraznim bazen do ene tretjine, potem v jesenskem dežju itak zrase nivo čez polovico. Spomladi izpustim vse ven. Štejfiks priklopim in očistim usedline, robove pa počistim z magično gobico.
Vem da se z kemijo da vsako vodo zrihtat. Ok klor izhlapi, algecid pa verjetno ostaja v vodi. Ne vem koliko je nevaren ali nezdrav, ampak vsaj dober občutek imam ko gledam kako sveža voda polni bazen. Je pa res, da vedno najdem kako crknjeno žabo na dnu, pa mi že to obrača želodec....
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
Klor in algicid sta odmerjena na količino vode. In ta kemija je vsakič dražja od ponovnega polnjenja. Pa mešanica za zimovanje. Kemija na kemijo. Ni važno a furaš bazenčk 10m3 ali 50m3. Ceneje je menjati vodo. Če se ti pa ne da, je pa drugo.. Jaz sem se odločil, da če mi jo bo spet zagodel saharski pesek, kot mi je prvo leto, sledi samo menjava vode. Takoj. 17m3.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
Mi se preko "sezone" trudimo s kemijo. Da je voda cimprej nared in od bazena kaj imamo. Preko zime se pa zadeva pospravlja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Valhalla in damirj, ne vem kako je v vaših krajih, pri nas plačam za vodo + 2x znesek vode za kanalščine, tako da to ni zanemarljivo pri 20m3.
Sem pa letos z malo kombo tablet in algicida rešil vodo, ki so jo kalili lokalni gradbinci, ki so blizu nas cca 4 mesece non stop prašili. Pa dvakrat sem opral čistilne žogice, ki so v filtru in je voda kot mora biti.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.895
113
Valhalla in damirj, ne vem kako je v vaših krajih, pri nas plačam za vodo + 2x znesek vode za kanalščine, tako da to ni zanemarljivo pri 20m3.
Sem pa letos z malo kombo tablet in algicida rešil vodo, ki so jo kalili lokalni gradbinci, ki so blizu nas cca 4 mesece non stop prašili. Pa dvakrat sem opral čistilne žogice, ki so v filtru in je voda kot mora biti.
V Ljubljani se da z Voko zmeniti za dobavo vode iz hidranta, za katero se ne plača kanalščine. Je pa potrebno pred točenjem v bazen prvih nekaj sto litrov vode stočiti po cesti/v kanal, saj zna biti precej "postana".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Glej. Ko je zgoraj luka51 napisal post, da pusto vodo, sem ravno bil pred planiramim sokiranjem vode. Klorni bilo. No pa sem pumpo odklopil. In pustil. V 3 dneh je voda postala zelena, da nisem roke videl 10cm pod gladino. Si ne predstavljam, da bi pustil od konca avgusta do maja naslednje leto.

Sem lani zakljucil nekje v zacetku oktobra, vlil tekocino za prezimovanje. Pa sem vseeno moral bauen prat s kerherjem in z hobico celega predrajdat.

Zato aem se odlocil, da vseeno znova sokiram s klorom, da pridem cas in premislim kako in kaj. Talo da za predloge sem odprt in sem naceloma bil pripravljen pustiti vse skupaj pri miru do naslednjega leta. Potem pa sok ze po par dneh.
Mi se preko "sezone" trudimo s kemijo. Da je voda cimprej nared in od bazena kaj imamo. Preko zime se pa zadeva pospravlja.

Ni varijante, da pospravljam intex ultrafram 975.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Valhalla in damirj, ne vem kako je v vaših krajih, pri nas plačam za vodo + 2x znesek vode za kanalščine, tako da to ni zanemarljivo pri 20m3.
Sem pa letos z malo kombo tablet in algicida rešil vodo, ki so jo kalili lokalni gradbinci, ki so blizu nas cca 4 mesece non stop prašili. Pa dvakrat sem opral čistilne žogice, ki so v filtru in je voda kot mora biti.

Zato omenjam, vem da je odvisno od občine do občine in vsaka ima svoje dajatve na iztočeno vodo. Pač si preračunaš malo, sredstvo za prezimovanje za 50m3 ga porabiš lahko tudi nekaj litrov, recimo kantica 3l 20€, rabiš še za klor šok, verjetno več kot 1x kantica 5kg klor granulata 50€, algicid verjetno spet kakšne 20-30€. Skupaj si na 100€. Polnjenje 50m3 vode je odvisno od lokacije, se mi ne da iskat zato ugibam.. 80-150€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.368
5.404
113
Otroci so cisto vsako popoldne notri, ce je le mozno. Pa sosolci pa prijatelji. Skos je nekdo. Kaj ces pol... Sem mislila, da bo trenutno veselje, ki bo scasoma izvenelo, pa nikoli dosti. Za to pa potem spet ni tok dela pa tok stroska.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
vas občudujem, da se ukvarjate z domačimi bazeni, prav res
Ko sem kupoval nepremičnino sem investitorju (v kajajzvem keri gradbeni fazi) rekel; "daj zasipaj to luknjo, mi ne rabimo bazena". Pa me je prepričal, "ded imaš 2 otroka, daj jima privošči malo, sploh pa na koncu ne bo bistveno spremenilo cene". No danes mi ni žal da sem ga poslušal. Nekaj je skrbi, ni pa toliko dela. Užitkov in zadovoljtva pa se itak ne da izmerit, tako iz strani otrok, kot mene samega.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Če ne želite kemije, res toplo priporočam sol in klorgenerator.. Že tretje leto vsipam na začetku sezone dovolj soli in je čez celo sezono mir in nič dodatnega dela (razen kaj z mrežico ven poberem po vrhu).. Je pa res, da vsako jesen pospravimo bazen in spomladi napolnimo s čisto vodo (12m3)... Tudi prijatelj ima podobne izkušnje (on sicer zazidanega in ima v strojnici še dodatne napravice za čisto vodo, ampak tudi uporablja samo sol v vodi).