Avto žarnice

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa vsak petrol.
tongue-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Še čist na belo ne pride...Philips je legalna roba tko da nič modro.
zmaga.gif


Se pa vidi modrikasto če gledaš v parabolo okol, ker proizvedene so pa na isti način kot vse obične žarnice, katere želijo svetit belo...pobarvane so modro.

9078philips%20blue%20vision%20side%20t4w.jpg
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
JAh pa smo spet tam: nekateri kljub serijskemu xenonu tega pač nimajo..

Lahko poveš kateri avto tega nima? (razen Audi A8, BMW 7 in Merkla S - do letnika 1998, po tem so morali imeti vsi).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jebeš to pranje žarometov...kdor je to uzakonil je cepec.

Kot sem že enkrat pisal, sem pucal na audiju pa opazoval....ko sem stočil par l tekočine je šla dol groba umazanija, za FILM umazanije, kateri se naredi čez in LOMI svetlobo pa nič ne pomaga. Sem samo rahlo obrisal s cujno pa je bla luč reš čista (splaknu tud).

Najprej treba kaznovat debile s xenon kiti v lučeh brez leč potem pa se šele spravit na malenkost kot je neučinkovito pranje luči.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

v šparu sem kupil neke bluevision žarnice H4, k so modro obarvane za 10€ par in v dežju niso vredne niti centa. Sem mislu da je z avtom kej narobe ker so tko slabo svetle. Ko sem dolge dal, je blo pa skor slabš kot če jih nisem imel.
sem mislu da bojo vredu, ker so ble prej tut neke modre not, pa v enem drugem avtu sem enkrat neki podobenga kupu pa je bl ok. tole iz špara je pa res poden.
pač vsaka šola neki stane...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vsaka "modra" žarnica zgubi na svetilnosti ampak dobre in zmerno prevlečene (kak philips BlueVision) pa ne tolk, ker majo tud več moči v štartu.

Drugače pa ni za zanemarit efekt bele oz. modre svetlobe, katera v dežju naredi...čudno drugačno vzdušje pa ni kriva le nižja svetilnost oz. cenen izdelek.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Tudi jaz sem nabavil Osram NightBreaker, ki NE svetijo modro, to je najbojl pomembno (sem prebral na avtomobilizem forumu). Kako pa bodo svetile na volvotu bomo pa še vidli. Z zdajšnimi običnimi sem bi izredno nezadovoljen!



EDIT: Sem jih namestil v volvo s60. Sem mel kar nekaj težav, pa še konektor se mi je razkosal (tega grem jutr zamenjat, sicer se ga še vedno lahko natakne na žarnico).

Prvi vtisi so zelo dobri. Sej kej druzga ne morem rečt, glede na to,d a sem mel prej dve RAZLIČNI
bonk.gif
žarnici notr. Ena je bla od phillipsa ena pa pač rezervna žarnica od Volvota, verjetno Osram. Svetilo je pa za eno žalost.

Te nove pa svetijo super. Nekako malenkost dlje svetijo, pa tudi ob strani je več svetlobe. Pa seveda stvari hitreje opazim. Recimo pešce, bele črte na cesti so bolje vidne itd.

Priporočam
 
Nazadnje urejeno:

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Tudi jaz sem jih danes naročil. Me prav zanima kaj bo, ker
originalne (posebno pozicijske) na GRANDE PUNTO so prav za en k.
Dolge so še nekako. Upam da bo v redu.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tudi sam sem kupil Osram NightBreaker, pa ni kake bistvene razlike. Sem imel že prej ene malo boljše (se ne spomnim, katere). Ker se vozim celo zimo samo ponoči po 2 uri v eno smer, bom očitno moral kupiti Xenon kit (legalno ali ne), ker drugače se vedno počutim, kot na loteriji. Tako slabih luči še nisem imel nikoli - avto FIAT Marea. Na srečo imam vsaj leče.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem imel par razlicnih zarnic, opazil nisem skoraj nobene razlike razen malenkost v barvi svetlobe.Zame je to navadna nategancija, kupim najcenejso pa sveti 99.9% enako kot najdrazja.Boljse so bile samo OSRAM-ove 100 W-ne.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
P. men pr uni gajbi od rikše že v defaultu tolk zanič svet, da kljub ornk žarnicam (osram silver) nč ne pomaga.
Xenon odpade z orginal lampami, p razmišljam že da bi snop čist dol usmeru (da manj naprej ) svet pa dolge fural.

Ker brez zajebancije, se mi zdi da pr men dolge manj slepijo kot fake xenon kakor majo eni.. Valda morm pa sprobat za kkšnim kolegom na cesti da mi pove če se da prežvet.

Ker kolk pa to nič ne vidš je pa kriza. P. k katra ko sm jo mel..
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Malo se da resit ce vezes zaromete direkt na akumulator z mocnejsimi kabli.
najvecji problem se pojavlja pri novejsih avtih, ki imajo plasticne "stekla" tu se na racun izgleda luci zmanjsuje svetilnost zarometa.Pri starejsih avtih ki so se imeli sipice iz stekla je bilo boljse.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Hmm, kje pri nas bi dobil Phillips X-treme Power H4 žarnice?

Vem da si rekel pri nas, tole je tujina sicer jaz imam dobre izkušnje s tole štacuno, svoje X-treme sem kupil tam, pa še zastonj pošljejo, ravno danes sem dobil mail da je neka akcija točno za te žarnice katere iščeš:

Powerbullbs