Avto žarnice

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz pri varnosti ne gledam na par evrov, sploh jih pa ko sem kupoval ( x-treme ) nisem našel pri nobenem od naših lenih trgovcev. Sem probal tisto Narvo najdražje, pa je crap da ni večjega.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113


2 x Žarnica NARVA H1 RANGE POWER WHITE 18,51 € 1 18,51 €
2 x Žarnica NARVA H7 RANGE POWER WHITE 27,49 € 1 27,49 €
Žarnica NARVA W5W RANGE POWER BLUE 4,21 € 2 8,42 €

Sem naročeval že H4 in so bile ok, upam, da bodo tele tudi, dajo bolj belo svetlobo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:


2 x Žarnica NARVA H1 RANGE POWER WHITE 18,51 € 1 18,51 €
2 x Žarnica NARVA H7 RANGE POWER WHITE 27,49 € 1 27,49 €
Žarnica NARVA W5W RANGE POWER BLUE 4,21 € 2 8,42 €

Sem naročeval že H4 in so bile ok, upam, da bodo tele tudi, dajo bolj belo svetlobo.

Jaz sem pa prav te H4 vrgel ven iz avta, v dežju ni bilo nič od njih, vsak jugo je bolje svetil.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ja v bistvu jaz imam Narva power blue, malenkost bolj belkasta svetloba je, sama moč svetlobe je pa pri tej in tudi pri ostalih nekje na istem. Vseeno jih imam zaradi tega ker mi navadn šrot crkne po 2-3 mesecih, ta pa precej več kot leto (ok philipsa nisem probaval, za osram pa sem slišal da tudi hitro crkujejo in niti nisem prišel do probe raje). Torej če imaš probleme s tem se jih splača vzeti, zaradi svetilnosti pa ne ker ne svetijo bistveno bolje, tu ti je rešitev samo xenon ali pa 100w žarnica, pa upaš da zaradi precej višjih temperatur ne gre kaj v božjo tetko (parabole recimo). Pa tudi kakšne bolj modre žarnice se najdejo
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
KSZ

Danes peljal čez celo Slovenijo zjutraj v temi in mater pubeci, če avto nima ksenon po defaultu, ne tlačite tega sr.... na avte. Prvič pri polovici teh avtov je ksenon za polovico vrednosti cele prikolice, pa drugič, moti spredaj in zadaj.

To sem samo hotel povedat.
Lp
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Tudi jaz bi pohvalil osram nightbreaker. Nabavil, sicer so malo dražje od navadnih, vendar svetijo boljše.
Predvsem bolj belo. Upam, da ne bodo kmali crknile.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Evo če moje izkupšnje: pred par meseci je crknila H7 in pozicija. Zamenjal z rezervnimi in šel po nove - za obvezno rezervo. In gledam power blue, white, extra, plus, super, duper žarnice. Tule ne kaže šparat si rečem, z modrikasto žarnico z "dnevno svetlobo" v dnevni sobi imam dobre izkušnje in povprašam prodajlca za nasvet - Narva power blue, uporablja tudi sam, sprobal je vse, res priporoča... Ne želim "blue"? Ni problema, imamo tudi "white".Kupim, pridem domov in vidim:
a) 85w - ne bo šlo, ne želim tvegat kakšnih skurjenih stikal ali celo luči
b) napis na škatlici "Not for use in Europe"
rolleyes-1.gif


Vrnem naslednji dan, za a) da naj ne skrbim, jaz vztrajam in rajši vzamem 55w. b) velja tudi zanje, ampak me skupaj z še enim obiskovalcem trgovine prepričata, da ni panike - ne sveti ne modro, ne premočno. Ajde, kupim te Narva Power white H7, H1 55w jih je zmanjkalo, zato vzamem neke Philips (power/ vision / plus oz. nekaj podobnega). Dodatno še pozicijske LED (bele, svetijo rahlo modrikasto) - baje je barva bolj usklajena z novimi H1/H7, trošijo manj, držijo dlje...

Summa summarum: 40€ za cel set žarnic (dobil celo 10% skonto), rezultat pa je...
... isti k. Ko res rabim luči (tema, dež...) mogoče celo slabše, podnevi pa itak bmk - edino ostali udeleženci v prometu lahko občudujejo belo svetlobo. Money well spent
bonk.gif


B.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
stran vzen denar, razlike minimalne malo drug odtenek svetlobe, vse drugo kot 30% vec svetlobe, razen cene 5kratne.Nategancija...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Jaz sem kupil tole oz. nekaj podobnega:http://cgi.ebay.co.uk/ROVER-200-xenon-40-upgrade-bulb-kit-H4-501_W0QQitemZ130167901788QQihZ003QQcategoryZ10414QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Se kar dobro obnese

pa to si dobil navadne zarnice ali xenon? ker je nekaj razelektritev omenjana v text-u, cena je prenizka za xenon zarnice. predvidevam da gre za navadne nitne zarnice. dej kaksno fotko gor da vidimo razliko.

jaz imam 2 x H7 na passatu in svetijo bolj slabo. gledal sem tole

http://cgi.ebay.co.uk/Lotus-El...oQQcmdZViewItem

od istega prodajalca, kot tvoj link.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
To so "navadne" žarnice. Svetloba je bolj bela, zgleda res kot ksenon. V dežju katastrofa!! Ravno zaradi tega sem jih vrgel ven. Imel sem H4 verzijo.
Sem pa še nekaj opazil. Ko sem jih vzel ven, je bila kapica na žarnici že razpokana. In to po dveh mesecih.
Sedaj imam Osram Nightbraker. 100% boljše žarnice.
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
To se strinjam ja. Tiste žarnice ki so bolj bele,so v dežju obupne... Praktično ne vidiš nič. Tudi jaz sem zamenjal stare (bolj bele) za Osramov nightbreaker... Neprimerno boljše
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
v condrad-u prodajajo night breaker po novem. cena pa taka da na mimovrste dobiš 2 kompleta žarnic za ceno 1 žarnice pri condradu.
bonk.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
tudi jaz grem počasi v nabavo nekih xenon (imam original xenon na oplu, žarnice so mislim da D2S).
Kaj od tega svetujete:
klik
klik1
klik2
klik3
klik4
klik5
klik6

ve kdo še za kaj boljšega/ugodnejšega?

Nenak še...zdaj imam bele, mislim da je temparaturna oznaka 4000, kaj lahko zdaj vzamem modre 6000?

Če se odločim nazaj za belo, je tako dobro da obe zamenjam, ali ni potrebe?!

lp
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
tudi jaz grem počasi v nabavo nekih xenon (imam original xenon na oplu, žarnice so mislim da D2S).
Kaj od tega svetujete:
klik
klik1
klik2
klik3
klik4
klik5
klik6

ve kdo še za kaj boljšega/ugodnejšega?

Nenak še...zdaj imam bele, mislim da je temparaturna oznaka 4000, kaj lahko zdaj vzamem modre 6000?

Če se odločim nazaj za belo, je tako dobro da obe zamenjam, ali ni potrebe?!

lp

Kupi original 4300K Philips ali Osram Xenarc. Vse ostalo je kitajska in nehomologirana roba, ki ni vredna nič. Vidljivost je slabša. Več kelvinov pomeni več bleščanja in manjšo svetilnost. To je ponavadi stajling frikom nemogoče razložit.
Pa menjaj obe. En komad dobiš na bolhi že za 34 eurov.