Odškodnina AO

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
zdravo,

bil sem udeležen v prometni nesreči. V moj avto se je zaletel povzročitelj.

Avto je na popravilu - plača njegova zavarovalnica. To je OK.

Sedaj sem že več kot 1 mesec brez avtomobila. Bil sem tudi 1 teden na bolniški zaradi bolečin (nič zlomljeno) Namesto mojega avtomobila sedaj uporabljam javni prevoz in imam nepotrebne stroške. Zanima me, kako lahko izterjam od njegove zavarovalnice povračilo stroškov? Pač vloga na njegovo zavarovalnico - AO? Želim samo povrnitev realnih stroškov za nevšečnosti.

kakšne izkušnje imate tu? Razne poravnave d.o.o. ipd ne mislim aktivirati.



hvala
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
zdravo,

bil sem udeležen v prometni nesreči. V moj avto se je zaletel povzročitelj.

Avto je na popravilu - plača njegova zavarovalnica. To je OK.

Sedaj sem že več kot 1 mesec brez avtomobila. Bil sem tudi 1 teden na bolniški zaradi bolečin (nič zlomljeno) Namesto mojega avtomobila sedaj uporabljam javni prevoz in imam nepotrebne stroške. Zanima me, kako lahko izterjam od njegove zavarovalnice povračilo stroškov? Pač vloga na njegovo zavarovalnico - AO? Želim samo povrnitev realnih stroškov za nevšečnosti.

kakšne izkušnje imate tu? Razne poravnave d.o.o. ipd ne mislim aktivirati.



hvala
Napišeš odškodninski zahtevek (dopis) za:

nematerialno škodo = oceniš, če znaš, koliko te je bolelo, recimo za teden dni rečeš jurčka, če ni bilo drugega (priložiš od dohtarije papir) in napišeš kak si "trpel", pa malo straheca ko poknilo itd...

materialno škodo = če na bolniški nisi prejemal 100% nadomestila, priložiš izračun (kadrovska, računovodstvo, bruto znesek) in ti povrnejo izpad dohodka ter prilložiš račune za vožnjo z avtobousom, npr. mesečna vozovnica

Ni težko, lahko se kar sam direktno obrneš na zavarovalnico
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Tako kot je nas pravnik napisal.

Jaz bi k tc. 1 dodal se slabso kakovost zivljenja, ker nisi nekaj casa mogel smucat / planinarit / kolesarit

K tc. 2 pa se z zdravljenjem povezane stroske, npr. prevoz do zdravnika, lekarne, fizioterapije etc.

Vsekakor pa pocakaj, da se zadeve zakljucijo: da bo tvoje vozilo up n running in da bo zdravljenje zakljuceno. Takrat bos lahko v zahtevku navedel vsa dejstva in vse stroske, ker tega ne mores kasneje spreminjat.

Sem sel enkrat skozi ta postopek diy. Kot omenjeno, nikakrsen rocket science, ce si le pismena oseba. Neuradno sem od tretje zavarovalnice dobil oceno odskodnine, kot bi mi jo priznali oni. Pri dejanski zavarovalnici pa je bil ponujeni znesek celo malo visji. Sem bil zadovoljen in sprejel ponudbo.

Aja, za tc. 1 nisem pisal zneskov, zgolj kategorije, z natancnim opisom, za katere sem zahteval odskodnino.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kak javni prevoz
Prvi dan poslji zahtevek za nadimestni enakovredni avto.
Bo avto v nekaj dneh popravljen in ne v nekaj mescih.
Za tvoj avto ki je na servisu se kar placujes zavarovanje in cestnino.
Al si ga odjavil z dnem nesrece?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
hvala za predloge. avto sem vceraj dobil nazaj popravljen. sestavim vlogo in bomo videli.. lp