Avto zanaša/zavija v levo po menjavi gum

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
V ponedeljek sem zamenjal platišča in gume. Gume so nove.
A glej zlomka - že takoj, ko sem se odpeljal od vulkanizerja, sem opazil, da avto zavija v levo. Sedaj opažam, da kdaj gre naravnost, večinoma pa ga nosi v levo.

Kaj vraga se je zgodilo?
bonk.gif

Zanič gume, platišča, kakšen udarec pri menjavi v kakšen del podvozja?
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Najprej preveri, če so kolesa dobro privita. Če je to v redu, pa nazaj do mojstra.

L.p., Kloko
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.373
2.457
113
še v SLO - ampak komaj
in če so prav napumpana

mam osebno precej slabih izkušenj (z večimi ) vulkanizerji - je enmu modelu ko nisem stal zraven uspelo eno gumo nafilat do celih 1,7 od predpisanih 2,3
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.217
1.839
113
optika tu nima veze in je škoda stran vrčt 35 EUR!

Tipični problemček zna bit, da feltna ni lepo sedla ( s centrirnim obročem) na pesto. Verjetno je problem na sprednjih gumah.

Na tvojem mestu bi kar sam odšravfal gumo, dvignil avto, ter zbrusil centrirani del (če je avto višjega ranga verjetno niti ne bo rjav..torej ta del odpade) ter namazal z mastjo...ter nazaj (lepo) nataknil gumo, privil...ter na drugi strani isto. Potem pa naredi en poskusni krog.

Če bo še vedno vleklo pojdi nazaj do vulkanizerja...pa naj on gleda kje e problem, ker če ti na starih guah ni vleklo ti ne sme tudi na novih (seveda preventivno preveri še tlak v gumah).

(ker jaz sem imel podoben problem...na zimskih mi je eno leto obupno vleklo v desno..po menjavi gum (s feltnaim vred) je bilo OK..sem šel še preventivo na optiko, pa sem jim samo denar pustil tam...pozimi ko so šle zopet nazaj iste zimske gume s feltnami, pa ni nikamor vleklo...torej edina stvar, ki je lahko bila, je bila ta, da je bila guma slabo nastavljena...kar pa se lahko zgodi, če je vse rjavi in cenntrirni obroč ne sede lepo do konca...pa še vulkanizerji običajno gumo začnejo vijačit ko je feltna povsem postrani in jo potem sami vijaki potegnejo v ravno pozicijo).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
Ja, še enkrat sem šel preverit, če so pravilno montirane (in res na vseh piše OUTSIDE - so asimetrične). Pa tudi na črpalki sem jih sedaj še enkrat preveril in napolnil tako, kot piše na vratih. Ista jeba.
Mogoče bom res snel kolesa in jih še enkrat dal gor.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
pa si že prej mel ista platišča?

Ne - preko zime sem imel druga platišča. Vendar se od jeseni ne spomnim, da bi zanašalo. Sem pa precej picajzlast pri tem in hitro začutim, zato bi verjetno tudi jeseni zaznal (vsaj spremembo ob menjavi na zimske, če že sicer ne).
V tem tednu sem naredi kakšnih slabih 1K km in še vedno ni razlike. Še posebej potegne v levo na kakšni neravnini na cesti - ali pa kakšni luknji.
Najprej bom verjetno snel kolesa in jih še enkrat dal gor - ali pa jih malo zamenjal. Potem pa grem na optiko.
Me pa res čudi, zakaj se je tako iznenada spremenilo. Po prvih sto metrih sem zaznal, da nekaj ni v redu. Je možno, da so fantje kaj premaknili? Vem, da so se čudili ob dvigu in gledali, če bo nasedel (imajo tisto ploščo, ki se dvigne iz tal pod celim avtom (razen koles)). Ne vem kaj jih je motilo, ker sem bingljal zunaj.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Stabilizatorštanga je prvo, kar greš preverit, če ti vleče avto. Upaj, da je samo končnik stabilizatorja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.002
9.071
113
EU
Ma ne, stabilizator nima veze s tem.
Samo preprečuje nagibanje vozila v ovinku z dvigovanjem kontra kolesa.
Njemu vleče v vožnji naravnost.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
KSZ..

Najbolje, da greš še enrkat nazaj do vulkanizerja in da ti še enkrat scentira gume (načeloma ti mora to narediti zastonj, sej v bistu se gre za reklamacijo storitve - meni so zastonj naredili) - meni je enkrat to pomagalo... če pa tudi potem ne bo bolje, potem pa išči dalje
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Res ne štekam zakaj model sam menja gume, pa sam naj bi nekaj mazal pa brusil. A ste vsi nori ? Nazaj se pelje, pojasni, doslej še nisem naletel na slabega vulkanizerja, vedno se vsi max. potrudijo.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Se vulkanizerjem zgodi da ko postavljajo vteži na feltno da v tisti hitrosti ker se mu mudi obrne feltno za nekaj centimetrov in potem ti vse trese.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Se vulkanizerjem zgodi da ko postavljajo vteži na feltno da v tisti hitrosti ker se mu mudi obrne feltno za nekaj centimetrov in potem ti vse trese.
Če tvoj vulkanizer ni tolk vreden, da bi gumo po namestitvi uteži še enkrat zavrtel, ga raje zamenjaj!!!
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Se vulkanizerjem zgodi da ko postavljajo vteži na feltno da v tisti hitrosti ker se mu mudi obrne feltno za nekaj centimetrov in potem ti vse trese.
Če tvoj vulkanizer ni tolk vreden, da bi gumo po namestitvi uteži še enkrat zavrtel, ga raje zamenjaj!!!

Kako moj....sem samo povedal kaj se lahko zgodi...mi je pa moj vulkanizer to povedal ,ker tisti frišni delavci ki pridejo ga ponavadi malo poserjejo.In meni montira izključno lastnik (vulkanizer).In ga ne bom menjal
grims-1.gif
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Ma ziher je optika. Saj je laho tudi prej bila razštelana, samo se pri znucanih gumah ne opazi kaj dosti. Druge razlage, da bi vleklo avto res ni, razen različnega tlaka, ampak to očitno ni težava v tem primeru.