Po menjavi gum avto vleče v levo

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Pozdrav,

Letos sem moral kupiti nove gume in sicer Michelin Energy Saver+. Po menjavi na letne feltne in te gume mi avto vleče v levo, kar prej ni delal nikoli (niti s prejšnjimi letnimi na teh feltnah, niti z zimskimi gumamo in feltnami). Ker mi nad 120 po števcu tudi rahlo trese in se to malo stopnjuje, me zanima, ali je lahko vlečenje v levo posledica napačnega centriranja oz kaka napaka pri menjavi gum na platišča?

Oz kako se lotit reševanja težave?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Lahko je centriranje ali pa tudi da se guma ni lepo vlegla na platišče. kako to rešit pa ?? nazaj k vulkanizerju, ali pa napihni malo bolj gume mogoče močnejša obremenitev na njih, se pravi par hitrih ovinkov, močno bremzanje, nebi vedel ti bodo drugi povedali.

Lahko je tudi guma hin, ker ni bila pravilno skladiščena.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
meni je treslo, najbolj od 120-130. sicer je slo naravnost, ampak treslo z ravnimi feltnami in novimi gumami.
sem sel vceraj nazaj do vulkanizerja in so ugotovili, da je odletela ena utez, pa tudi ostale feltne niso bile pravilno centrirane. tako da cimprej poklici vulkanizerja in nazaj na reklamacijo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Tlak v pnevmatikah je na obeh straneh enak?

To sem prvo preveril
grin1.gif


Bom šel nazaj, oz ne vem če ne bom šel celo kam drugam...
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Znancu je tudi vleklo v levo ,na koncu so ugotovili ,da je bila smer vrtenja gume napačna .Puščica oz Outside zank na gumi
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Zakaj drugam? Če je pred menjavo bilo v redu, morajo oni to urediti. Ali ponovno scentrirati ali premontirati, mogoče res prenizek tlak v levi gumi... Sploh, če so gume nove -mogoče je celo tovarniška napaka na gumi.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Če so alu feltne lahko, da se je kje izgubil centrirni obroček.. Preveri z vulkanizerjem, kaki kuponko šlamparji znajo zgubit take zadeve, pol pa guma trese..
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Bil prejle nazaj, gume so bile totanlo razcentrirane, so še enkrat centrirali. Sedaj v levo skorajda ne vleče (malenkost še), vendar je začelo od 130 dalje trest precej bolj kot prej...

Grem danes še do lokalnega vulkanizerja, ki ga poznam, pa da še pri njemu sprobam "srečo".

Kupončka za menjavo pa ne maram nikoli več vidt....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Evo, sem bil dopoldne nazaj, so še 1x scentriral (bilo totalno necentrirano, sem stal zravn), ko je dal gumo iz mašine je pisal 0:0.

Avto je še vedno vleklo narahlo levo, tresel je pa od 120 dalje tako, kota da po makadamu z luknami vozn
grin1.gif


Sem šel potem direkt do enega znanca vulkanizerja, je dal gumo na cetrirko in so bile vse gume totalno necentrirane. Je on scentriral, dal na avto in avto sedan na levo ne vleče več (no ja, vsaj ne kar sem imel priliko sprobal izven AC). Grem zvečer še proti domu na AC, tako da bom videl kako bo...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Pol je taka razlika v mašinah za centriranje gum? Mogoče majo pa nekateri te mašine decentrirane
smile-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Trikrat si rekel da so bile gume necentrirane pa samo pri enem si stal poleg? Ali so tudi pri ostalih potem imeli 0,0?
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Seveda je razlika v samih strojih...zato pa so cene tako kot so...

Treba je vedeti da dober centrirni stroj stane 8-10k €...z cenami kuponkotov takega stroja oni ne dobijo notri v parih letih...potem imajo pa itak že stečaj...

Kje si pa menjal pnevmatike če ni skrivnost?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Če si bil na centriranju (tistem pravem, ne tisto, ko ti samo gumo scentrira, ko ti menja gumo), bi moral dobiti izpisek.
Jaz sem bil lani novembra v Ajdovščini, kjer sem centriral, pa sem dobil izpisek, kjer piše od vsake gume posebej.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In sedaj si pokuril vso razliko ki si jo prišparal na Kuponkotu pa še dodal si zraven, izgubil n časa in živcev in pridelal slabe volje...
Eh fantje, vas še ni izučilo...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
OK, status.

Sedaj avto vleče na desno (precej manj kot prej v levo...), sva včeraj še menjala gumo levo/desno, danes pa še zadnjo naprej. Sedaj tudi malo bolj trese, kot prej.

Ali je opcija, da so zanič gume? Ker sem 100% da ni optika, ker en teden nazaj z zimskimi feltnami in gumami je šel avto naravnost. Tudi če jih dam nazaj gor sem ziher, da bo šel avto naravnost...
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
zmaga.gif


Malo para malo muzike..kot vedno najceneje je najdražje ponavadi...