Po menjavi gum avto vleče v levo

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Ice pravi:
zmaga.gif


Malo para malo muzike..kot vedno najceneje je najdražje ponavadi...

No, tadrug je bil drag, pa mi avto vleče na desno na AC
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Če si gume nataknil enako (lahko zamenjaš po premah, če levo desno ostane enako, kot je bilo), kot si jih pred zimo snel, ne bi smelo nikamor vlečt. Je bilo označeno, katera guma je bila kje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.822
113
gume so v ku...

zdaj ali zaradi (neenakomerne) obrabe ali so same po sebi defektne...pa vrag ga vedi.

Ker če je je bilo OK z drugim kompletom gum..zdaj pa ni....je stvar razmeroma jasna. Optike pa nima smisla delat....stran boš vrgel 35 EUR.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Evo, sem bil dopoldne nazaj, so še 1x scentriral (bilo totalno necentrirano, sem stal zravn), ko je dal gumo iz mašine je pisal 0:0.

Avto je še vedno vleklo narahlo levo, tresel je pa od 120 dalje tako, kota da po makadamu z luknami vozn
grin1.gif


Sem šel potem direkt do enega znanca vulkanizerja, je dal gumo na cetrirko in so bile vse gume totalno necentrirane. Je on scentriral, dal na avto in avto sedan na levo ne vleče več (no ja, vsaj ne kar sem imel priliko sprobal izven AC). Grem zvečer še proti domu na AC, tako da bom videl kako bo...

To se mi je par let nazaj zgodilo na AMZS-ju. Centrirko so imelo razštelano, tako da tudi po drugem poizkusu je še vedno treslo. Sem šel do lokalnega vulkanizerja, ki je zrihtal v nulo. Potem sem šel nazaj do AMZS, kjer so ziklopili tisto centrirko in mi povrnili strošek lokalnega vulkanizerja.
Me pa zanima, koliko folku so to zafrknili, ker takrat je bila uber gužva na AMZS za menjavo iz zimskih na letne gume.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa to, vleče v levo, v desno pomeni da ko pri konstantni hitrosti avto potegne v levo/desno če spustiš volan ali samo volanski obroč ni poravnan? (in je pri vožnji naravnost zamaknjenv levo/desno?)
Če je slednje, potem naredi optiko, kjer to popravijo z nastavitvijo volanskih končnikov. Precej verjetno je, da se ti je podrla optika in da je lahko celo kakšen končnik fuč...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mam tudi optiko brez odstopanj, a je bil volanski obroč zamaknjen. Tega na optiki ne popravljajo sami od sebe niti ne ugotavljajo te anomalije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Potem pa optiko pomoje delajo povrsno... Jaz sem jo sicer nazadnje pred precej leti se na Xedos-u... Pri Jenkotu v Virmasah... in so recimo to, da je bil volanski obroc malce zamaknjen, sami odpravili, ko se je delala optika...