Avto na leasing - kdo ga lahko zavaruje?

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Zdravo!

Imam eno specifično vprašanje! Z dekletom razmišljava o nabavi vozila. En del bi skeširala, drug del bi šel na zelo ugoden leasing, katerega bo poravnavala ona.

Mene zanima kdo lahko avto zavaruje, se pravi na koga je pisana zavarovalna polica? Ona nekih bonusov nima, jaz pa 50 % na osnovno AO in 50 % na kasko. Ga lahko zavarujem jaz ali samo ona, ker bo ona tista, ki bo "plačevala" za avto?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To je stvar dogovora z lizing pogodbo. Če se lizing strinja, je lahko sklenitelj police kdorkoli, le da je uporabnik naveden lizingojemalec, zavarovanec pa lizing hiša. Pa še tukaj so določene izjeme, v primeru ko lizingojemalec nima izpita in ne more nastopati kot uporabnik v prometnem dovoljenju, takrat je spet lahko kdo drug uporabnik v prometni in polici. Torej stvar dogovora na koga lizing izda pooblastilo za podaljšanje registracije.
Bonus pa se itak lahko prenaša med zakonskima in izvenzakonskima partnerjema, tak da glede tega je itak vseeno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
sklenitelj zavarovanja je praviloma "nosilec" leasinga in njegov bonus, če je prost se uporabi na polici,
prenos bonusa kot je omenjeno velja, imeti morata isti naslov bivanja...

če rabiš 75% popust, me kontaktiraj
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Zdaj pa vem kje bom zavaroval cez dva mesca svoj drugi avto v pr14.
Ali kaksne zavarovlanica omogoča vsaj delno "kopiranje" bonusa iz prvega avta
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ce rabis da ti se placamo da bos pri nas zavaroval mi pisi
smile-1.gif

Koliko pa plačaš, če avto zavarujem pri tebi?
Imam že ponujeno eno ugodnost pa ne vem, kdo ponuja več.
hysterical-1.gif



LP
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Triglav da znotraj družine mislim da dajo PR12...

Pri Grawe pa dobiš extra popust v vrednosti 35% bonusa + komercialni popust (trenutno najbolj ugodna varianta)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ce rabis da ti se placamo da bos pri nas zavaroval mi pisi
smile-1.gif

Joj Matej, to je tko kot s tisto tvojo očetovo polico.... po treh letih odkup, skladi so delali minus cel cajt, dobil pa je več ven kot je vložil
bonk.gif


p.s. če daješ ponudbe, daj vsaj približno realne, pa četudi je sarkazem/cinizem...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vinkulacija že dolgo ni potrebna. V bistvu je manj sitnosti če je na polici upravičenec lizing hiša...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In kaj drugo je vinkulacija kot zapis lizing hiše kot upravičenca? Lahko je zapis direkt na polici ali pa v prilogi police.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Oddelal sem lizing. Nobenega dodatka k polici, nobene klavzule o vinkulaciji na polici. Samo izpolnjena polja zavarovalec, zavarovanec, plačnik. In vsako polje ima lahko druge podatke (zavarovanec je LH, zavarovalec sem jaz, plačnik pa sestrična
evil.gif
)
Tako da pri nekaterih zavarovalnicah to gre.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja in? Če je lizing hiša napisana kot zavarovanec, je polica vinkulirana v korist lizing hiše. Kaj ni jasno?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Oddelal sem lizing. Nobenega dodatka k polici, nobene klavzule o vinkulaciji na polici. Samo izpolnjena polja zavarovalec, zavarovanec, plačnik. In vsako polje ima lahko druge podatke (zavarovanec je LH, zavarovalec sem jaz, plačnik pa sestrična
evil.gif
)
Tako da pri nekaterih zavarovalnicah to gre.

Saj to je potem vinkulacija
smile-1.gif
...
Za placevat polico itak ni problem... ko bos pa hotel koristiti polico ob skodnem primeru, pa bos od zavarovanca (LH) potreboval potrdilo, da lahko to urejas ... oz. ce bo totalka, bo LH dobila izplacan denar od zavarovalnice ...
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Oddelal sem lizing. Nobenega dodatka k polici, nobene klavzule o vinkulaciji na polici. Samo izpolnjena polja zavarovalec, zavarovanec, plačnik. In vsako polje ima lahko druge podatke (zavarovanec je LH, zavarovalec sem jaz, plačnik pa sestrična
evil.gif
)
Tako da pri nekaterih zavarovalnicah to gre.

Lahko bi nekje pisalo tudi: Vinkulant:
nahrung002.gif