Avto na leasing - brez kaska?

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Torej zanima me naslednje, ali moram imeti kasko zavarovan avto, v kolikor bom imel leasing?
Naj še dodam, da bo polog za avto 50% v denarju.

Hvala in lp
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Pomoje se boš težko dogovoril da bi šlo brez kaska....fora je, da je lastnik avta leasing hiša, ti si pa uporabnik, dokler vse ne odplačaš...in s tem so tudi oni zavarovani da v primeru da ga razbiješ, oni zvejo za to in v primeru da ne plačuješ obrokov, zavarovalnica tudi njim denar nakaže ipd., s tem so pač tudi oni zavarovani.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Nimaš šanse sploh. Sicer pa lahko vzameš čisto osnovni kasko z 16% odbitne franšize, samo ne se zaletet......fejst
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
V primeru leasinga zahtevajo kasko z opcijo zavarovanja proti kraji. Ne glede na polog.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Zakaj pa bi sploh šel v tako varianto? Dejansko voziš nekaj kar ni tvoje in nimaš niti ustrezno zavarovano. Huda odgovornost v primeru, da gre kaj narobe.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Moje mnenje je, da ce je 50% denarja in 50% lizinga pomeni, da si lahko privoscis le 50% avta. Moje mnenje je, da vzemi avto, ki ga lahko placas brez da bi te bolel kasko. Sumim namrec, da je kasko tako drag, da se ti zdi predrag....

Za kaksen avto gre, ce ni skrivnost?
 

freshman

Zelenc'
1. mar 2012
3
0
1
Kot so že napisali v primru leasinga se zahteva iz strani leasing ponudnika kasko ker je to dejansko njegova lastnina.
To ni vprašanje.
Kasko je smiseln že v pričo tega da bo avto nov in se za njega še ne dobi aftermarket kosov originali pa so ..............ohoho!
Pač naredi osnovni kasko če se da . Jaz za svojega nisem mogel in imam full in mislim da mora biti vsaj dve leti ali pa se morda motim...................
Jaz pa gledam še nekoliko drugače ta tvoj nakup ! Kupil boš avto za njega dal 50% gotovine pa sploh ne bo tvoj pač ne boš lastnik ?
Ne vem no.........
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.345
113
Ponavadi leasing zahteva osnovni kasko ( 1% odbitne franšize ) in tatvino, tako da variante z 8 ali 16% odbitne odpadejo...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Ponavadi leasing zahteva osnovni kasko ( 1% odbitne franšize ) in tatvino, tako da variante z 8 ali 16% odbitne odpadejo...
Tako je, če se zahteva kasko, potem se zahteva z največ 1% franšizo + kraja.