Covid-19 Aplikacija za sledenje

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Kje pa je sistem zatajil pa težko rečem. En problem so konkretne zamude pri vročitvah odločb - večina ljudi jih prejme ko se njihova karantena že konča, kar je totalno nedopustno. Ampak glede na to da žena na nek način dela v "zdravstvu" bi morala biti že sama bolj pazljiva na te zadeve, ne pa da se je delala francoza. Ta del je potem čisto na njej in upam da tudi zaradi tega nosi kakšno odgovornost.

A to se še danes dela, ali je to tisto ponavlajnje izpred mesecev. Ker kolikor vem na meji ga sedaj dobiš takoj , včasih pa si ga dobil tudi po koncu karantene.

Mislim! Dosti vi pričakujete od delavke v pralnici doma upokojencev - pod minimalno plačo z verjetno končano osnovno šolo.

Moja mati je čistilka v domu, država ji doda ca. 60 € mesečno do minimalne, pa so ji te stvari popolnoma jasne, verjetno bolj kot marsikateremu raketnemu znanstveniku na Alterju. Zakaj ne bi bile njej.?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tomi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Pri nas je par ljudi, ki se jim ni dalo in se jim ne da dopovedat, da bolan bodi doma. Dokler šef ne ponori in ji reče, spoki domov da te vsaj en teden ne vidim, bomo že, ne gre.
Ej kalbo, iz kerga filma si pa ti? Danes šef ne reče spoki domov pa čajčke pij, ampak ga zanima samo tvoja produktivmost. Še največ si vreden, ko prinašaš korist, ko rabiš bolniško si takoj ničvreden. Spomladanske korona štose smo dali mimo, zgodilo se je pa samo to, da je treba še bolj delat, da se firma reši prav zaradi nasilnega zaustavljanja podjetij.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
S kere risanke si pa ti? Noben pameten sef noce bolanega cloveka v vecjem kolektivu na delovnem mestu.

no mogoce v drzavnih ustanovah, tam je vseeno.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Sem v življenju dal dosti teh risank skozi, da vem kaj pišem. Ko ti reče šef, da iz bolniške ne rabiš nazaj hodit, ti je vse jasno. In ja, bil je večji kolektiv.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vem da hoces bit popularen levicar, kaj tocno si ti zelel s tem povedat? Nestrpen much?
Jako pameten - kot vedno! Preberi dva tri komentarje pred mojim, predvsem Flokija. Kaj pričakujete od ženske, da bo kar samoiniciativno ostala doma, če mora delat - konec koncev vsi direktorji DSOjev jokajo o pomanjkanju kadrov - poleg tega pa sploh ni jasno ali je mož okužen ali zgolj v "preventivni" karanteni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Organizacije in šefi so taki in drugačni. Ne dvomim, da obstaja kup šefov, ki ne verjamejo, da virus obstaja, temveč je to samo način zarote trenutne vlade, kako uničiti njihov posel. Tak ne bo rekel, da naj gre delavec domov, ker ima nekaj vročine in kašlja. Nič takega, kar ne bi rešilo nekaj lekadola ali bolj aktualno nekaj D vitaminčka in več počitka po službi. In dejansko sem v preteklosti tudi sam tako delal (ne kot šef). Bolj se mi je splačalo delati na 80 % kot biti na bolniški ob rahlih težavah in te potem vso sranje počaka, ko prideš nazaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V takih pralnicah delata po dve, max. tri delavke kot mravljice ves šiht in sedaj eno - najbolje pa kar vse pošlji domov; niso to pisarne, pa da te delo brez večje škode počaka. Žal jo povsem razumum, šefa tudi.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
A to se še danes dela, ali je to tisto ponavlajnje izpred mesecev. Ker kolikor vem na meji ga sedaj dobiš takoj , včasih pa si ga dobil tudi po koncu karantene.

Samo na meji ga dobiš v roke. Karantene zaradi stikov z okuženim pa so še vedno "po starem", torej s konkretno zamudo. Smo že preko polovice karantene pa še vedno ni nič po pošti prišlo ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ej kalbo, iz kerga filma si pa ti? Danes šef ne reče spoki domov pa čajčke pij, ampak ga zanima samo tvoja produktivmost. Še največ si vreden, ko prinašaš korist, ko rabiš bolniško si takoj ničvreden. Spomladanske korona štose smo dali mimo, zgodilo se je pa samo to, da je treba še bolj delat, da se firma reši prav zaradi nasilnega zaustavljanja podjetij.
Iz takega filma, kjer nas je blo 20 v prostoru brez možnosti odpiranja oken in je ena taka okužla 15 od 20 ljudi, ki so dobesedno obležal z 40 vročine. V službi smo ostal samo jest, trije sodelavci pa šef in skupaj s šefom gagal ko nori skor tri tedne..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
V takih pralnicah delata po dve, max. tri delavke kot mravljice ves šiht in sedaj eno - najbolje pa kar vse pošlji domov; niso to pisarne, pa da te delo brez večje škode počaka. Žal jo povsem razumum, šefa tudi.

situacija je seveda izjemno neprijetna, sploh za zaposlenega, po drugi strani pa nekak nocem verjet... da so med nami ljudje ki izberejo svojo sluzbo pred tem da gredo tja trositpotencialno za nekoga smrtonosno okuzbo.

drugo je pa seveda ce v virus ne verjame, oz je konstrukt trenutne vlade, pol je vseeno ja :D
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Iz takega filma, kjer nas je blo 20 v prostoru brez možnosti odpiranja oken in je ena taka okužla 15 od 20 ljudi, ki so dobesedno obležal z 40 vročine. V službi smo ostal samo jest, trije sodelavci pa šef in skupaj s šefom gagal ko nori skor tri tedne..
Ne moreš primerjat pisarno z deli katere ne moraš delat na daljavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Samo na meji ga dobiš v roke. Karantene zaradi stikov z okuženim pa so še vedno "po starem", torej s konkretno zamudo. Smo že preko polovice karantene pa še vedno ni nič po pošti prišlo ;)

Aha ok, ste pa verjetno dobili ustno da morate biti v karanteni.? Saj ne vem kaj papir spremeni. Saj če se greš balkanca boš okrog letal s papirjem ali brez njega.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Aha ok, ste pa verjetno dobili ustno da morate biti v karanteni.? Saj ne vem kaj papir spremeni. Saj če se greš balkanca boš okrog letal s papirjem ali brez njega.

Informacijo smo seveda dobili, sicer ne bi vedeli da smo v karanteni :)

Papir ima kar veliko težo, saj te brez njega niti ne morejo kaznovati, češ da uradno itak nič ne veš. Mi se seveda ne gremo tega, marsikdo pa res piči balkanca...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Saj pravim vsak normalen človek ne potrebuje papirja da mu je jasno da mora biti doma.