Covid-19 Aplikacija za sledenje

MikiVeliki

Pripravnik
7. sep 2020
40
22
8
Ja in? To si zdaj napisal tako, kot da ti Google in Apple trenutno sploh ne sledita, kar pa vemo da ni res...

Sicer pa tu sploh ne gre za sledenje, ampak tega se mi desetič res ne da več razlagati.
Taksno razmisljanje se mi ne zdi prav. To je priblizno tako kot ce bi nekdo rekel, pa saj nas itak vohunijo 30%. Zakaj jim ne dopustite da vas vohunijo popolnoma povsod na vsakem koraku 100%. Nekateri gledajo, kako bodo tudi tistih 30% zmanjsal. Vi pa bi dopustili, da kar po defaultu 100%.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Taksno razmisljanje se mi ne zdi prav. To je priblizno tako kot ce bi nekdo rekel, pa saj nas itak vohunijo 30%. Zakaj jim ne dopustite da vas vohunijo popolnoma povsod na vsakem koraku 100%. Nekateri gledajo, kako bodo tudi tistih 30% zmanjsal. Vi pa bi dopustili, da kar po defaultu 100%.

Še enkrat: #OstaniZdrav ne vohuni za tabo.

Če nočeš vohunjenja, se boš moral odpovedati skoraj vsej tehniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BornSkeptic

MikiVeliki

Pripravnik
7. sep 2020
40
22
8
To vse vem. Ampak ni mi jasno, da nekdo dopusti se naprej, da se vohunjenje samo se povecuje, zato ker naj bi kao to ze itak poceli. Zavracam taksne trditve in razmisljanje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
evo jaz mam app zadnjih 8 dni, v tem času glede na telefon prehodil okol 40 km, pa še nisem bil izpostavljen. verjetno so vsi okuženi pridni pa upoštevajo karanteno :evil:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To so zdaj komaj kratkoročni odzivi na aplikacijo. Trenutno je namreč vsem še vseeeno.

Počakaj še kak mesec da začne "pokati" in ko se ukrepi spet zaostrijo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, pozimi bomo vsi bolani...al s covidom, al z gripo, virozo, al cim tretjim...ampak bomo pac vsi imeli covid uradno? Je tako?
Ko sem bil jaz vsako leto malce bolan (smrkal, malo kasljal) nisem takoj vzel bolniske...in tako je bilo z ostalimi...letos kaj? Bomo vsi doma? Firme bodo propadle...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Torej, pozimi bomo vsi bolani...al s covidom, al z gripo, virozo, al cim tretjim...ampak bomo pac vsi imeli covid uradno? Je tako?
Ko sem bil jaz vsako leto malce bolan (smrkal, malo kasljal) nisem takoj vzel bolniske...in tako je bilo z ostalimi...letos kaj? Bomo vsi doma? Firme bodo propadle...

Načeloma itak delo od doma, v kolikor je možno. Sicer pa "better safe than sorry".

To da greš "bolan" v službo, je itak mimo in je mogoče zdaj idealen trenutek da se ta praksa ukine. Ne samo da si manj produktiven, še druge lahko okužiš - tudi če nimaš COVIDa. Ti boš mogoče malo smrkal zaradi prehlada, nekoga drugega bo pa za en teden "vrglo". In potem se vprašaj kaj je boljše za firme na dolgi rok...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Načeloma itak delo od doma, v kolikor je možno. Sicer pa "better safe than sorry".

To da greš "bolan" v službo, je itak mimo in je mogoče zdaj idealen trenutek da se ta praksa ukine. Ne samo da si manj produktiven, še druge lahko okužiš - tudi če nimaš COVIDa. Ti boš mogoče malo smrkal zaradi prehlada, nekoga drugega bo pa za en teden "vrglo". In potem se vprašaj kaj je boljše za firme na dolgi rok...
Vprašaj raje šefe, direktorje in lastnike podjetij, ki ždijo lepo izolirani svojih pisarnah, medtem ko se delavci gnetejo v skupnih prostorih ali modernih odprtih pisarnah. Ljudje hodijo bolni na šiht, ker se od njih to pričakuje, če ne na glas pa potiho. Riba smrdi pri glavi.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ko bo pa eden prišel "smrkav" na firmo in bo slučajno pozitiven in bo za 14 dni zaprl celotno fabriko... misliš da bodo šefi takrat srečni? :)

Treba je spremeniti mentaliteto ljudi, tudi tistih pri vrhu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ko bo pa eden prišel "smrkav" na firmo in bo slučajno pozitiven in bo za 14 dni zaprl celotno fabriko... misliš da bodo šefi takrat srečni? :)

Treba je spremeniti mentaliteto ljudi, tudi tistih pri vrhu.
Celo zimo je vsaj nekaj ljudi v povprečni firmi non stop smrkavih, kašljajočih, vročičnih, brez glasu in še kaj bi se našlo. Če se sedaj predvideva, da je že vsak smrkelj Corona, potem lahko firma vrata zapre in pošlje vse domov. Ne bo to šlo. Še NIJZ ni tako nor, da bi zapiral cele firme, če se najde kakšen pozitiven, ampak se v karanteno pošlje le bližnje sodelavce.

Je pa res, da se mnogim šefom še vedno ne sanja in ignorirajo vse, kar se dogaja. To so isti šefi, ki so vsakič blazno presenečeni in slabe volje, ko zaposlen starš reče, da bo vzel nego za bolnega otroka in so hkrati enako zoprni, ko človek bolan obleži doma. Mnogim bi lahko uredili delo od doma in bi lahko firma tekla dalje v primeru karanten, lažjih bolezni, karanten razreda otroka, rahlo bolnih otrok, itd. Starši bi imeli veliko manj problemov in psihiranja, skratka win-win. Ampak ne. Ne zrihta se nič, zaposleni se psihirajo, hodijo bolni delat, z grozo čakajo morebitno karantetno ali bolezen otrok, ker bo spet "problem".
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.767
2.646
113
Torej, pozimi bomo vsi bolani...al s covidom, al z gripo, virozo, al cim tretjim...ampak bomo pac vsi imeli covid uradno? Je tako?

Kdo ima sedaj uradno covid? Tisti, ki je bil testiran in je bil na testu pozitiven. Kdor ima gripo, virozo ni pozitiven.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Celo zimo je vsaj nekaj ljudi v povprečni firmi non stop smrkavih, kašljajočih, vročičnih, brez glasu in še kaj bi se našlo. Če se sedaj predvideva, da je že vsak smrkelj Corona, potem lahko firma vrata zapre in pošlje vse domov. Ne bo to šlo. Še NIJZ ni tako nor, da bi zapiral cele firme, če se najde kakšen pozitiven, ampak se v karanteno pošlje le bližnje sodelavce.

Je pa res, da se mnogim šefom še vedno ne sanja in ignorirajo vse, kar se dogaja. To so isti šefi, ki so vsakič blazno presenečeni in slabe volje, ko zaposlen starš reče, da bo vzel nego za bolnega otroka in so hkrati enako zoprni, ko človek bolan obleži doma. Mnogim bi lahko uredili delo od doma in bi lahko firma tekla dalje v primeru karanten, lažjih bolezni, karanten razreda otroka, rahlo bolnih otrok, itd. Starši bi imeli veliko manj problemov in psihiranja, skratka win-win. Ampak ne. Ne zrihta se nič, zaposleni se psihirajo, hodijo bolni delat, z grozo čakajo morebitno karantetno ali bolezen otrok, ker bo spet "problem".
Ko bo en okužen s COVID na firmi se bo dalo v takih firmah marsikaj narediti. Govorim iz izkušenj na naši firmi, v trenutku smo bili vsi na delu od doma, sedaj pa je cela firma na eni taki mešani varijanti dela od doma in dela v pisarni. Res pa je, da to gre tam kjer je pisarniško delo, provizvodnje ne moreš delati od doma. Se pa tudi tam da po moje uspešno zajeziti širjenje, sploh če paziš, da se delovne skupine/izmene ne mešajo med sabo. Po moje bo pač en čas potrebno tako delati in se prilagoditi. Druga opcija je samo še lock down kot spomladi, ki pa ga v taki obliki, ne preživi nobeno gospodarstvo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Se pa tudi tam da po moje uspešno zajeziti širjenje, sploh če paziš, da se delovne skupine/izmene ne mešajo med sabo.
In ko ena delovna skupina zboli, ostane doma.
Tako kot v tistem vicu, ko so polagali telefonski kabel. Pa sta bila dva delavca, spredaj je en kopal, zadaj en zasuval, srednji, ki bi moral polagat kabel je bil pa tisti dan na bolniški :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Taksno razmisljanje se mi ne zdi prav. To je priblizno tako kot ce bi nekdo rekel, pa saj nas itak vohunijo 30%. Zakaj jim ne dopustite da vas vohunijo popolnoma povsod na vsakem koraku 100%. Nekateri gledajo, kako bodo tudi tistih 30% zmanjsal. Vi pa bi dopustili, da kar po defaultu 100%.
ne gre za to, da bi si želeli, da vsi ves čas vohunijo za nami. gre za to, da smo se pripravljeni odreči nekemu deležu zasebnosti, v zameno da dobimo nazaj določene koristi. vsak pa naj ima možnost, da se sam odloči, kolikšen delež zasebnosti je pripravljen deliti.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Povsem nerelevanten podatek. Koliko si jo je izbrisalo in koliko jo aktivno uporablja ne bomo nikoli zvedeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash