Covid-19 Aplikacija za sledenje

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če bi se aplikacija množično uporabljala, bi bila seveda kar precej učinkovita, ker bi ljudje vedeli, da so imeli stike, ki lahko pomenijo okužbo. In razumni ljudje bi en teden pri stikih bolj pazili, da okužbe ne sejejo naprej, če jo mogoče imajo.
Ravno tole je pokazatelj, zakaj je aplikacija neučinkovita - slabša kot nič.
Ker ljudem daje lažno varnost, praviš da bi se razumni pazili šele potem ko bi jim aplikacija zapisakala. Ampak to je fail.
Razumni se pazijo že sedaj, preden jim aplikacija, če jo imajo, kaj javlja. Ko app javi je že prepozno, si že bil v stiku z okuženim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
mirsi: tvoj argument seveda drži, če nisi v stiku z nikomer. Kdor pa je s kom v stiku, pa ne more biti 100 %, da se pri tem stiku okužil. Obstaja neka stopnje zaščit, ki so nam na voljo, ampak te še zdaleč ne dosegajo 100 %. Skoraj 100 % je samo tisto, kar nosi medicinsko osebje pri neposrednem delu s covid bolniki. Ostalo pač ni. Kapljice lahko v neugodnih razmerah potujejo tudi kar precej metrov (vzgonsko gibanje zraka), torej je tudi 100 % potrebno varno razdaljo nemogoče določiti. Bolj ali manj posrečeno so določili le razdaljo, kjer si v večini situacij varen. In jo vsake toliko še menjajo, ker danes še noben ne ve, kaj bi bilo dovolj za 90 % situacij.
Seveda je to, da ljudje smatrajo, da jim aplikacija zagotavlja varnost, čista tvoja laž. Zagotavlja pa mi, da bom mogoče koga naprej v verigi "prikarajšal" za okužbo. Aplikacija na mojem telefonu mene ne varuje. To je jasno večini normalnih ljudi (podobno kot navadna maska). Ampak nismo vsi egocentrično usmerjeni. Važen sem jaz, za druga pa se mi j..e.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kako upravičeno ostati doma, če nimaš odločbe? Dobiš bolniško?

Karantena NI bolniška! Bolniško dobiš samo ko zboliš, v karanteni pa so le zdravi ljudje. V trenutku ko zboliš to več ni karantena, ampak izolacija z bolniškim staležem.

Je pa to vseeno dobro vprašanje, saj delodajalec rabi odločbo da imaš upravičen izostanek od dela...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
"Če delavec ne more opravljati dela zaradi višje sile, je na podlagi zakona upravičen do odsotnosti, glede nadomestila pa si delodajalec in delavec tveganje delita," so še navedli na ministrstvu.

Nadomestilo v času karantene tako ob izpolnitvi vseh zahtev za višjo silo znaša 50 odstotkov osnovne plače oziroma najmanj 70 odstotkov minimalne plače.

Če je l možnost pač delaš od doma da imaš polno plačo ker z 50% zna bit težko shajat, res pa da je to samo 10 dni.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Brez odločbe ne vem če se lahko sploh sklicuješ na "višjo silo". Saj verjetno se vse skupaj uredi za nazaj, ampak je pa vseeno neugodno.

Si predstavljaš da nekdo naredi "prank call" in reče: "Sem iz NIJZ, odrejena vam je bila 10-dnevna karantena". Javiš delodajalcu, ostaneš 10 dni doma. Odločbe potem seveda ni, dopusta za nazaj ti ne odobrijo in na koncu lepo fašeš odpoved delovnega razmerja zaradi neupravičene odsotnosti z dela :evil:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V takih pralnicah delata po dve, max. tri delavke kot mravljice ves šiht in sedaj eno - najbolje pa kar vse pošlji domov; niso to pisarne, pa da te delo brez večje škode počaka. Žal jo povsem razumum, šefa tudi.
Evo, oseba v pralnici je pozitivna. https://ptujinfo.com/novica/lokalno...zena-zaposlena-v-domu-upokojencev-ptuj/147557
Dom po navodilih NIJZ ni sprejel nobenih pametnih ukrepov. Edini novi ukrepi so zgolj za obiskovalce doma. Halo, virus je v domu - tu je zdaj treba ukrepati, kaj imajo zdaj veze obiskovalci, za katere so ukrepi itak zelo strogi (srečanje zunaj, 2m razdalje, oba masko, nobenega dotika). Vem, da ne morejo ostalih njenih sodelavk poslati kar domov v karanteno, ker ni kadra. Vseeno pa bi lahko naredili kaj, da osebe iz pralnice ne bi več uporabljale skupne garderobe, jedilnice, sanitarij (to bi lahko že prej naredili, ker se v teh prostorih dejansko srečujejo vsi delavci doma, tudi negovalke, sestre, itd). Meni vse skupaj zgleda, kot da nekdo namerno hoče, da pride do izbruha še v enem domu. Po eni strani ne vedo, kaj bi si zmislili za šole in gospodarske firme, po drugi strani pa nič ne naredijo v domovih za ostarele, niti takrat ko so prve okužbe že prisotne. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Sedaj je čas, da se pokaže sposobnost vodstva posameznega zavoda. Ali pa se vodstvo odpusti, ker za nabavo in plače lahko skrbi nižje plačani kader in se vse dela centralno z diktiranimi ukrepi.
Ne verjamem v učinkovitost "centralne rešitve", torej neke moderne kopije petletk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in 8888

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vodstvo Ptujskega CSO-ja je itak ful kapitalistično naravnano, tako da me ne bi čudilo, da je ta oseba iz pralnice hodila v službo zaradi pritiskov "od zgoraj".

Kakorkoli obrneš, nekdo je tukaj ravnal skrajno neodgovorno.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Vodstvo Ptujskega CSO-ja je itak ful kapitalistično naravnano, tako da me ne bi čudilo, da je ta oseba iz pralnice hodila v službo zaradi pritiskov "od zgoraj".

Kakorkoli obrneš, nekdo je tukaj ravnal skrajno neodgovorno.
No no, napačno si se izrazil. Požrešnost jih zafrkava ne kapitalizem. Največji hec pa bi bil da so iz sd stranke tako kot večina v domovih po Sloveniji.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
1600588777577.png
 

Priponke

  • 1600588758253.png
    1600588758253.png
    164,5 KB · Ogledi: 118

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Očitno, da kdo pa kdo v aplikacijo vnese kodo, da je okužen, ker mi sedaj javlja, da sem bil 2-krat v bližini okužene osebe. Še zmeraj pa aplikacija "meni", da gre za nizko tveganje. Mogoče upošteva tudi čas, ko je bil stik in čas, ko je bila okužba potrjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Očitno, da kdo pa kdo v aplikacijo vnese kodo, da je okužen, ker mi sedaj javlja, da sem bil 2-krat v bližini okužene osebe. Še zmeraj pa aplikacija "meni", da gre za nizko tveganje. Mogoče upošteva tudi čas, ko je bil stik in čas, ko je bila okužba potrjena.

Da, glede na moč signala ki ga telefon prejme in čas izpostavljenosti se poda ocena verjetnosti okužbe.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Očitno, da kdo pa kdo v aplikacijo vnese kodo, da je okužen, ker mi sedaj javlja, da sem bil 2-krat v bližini okužene osebe. Še zmeraj pa aplikacija "meni", da gre za nizko tveganje. Mogoče upošteva tudi čas, ko je bil stik in čas, ko je bila okužba potrjena.
Pa veš tudi kdaj si bil v bližini okužene osebe?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Jasno, da aplikacija ne javi, ne kdaj in ne kje si bil v bližini osebe, ki je pozneje zbolela in bila na testu pozitivna ter je dobljeno kodo vpisala v aplikacijo. Če je bila že v času kontakta pozitivna, potem se ne bi smela gibati okrog, jaz pa ne hoditi k njej.
Tema ima pač naslov "Aplikacija za sledenje", čeprav to ni, ampak OT in kakemu v državnem zboru bi to hudičevo težko dopovedali.