Android Auto

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Kot kaže pride casting tudi na Wireless Android Auto avtomobile. YouTube video na zaslonu od avta:
1652352912114.png

Gre za uradno sliko iz včerajšnje Google I/O konference.

 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Zanimivo, verjetno bo pa onemogočeno tako kot brskanje več kot 5 sec. med vožnjo.
Imam pa vprašanje za uporabnike AA v vozilih z avtomatsko ročno zavoro, namreč v enem avtu imam navadno zavoro in recimo lahko igram igre medtem ko sem parkiran, dočim v avtu z avtomatsko ročno mi pa to AA onemogoča, ali se še komu to dogaja?
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
katere igre? lahko sprobam z električno ročno.

je pa na splošno wireless android auto še mal v povojih bi rekel pa verjetno tudi zelo odovisno od avta kako hitro ugasne napajanje na usb-ju.
se mi je parkrat zgodilo, da se je povezal na AA, muska pa se je predvajala na telefonu. morem potem izklopit AA, da se vse še enkrat poveže.
Odklenem avto in zalagaš robo v prtljažnik greš v hišo prideš nazaj... mi skos piska v žepu, da se je povezal, včasih celo začne igrat glasba na telefonu.
Ter podcast app zna mal trajat da ga naloži nove oddaje.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Otroške igrice, ampak delujejo :)

Me pa zanima še nekaj v v AA, oz. Spotify, ko predvajaš glasbo in levo zgoraj z puščico nazaj preklopiš na meni albumov, oz., seznam glasb, so prej bile velike ikone, sedaj pa so majhne, res je da se sedaj vidi več seznamov kot prej, ampak lično pa ni ??? kakšna ideja kako spraviti nazaj na večje ikone ???
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Pozdravljeni

Imam en problem pri AAWireless. Ko se naprava poveže in ko začne zemljevid glasovno voditi, ne morem več uravnavati glasnosti glasbe? Lahko uravnavam samo glasnost govora (vodenja). Tudi če preklopim na radio, lahko uravnavam samo govorno glasnost. Če ugasnem radio in ga ponovno prižgem pa spet normalno dela??
To sem opazil pred kratkim..prej mi je delalo OK. Res pa da sem vmes menjal telefon (Iz Samsunga na Samsung). Avto je VW.
Ima kdo enk problem oz. še boljše rešitev?

Hvala
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
meni je tole občasno počelo... po updatu na firware 2.0 nimam nobenih posebnih težav več
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A je kakšna opcija ko si priklopljen na Android Auto da lahko med vožnjo na telefonu prideš na Google Maps? Namreč malo narodno je drkat po tisti virtualni tipkovnici sploh če imaš sopotnika ki lahko kuca preko telefona?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Mogoče glasovno upravljanje? Kot smo sicer že večkrat govorili - ker Android Auto še ni v slovenščini, je razpoznava ukazov odvisna od nastavitev jezikov (na telefonu, v Google Maps ...). Waze ima recimo še bolj elegantno nastavljanje jezikov, ampak kaj, ko je njegova navigacija tako slaba.

Sam si pogosto vnaprej poiščem točke na računalniku. Te stvari so potem v zgodovini in jih Google Maps potem pokaže najprej in morda niti ni potrebno uporabljati tipkovnice. Sicer pa se je najbolje ustaviti in kabel potegniti ven.

In še tretje - tega pa nisem preizkušal - na Android Auto se postavi v Waze. Nato pa na telefonu odpri Google Maps. Ker ima AA interno neko omejitev, bo Waze nekako izključil Google Maps v ozadju in ga lahko poženeš na telefonu. Še enkrat - tega nisem poskušal.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
A je kakšna opcija ko si priklopljen na Android Auto da lahko med vožnjo na telefonu prideš na Google Maps? Namreč malo narodno je drkat po tisti virtualni tipkovnici sploh če imaš sopotnika ki lahko kuca preko telefona?
Ko imaš prikazano virtualno tipkovnico na zaslonu od avta, lahko odkleneš mobitel in tipkaš preko mobitela.

Ta tretja opcija od Krave je tudi zanimiva in se jo splača poizkusiti.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Na telefonu shraniš točko pod priljubljene ali želim obiskati. Sicer pa jaz čakam, da zopet začne delovati glasovno iskanje v slovenščini, katero je že delovalo in sp nedolgo nazaj zjebali s posodobitvami :mad:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
In še tretje - tega pa nisem preizkušal - na Android Auto se postavi v Waze. Nato pa na telefonu odpri Google Maps. Ker ima AA interno neko omejitev, bo Waze nekako izključil Google Maps v ozadju in ga lahko poženeš na telefonu. Še enkrat - tega nisem poskušal.
Sem ravnokar preizkusil in zadeva deluje. Čim v avtu preklopiš iz GMaps na Waze, se ti na mobitelu sprosti polni dostop do GMaps.