Android analfabet!?!

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Pozdravljeni,

prosim ne me križati, če sem temo slučajno postavil v naroben podforum...

Imam sledeče težave pri uvajanju v svet aparatov na android platformi.
Sem namreč popolni novinec na tem področju in bi mi kakšen dober nasvet ali namig močno koristil!

Prva zadeva je težava s povezavo preko Wi - Fi, povežem se na domače omrežje, nato pa po parih sekundah povezavo "vrže ven".
Druga stvar je imenik, kako ga najlažje prenesti, številk je ogromno - zasledil sem, da je najboljše preko Gmail računa.
Naredil sem file v obliki .dat in ga nato dal na Gmail, kjer sedaj imam vse kontakte.
Žal pa se doma ne morem nikakor povezati z brezžičnim omrežjem.
Kako dostopam do SD kartice in do LED lučke (ki bi si jo večkrat prižigal)?
Android Market - je tu večina uporabnih aplikacij?

Aparat je SE Xperia Mini, novi model, meniji so podobni Xperii Arc.
Kupljen je pri Mobitelu, notri pa imam kartico Simobil.

Torej na kratko, zaenkrat sem kar izgubljen pri usposabljanju telefona, ker tem najnovejšim zadevam nisem sledil...
redface-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Glede na opis tvojega problema z Wi-Fi bi rekel, da je problem na routerju. Ko se je meni to zgodilo ene 2x sem restartal wifi router, "forgetal" shranjeno povezavo in se je normalno povezovalo naprej. Drugje ti wi-fi deluje? Glede sinhronizacije imenika sem tudi jaz našel par predlogov, da se to najlažje naredi preko gmaila. Sam imam to urejeno drugače in verjetno pri tebi ne pride v poštev...
Do SD kartice prideš v filebrowserju "external_sd". Na android marketu je večina uporabnih apllikacij in je najbolj preprosto mesto za download in nalaganje. Za vklop flash-a imaš en kup aplikacij, sam uporabljam "TeslaLED" ( https://market.android.com/details?id=com.teslacoilsw.flashlight&feature=search_result ) aplikacijo, katera ima tudi widget, tako da lahko lučko prižigaš s homescreen-a.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Glede na opis tvojega problema z Wi-Fi bi rekel, da je problem na routerju. Ko se je meni to zgodilo ene 2x sem restartal wifi router, "forgetal" shranjeno povezavo in se je normalno povezovalo naprej. Drugje ti wi-fi deluje?

Ne vem kako, da na to nisem pomislil! Wi-Fi sedaj seveda deluje, sicer ni tako močan signal kot pri prenosniku, če se nahajam na isti poziciji v hiši...

Sedaj imam problem s postavitvijo Google Accounta, ker mi preko WiFi-ja napiše - Can not establish reliable data connection to the server.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sicer sam nisem imel te težave ampak če se prav spomnim nasvetov iz nekega foruma, poizkusi ročno disableat podatkovni prenos preko mobilnega omrežja. Internet ti normalno deluje?
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Sicer sam nisem imel te težave ampak če se prav spomnim nasvetov iz nekega foruma, poizkusi ročno disableat podatkovni prenos preko mobilnega omrežja. Internet ti normalno deluje?

Internet preko WiFi-ja deluje normalno. Storil sem tudi tako, kot si svetoval.
Še vedno se pojavlja isti problem.
confused-1.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Nekako mi je uspelo ampak sem imel Background data enabled - to pomeni, da ni šlo preko WiFi-ja?
Če imam onemogočen Background data, potem se mi nikakor ne poveže...

Na hitro sem sprobal Tesla za LED - zakon zadeva!
cheer.gif

Je še kaj tako uporabnega - npr. za spremljanje porabe baterije, porabe minut v druga omrežja, porabe MB, ko nisi na WiFi...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Za spremljanje baterije imaš JuicePlotter . Riše ti graf stanja baterije. Fajn zadeva, če se včasih uprašaš "kje za sto mater sem pol baterije skuril". Ima tudi widget, ki kaže koliko časa baterije ti še ostane in koliko časa se bo še polnila. Pri polnjenju bolj natančno, pri praznenju malce manj (razumljivo).

Za kontrolo podatkov jaz uporabljam Traffic Monitor. Tudi ta ima widget, ki ti kaže koliko podatkov si prepumpal preko Wifija in koliko prek mobilnega omrežja. Aplikacija ti izpiše tudi porabo podatkov glede na aplikacijo.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Kaj točno pomeni - Background data enabled?

Mar to pomeni, da lahko takrat vleče podatke tudi z mobilnega interneta?
rolleyes-1.gif

Ker samo s to vklopljeno funkcijo se mi telefon poveže tudi na WiFi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
tudi iz mobilnega ja. vklopi to, idi v settings, wireless in tam izklopi mobile network. na ta način boš imel omogočen background data, mobilni internet pa izklopljen, se pravi bo vleklo samo prek wifija
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Tudi iz mobilnega ja. vklopi to, idi v settings, wireless in tam izklopi mobile network. na ta način boš imel omogočen background data, mobilni internet pa izklopljen, se pravi bo vleklo samo prek wifija.

Če sem prav razumel moram imeti v vsakem primeru - Background data enabled, hkrati pa onemogočen prenos podatkov
preko mobilnega omrežja - Data traffic disabled - Disable data access via mobile network.

Torej je to pravi in edini način za povezavo na WiFi?

Je to potem sigurna opcija, da se ti aparat samodejno kakorkoli ne poveže na splet in se kaj posodablja.
Na sorodnem forumu sem zasledil, da je nekdo jamral glede visokega računa zaradi prenosa podatkov, pa je trdil, da ni prenašal velikih datotek.
Na Flight Mode naj bi se mu ponoči preneslo za 200 MB podatkov!?!
shocked-1.gif
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Tudi sam sem se pred 3 dnevi prvič srečal z androidom in s popolnoma enakimi vprašanji kot ti glede povezave z internetom. Kot sem se prišel gor je tako - Posodabljanje background data moraš imeti omogočeno, če ne želiš preko operaterja dostopati do interneta, pa moraš izklopiti "prenos podatkov preko mobilnega omrežja". Tako ti vleče le preko Wifi, ki pa seveda mora biti omogočen. Bodi tudi pozoren na ikonce na vrhu, ki prikazujejo, kdaj poteka prenos podatkov preko WIFI in kdaj preko operaterja - torej da plačuješ.

Me pa zanima naslednje: je možno na Alcatel telefonu android 2.2 inštalirati flash player? Sem probal preko android marketa in mi izpieše, da moj telefon ne podpira flash. Ali to drži oz. obstaja kakšna rešitev, da bi mi web browser odpiral tudi flash strani?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vse je lahko na ON pa ne žre podatkov, samo malo je treba naštelat;)

1. pejt v nastavitve /wireless.../ data connection... in tukaj daj kljukico, da omogočiš data prenos preko gprs-a.

2. s tega linka si nastavi nastavitve za mms (mobitelov uporabnik) (link je za Lg 2x) Lahko si pa poiščeš za svoj telefon, sam sej je pri vshe isto
http://itm.siol.net/_m/media/LG/932/LG- ... 2x_MMS.pdf

3. z marketa inštaliri ta app, na namizje si dodaj widget in to je to. Ko je widget zeleno obarvan lahko surfaš preko gprs, ko pa je siv, pa samo mms-i laufajo. Internet pa ne dela.
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

p.s. če ti kdaj kljub temu, da bo widget zelen ne bo delal net, potem ponovi postopek pod prvo točko.

Sprobal sem kup teh apn switchev pa je ta edini ki zares dela. Uporabljam ga na dveh telefonih (lg 2x in galaxy s2) in obeh dela.

WiFi z gprs povezavo nima veze.
Če se ti ne poveže z wifi doma je vrjetno nekaj na modemu narobe. Ima pa android rahle težave s siolovim belim modemom. Takrat v nastavitvah na modemu samo še enkrat eneblaš wireles povezavo. sam to se zgodi 1x na 14dni.