Android Auto

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
In zakaj bi to uporabljal namesto Googlemasa? Jaz na AndroidA na Audiju nimam opcije tega Waza vmes?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Čakaj... a to moram imet na telefonu ali na avtu? Pogledam kakšne opcija imam ko pridem do avta. Nevem če imam jaz tam med ikonami sploh kak app store.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne, se ne hecam, ene 2x v življenju sem to pognal in sedaj me je razpizdilo ko sem rabil da nisem mogel na hitro v googlemaps med vožnjo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kje je store? Zdaj pa se opraviči! :evil:
 

Priponke

  • 20220619_201044.jpg
    20220619_201044.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 94
  • 20220619_201054.jpg
    20220619_201054.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 99

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja to mi je jasno, samo ko bom Waze namestil na telefon a se mi bo potem na Androidavtu pojavila ikona da ga bom lahko zagnal? Poizkusil ko bom pri avtu...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
In zakaj bi to uporabljal namesto Googlemasa? Jaz na AndroidA na Audiju nimam opcije tega Waza vmes?
Seveda imaš, saj je to samo še en navi app, ki deluje tudi preko Android Auto ali Car Playa, tako kot Google Maps (ali TomTom, Here, …). Jaz ga (preko CarPlaya) veliko uporabljam predvsem zato, ker ima velik user base, ki pridno reporta radarje in druge dogodke na poti. Najde pa včasih kako čudno bližnjico, tako da je glede samega navigiranje Google Maps še vedno boljši. Za day-to-day imam tako predvsem zaradi radarjev večino Waze (ki se mi avtomatsko zalaufa skupaj z avtom preko CarPlaya), za kako daljšo pot pa vržem Waze v backround in navigacijo preko Google Maps.

Čakaj... a to moram imet na telefonu ali na avtu? Pogledam kakšne opcija imam ko pridem do avta. Nevem če imam jaz tam med ikonami sploh kak app store.
App store imaš na telefonu in tam naložiš, tako kot vse ostale AA compatible aplikacije. Avto v tem primeru samo prikazuje sliko, vse aplikacijo so nameščene in tečejo še vedno na telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ja to mi je jasno, samo ko bom Waze namestil na telefon a se mi bo potem na Androidavtu pojavila ikona da ga bom lahko zagnal? Poizkusil ko bom pri avtu...
Tako kot so ti že namignili - Android Auto na zaslonu tvojega avtomobila prikazuje aplikacije, ki so podprte za delovanje v Android Auto. Pač tiste, za katere Google presodi, da so smiselne, dovolj varne in ...
Android Auto itak deluje na telefonu. Na zaslonu se ti samo prikazuje slika in nazaj na telefon prenaša klike na zaslon ali uporabo fizičnih gumbov v avtu.
Pred časom (niti ne tako dolgo nazaj) je Google recimo omogočil, da delujejo na AA različne navigacije (razvijalci morajo pač upoštevati nekaj pravil). Tako ni nujno, da uporabljaš Google Maps, lahko recimo tudi Waze (ki meni sicer ni všeč, ker predlaga slabe poti). Je pa Waze tudi Googlova zadeva, ki so jo kupili od Izraelcev in deluje malo drugače. Ne zbira podatkov o prometu iz uradnih virov kot Google Maps, pač pa deluje kot croudsourcing (torej bolj od skupnosti uporabnikov). Zakaj ne združijo? Ne vem. Ampak tole niti ni važno za naš primer. Važno je, da takrat, ko zaženeš Waze, to nekako sprosti Google Maps na telefonu (ki sicer v času priključitve na Android Auto zaklene delovanje zaslona na telefonu).
Iz moje prakse: za navigacijo uporabljam Google Maps, kjer praviloma že prej na računalniku v zgodovino shranim (oziroma si shrani sam) določene točke. Za radarje imam (tudi na Android Auto) aplikacijo TomTom AmiGO. Če pa potrebujem kaj v Google Maps vtipkati in se hočem izogniti mukotrpnemu tipkanju v avtu, pa uporabim prej omenjen trik - zaženem Waze. Predpostavljamo namreč, da razpoznava govora za slovenščino v določenih kombinacijah še ni vključena/podprta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa poraba baterije ko je povezan na AAW? Se kaj šušlja o tem? Ali kak trik kako zmanjšat porabo?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Preveril, Waze deluje ampak niti slučajno na telefonom ne morem not v aplikaciji ko zadeva laufa na AA.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Kaj pa poraba baterije ko je povezan na AAW? Se kaj šušlja o tem? Ali kak trik kako zmanjšat porabo?

Poraba je višja defintivno, ampak mene osebno nič ne boli... za vožnjo do pisarne (50km) in nazaj mi ne porabi vsegaskupaj 15%. In to z vključeno porabo čez dan, ki je sicer pri meni mizerna.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ko bo delalo v žepu bo super

do takrat pa spada v isto kategorijo kot AA na kablu - bmk
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Waze je zelo uporabna zadeva. Jaz sem v tujini in sem pogosto na poti do Slovenije. Vključuje tudi radarje, ne zgolj stacionarne, saj podatke sproti vnašajo vozniki. In te tudi sprašuje za potrditev, če je mobilni radar še na lokaciji, vozilo v okvari še ob cesti, ipd. Zanimivo je, da Waze v nekaterih državah na zemljevidu kaže lokacijo radarja, v drugih pa zgolj opozori nanj 500 m prej, kar je pri visokih AC hitrostih kar malce pozno.
Imam tudi brezžični AA, ki deluje omejeno. Hitro prazni baterijo, segreva aparat in v mojem primeru izgubi povezavo vsakih 5 do 10 minut. Včasih se nazaj poveže sam, občasno tudi ročno ne uspe. Ne vem, ali je kriv telefon ali avto. Po kablu pa deluje bp.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Sem ravnokar preizkusil in zadeva deluje. Čim v avtu preklopiš iz GMaps na Waze, se ti na mobitelu sprosti polni dostop do GMaps.
Sem bil malo prehiter... Sprosti se res polni dostop do GMaps appa in lahko najdem novo lokacijo ter dobim navodila za pot do nje, ne morem pa zagnati navigacije. :(
Je še kdo poizkusil?