Android Auto

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Imam težavo z Android Auto, in telefonom Xiaomi MI 10T lite 5G, zadeva je najprej delovala OK, sedaj pa ob povezavi utripa zaslon telefona ????

kabel je 100% ok

--zasledil sme da ima xiaomi neke težave, ki naj bi se jih dalo rešiti, je že kdo do sedaj imel takšen problem, kašen nasvet ?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.736
113
toti Maribor
Za začetek idi pod aplikacije in prisilno ustavi AA, ter pobriši predpolnilnik. Nato probaj ponovno povezat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Tukaj je govora o "unsupported countries". Slovenija je že en čas supported.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Tukaj je govora o "unsupported countries". Slovenija je že en čas supported.
Kje si to videl? Kolikor jaz vem, še vedno ni uradno podprto (vsaj tako piše tudi na uradni strani). Dopuščam pa možnost, da stran ni up-to-date.


The Android Auto app is currently available in the following countries:
  • Argentina
  • Australia
  • Austria
  • Belgium
  • Bolivia
  • Brazil
  • Canada
  • Chile
  • Colombia
  • Costa Rica
  • Denmark
  • Dominican Republic
  • Ecuador
  • France
  • Germany
  • Guatemala
  • India
  • Ireland
  • Italy
  • Japan
  • Mexico
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Norway
  • Panama
  • Paraguay
  • Peru
  • Philippines
  • Portugal
  • Puerto Rico
  • Russia
  • Singapore
  • South Africa
  • South Korea
  • Spain
  • Sweden
  • Switzerland
  • Taiwan
  • United Kingdom
  • United States
  • Uruguay
  • Venezuela
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Decembra je bila novica pa tudi na Alterju je bilo govora o tem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113

Tukaj piše "Starting today, Android Auto is rolling out to users in ..." in potem na seznamu tudi naša država. Včeraj pa se je še razširil na 6 dodatnih držav.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ja no. Se pravi so začeli 31.3 in ne Decembra.

Ne. 31.3. so začeli rollouot v 6 dodatnih državah (Belgium, Denmark, the Netherlands, Norway, Portugal and Sweden).

Originalna novica, ki govori tudi o naši državi, pa je iz decembra. Sicer ti vse lepo piše, samo prebrati je treba :zavijazocmi:

This story was originally published on Dec 3, 2020 and last updated on Mar 31, 2021.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.736
113
toti Maribor
Nočem biti pameten, samo tu še ni Slovenije: https://en.wikipedia.org/wiki/Android_Auto
Zajeta slika12.JPG
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Če android auto dela v Sloveniji brez potrebe po sideloadanju aplikacije, potem je uradno podprt (ne glede na to, kaj piše na spletni strani). Ampak trenutno nimam nobenega telefona, na katerem bi lahko sprobal. Vem pa, da je sodelavec moral sideloadat, da mu je delalo... je bilo pa to še pred novim letom.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
AA je podprt v Sloveniji do te mere, da ga lahko uradno namestimo (oziroma je sedaj v novejših sistemih že nameščen). Pred časom to ni bilo možno in je bilo treba uporabljati malo trše prijeme.
Seveda pa še vedno ni podprta slovenščina (in vse kar to potegne s seboj - razpoznava, sinteza, prilagojene novice ...), zato na nekaterih seznamih, ki to upoštevajo, Slovenija še ni podprta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Evo danes probal z različnimi kabli dal telefon na tovarniške nastavitve, enako dal na tovarniške nastavitve v avtu, ko telefon zaženem dela normalno pa ne glede kateri kabel imam priklopljen telefon...., potem čez nekaj časa pa zadeva ponovo ne deluje....

za test sem probal s svojim telefonom Xiaomi MI 10T lite nato pa še z Oneplus 8T, na obeh telefonih ista napaka, res pa je da imata oba telefona android 11 mogoče je to težava ???? ker zadeva na starem telefonu Huawei P Smart in Samsung A70 pa deluje normalno, navedena telefona imata android 9 drugi pa 10 ????

evo takole zgleda napaka

https://streamable.com/3msao6

Kakšna ideja kako to rešit ????
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Meni se je to pred časom zgodilo, vsaj mislim da :) Probaj brisati še cache od google aplikacije, če še to ne bo pa pač cel storage pod to aplikacijo in še enkrat pod AA aplikacijo.
Če še to ne bo, bi eventuelno naredil downgrade in preveril, če je težava še prisotna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandbaky

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Meni se je to pred časom zgodilo, vsaj mislim da :) Probaj brisati še cache od google aplikacije, če še to ne bo pa pač cel storage pod to aplikacijo in še enkrat pod AA aplikacijo.
Če še to ne bo, bi eventuelno naredil downgrade in preveril, če je težava še prisotna.
ne pomaga, še kakšna ideja....
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Kaj pa že pod developer options nastaviš default usb behaviour option, na recimo prenašanje datotek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandbaky

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
KSZ:

k ste glih pri temu... kakšna je razlika med Android Auto, App connect, Mirror link, car play... ?

V golfu 2017 imam na voljo app connect, vendar ga moram aktivirat. 190eur plus update na pooblaščencu, to je potem za stalno odprt? Povežem android telefon pa imam na voljo google maps gor?