Android Auto

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pa dobr nima. Meni ni deal breaker tole, nekomu morda je. Gre za to da za velik dnar nekaj funkcionira kot je treba. Ko berem sosednjo temo o S22 me dobesedno srat prime. Kaj vse bi ti uturili za jurja plus.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Ma se kar strinjam... ker en dan se mi bo sploh od kitajskih polizdelkov zmešalo. Edini android, da sem bil res zadovoljen, je bil pixel... Sicer imam več razlogov zakaj nimam iphona kot zakaj bi ga imel, pa vseeno.

Je pa pri tablicah definitivno nobrainer. Ipad pa nič drugega.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Uff od kar sem odprl temo, vidim da je kar dobra debata na temo Android auto, no na mojem Peugeotu 2008, letnik 2021 v povezavi z Xiaomi 10T lite trenutni MIUI 13, android 12, Android auto deluje kot urca, tudi glasovno iskanje v slovenščini mi deluje...ampak je fora nekje drugje, Android auto ima narejeno da išče le v angleščini, oz. ni slovenščine, če pritisneš tipko pri volanu, če pa pritisneš ikono Google in mikrofon na telefonu pa imaš glasovno iskanje v slovenščini, npr. ulico in kraj kamor hočeš iti in nato na zaslonu avta samo potrdiš pot in te navigacija že pelje na željeno pot....
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
že če bi dali opcijo, da se v navi lahko išče z voice searchom namesto z assistantom bi bila za nas zmaga...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandbaky

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Uf, to s kabli je pa res svojevrstna scena. En telefon dela z enim, drug z drugim kablom. Pa spet v enem avtu ena kombinacija, v drugem druga ... še nekaj testnih sem imel, pa spet v vsakem drugače.
Pa pazim, da kupujem kakovostne (recimo) ali vsaj ne najcenejših. Uf, me to razjezi.
Upam, da te brezžične variante dobro delujejo.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
486
-192
28
To je res, ampak navigacija preko telefona v AA dela v slovenščini in to mi zadostuje, upam da bodo nekoč v prihodnosti tudi AA v slovenščini :)
Deluje samostojno samo na telefonu pod google maps. Ne deluje pa, če imaš telefon priklopljen v avtu.
 
Nazadnje urejeno:

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Pa dobr nima. Meni ni deal breaker tole, nekomu morda je. Gre za to da za velik dnar nekaj funkcionira kot je treba. Ko berem sosednjo temo o S22 me dobesedno srat prime. Kaj vse bi ti uturili za jurja plus.
Torej ti praviš, da na tvojem iphonu ANDROID AUTO funkcionira kot je treba?
Samo še čakam, da pride en s Symbianom povedat, da njemu tudi funkcionira, kot je treba. :)
Torej, Carplay, če imaš to v avtu, mu rečeš Go to Šmartiska in te pelje? Grem jutri prec po fon, ki dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Pa sem končno tudi sam dobil aawireless.

Prižge in poveže se hitro.
Poraba baterije pa je 8% v 25min.

Imam pa nekaj vprašanj;
Na samsungu se mi ob povezavi vedno zalaufa še knox/secure folder in sprašuje po geslu. Tudi če se ne dotaknem telefona, povezava dela. Sem dodal app v ta secure folder, pa ni nič boljše.

Pa vedno se mi zalaufa še gogle maps. Nekaj sem našel, da izključim drive mode, samo ne pomaga.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Imam pa nekaj vprašanj;
Na samsungu se mi ob povezavi vedno zalaufa še knox/secure folder in sprašuje po geslu. Tudi če se ne dotaknem telefona, povezava dela. Sem dodal app v ta secure folder, pa ni nič boljše.

Pa vedno se mi zalaufa še gogle maps. Nekaj sem našel, da izključim drive mode, samo ne pomaga.
Za knox ne vem... mogoče dodaš bt od avta in/ali aawireless pod secure lokacije, da ostane telefon odklenjen. To je pri meni pomagalo, ko se mi ni hotel povezovat z zaklenjenim telefonom.

Za mapse ne vem... bi pa moralo bit isto kot na kablu. Meni se v ozadju tudi sami zalaufajo in tudi sami ugasnejo, ko zaključim z AA, tako, da me ne moti. Telefona itak nikdar ne vzamem v roke, ko sem v avtu.

Edina malo moteča stvar je, da me na ekranu telefona vsakič pričaka obvestilo "Ni bilo mogoče vzpostaviti bluetooth povezave z <ime bluetootha od avtomobila>". Vseeno vse dela. Ni 2x za rečt, da gre še za enega od bombončkov od OnePlusa, kjer itak več ali manj vse napol dela.