Android Auto

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja o tem govorim, toda meni sploh ne začne. Je pa včeraj prišla posodobitev za AA. Bom videl če bo kaj boljše. Kot berem je bilo po prejšnji posodobitvi veliko težav.
Prejle sem bil kakšno uro na vožnji sem malo poskušal. AA mi je zjutraj posodobilo in verjetno je zadnja verzija (nisem preverjal oznak). Še vedno pa se mi zdi, da TomTom GO odločno predolgo melje za izračun poti in nato za začetek navigiranja. Nisem opazil izboljšave. Bolj slutim, da je težava pri TT.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Tudi meni se zdi, da je težava pri TT, ker meni se to dogaja samo pri TT medtem ko GP takoj naloži-odpre, prav tako Sygic, čeprav mi je Sygic tudi parkrat med navigiranjem zamrznil: "AA se ne odziva" Zaprem-Počakajte" toda se nikoli sam ne zažene nazaj. Greš na zaslonu avta ven kjer so ikone-zaganjalnik in spet na ikono navi, pa se zažene normalno "ali nadaljujeva pot... "
Telefon vedno na vidnem-dostopnem mestu, signal kaže na zaslonu avta večinoma 4+ tudi 5G kjer je le možno. Povezava telefon in AA tudi ni težava.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Če še nisi poskusil, potem lahko prevzameš kar pravo verzijo. Mislim, da deluje 7 dni. Moraš pa vpisati kartico (ali pa gre preko Googlove trgovine, sem že pozabil), ampak brez problema prekličeš pred iztekom.
Kot rečeno pa je AA verzija nekoliko omejena. Pravzaprav ne vem, zakaj. Mogoče še niso uspeli vsega urediti.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Null problemo. :zmaga:
Da ne bo nesporazuma - Ko sem rekel, da je AA verzija omejena - ko uporabljaš AA, se itak uporabi TomTom, ki je nameščen na telefonu. Ampak prikaz na AA ne omogoča vsega, kar omogoča sicer sama aplikacija.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Zopet težave z slovenskim glasovnim iskanjem v googlovi navigaciji. Z AA 10 je začelo delat in delalo perfektno, sledil je update telefona in zopet nič...oglaša,se baba v angleščini z neumnimi predlogi. Je mogoče fora v nastavitvah?
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Meni zadnje čase večkrat zadeva zamrzne, kot sem zasledil od nekaterih drugih uporabnikov črni ekran. Predvsem pri uporabi navigacij. AA se naloži potem pa ko greš na določeno navigacijo enkrat pri tomtom drugič pri google maps se pokaže samo črn ekran z vsemi ikonami ki pa ne reagirajo na touch. Pomaga le da vse izklopiš, najboljš da avto ustaviš-ugasneš in potem na novo zaženeš in potem deluje :sprasujemse:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
No meni pa recimo nobena navigacija ne deluje normalno in gladko razen gmapps, ki dela vedno brezhibno. Vse ostalo skače ali pa popolnoma obstane. In tako je že hudirjeve dolgo.

Sicer bolj sumim kitajski polizdelek od telefona kot pa googla, ampak nikoli ne veš.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Jaz imam Honor Magic5pro, ki je eden najnovejši boljših telefonov. Res pa da je "kitajc" :rolleyes: Drugače nobenih težav z povezljivostjo BT ali WiFi. Kot pa rečeno sem opazil da mi je zaštekalo tudi na gmaps. Jaz bolj sumim avto oziroma njegovo povezljivost. Sicer novejši Peugeot.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Zanima me sledeče, googlov pomočik mi je v avtu v android avtu ves čas normalno deloval, med vožnjo sem pritisnil tipko, povedal naslov v slovenščini kam hočem in mi je na zemljevidu takoj našlo lokacijo, katero sem samo potrdil in to je to....



Sedaj pa ko v slovenščini povem kam hočem, mi zabrusi v angleščini da me ne razume...sem se že nekaj igral z nastavitvami pa mi ne uspe spravit zadeve nazaj....imam pa telefon Xiaomi, kakšen nasvet, kakšna rešitev ?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Ima kdo tle Volvo 2020 letnik?
Sem nov lastnik in AA me zeza na 100%. Najprej se sploh ni hotel povezat. Po factory resetu se je povezal in narisal vmesnik 1*. Nato sem povezal WiFi in se igral s posodobitvijo kart. Sedaj vmesnika ne vidim nikoli ko se povežem. Ne pobere kontaktov le napiše, da dela telefonija prek AA. Mikrofon zvočniki so povezani in normalno prostoročno lahko čvekam, ko vse potrebno naredim na telefonu. ...

Deezer recimo dela. Če ga upravljam prek telefona ali prek volana. Na osrednji konzoli ni nič. Na display na armaturi normalno nariše podatke o skladbi, ki jo predvaja, kadar ni karta forsirana nanj, ... telefona ki sem ju probal Z4 fold in SGS 20. Na ostalih vozilih do sedaj nisem imel nikoli problema. Vsa dovoljenja na telefonih naj bi bila vklopljena .... avto pravi da je SW up to date , enako je na telefonih

gmaps če ga startam na telefonu se zažene na telefonu. Normalno kar sem do sedaj uporabljal je da čivka, da ne more delat 2 izvodov in je povezan prek AA.

Skratka totalna zbrka. Eni appi na pol, gmaps nič vmesnika ni.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Zanima me sledeče, googlov pomočik mi je v avtu v android avtu ves čas normalno deloval, med vožnjo sem pritisnil tipko, povedal naslov v slovenščini kam hočem in mi je na zemljevidu takoj našlo lokacijo, katero sem samo potrdil in to je to....



Sedaj pa ko v slovenščini povem kam hočem, mi zabrusi v angleščini da me ne razume...sem se že nekaj igral z nastavitvami pa mi ne uspe spravit zadeve nazaj....imam pa telefon Xiaomi, kakšen nasvet, kakšna rešitev ?
Sem že slišal za take čudeže kjer je to v preteklosti delovalo. Večini nikoli ni.

Nekateri predlagajo app AA Speech to Text.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Mogoče vseeno lahko napišeš kaj več, bo komu koristilo? Kater telefon, jezik, verzija gmaps, aa, avto, nastavitve itd.

Jaz vem, da sem probal že vse in ne deluje. Z vsako verzijo me manj razume :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in luciano