Android Auto

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Mogoče vseeno lahko napišeš kaj več, bo komu koristilo? Kater telefon, jezik, verzija gmaps, aa, avto, nastavitve itd.

Jaz vem, da sem probal že vse in ne deluje. Z vsako verzijo me manj razume :D
Tale problem bi sam zelo zelo rad razložil, do sedaj mi je vse delovalo kot mora cca 2 leti v avtu sem pritisnil tipko izgovoril po slovensko naslov in že sem imel pot na navigaciji in gremo...ne znam pa razložiti, kaj je potrebno nastaviti, da zadeva dela...trenutno mi tipka v avtu:



spet vrača odgovor v angleščini, da me ne razume, grrr

Edino kar je svetla točka je to, da če na telefonu pritisnem tipko



povem naslov v slovenščini mi naslov takoj najde in mi ga v avtu tudi ponudi na navigaciji in gremo (avto je povezan brezžično s telefonom preko AAWIRELESS)....odlično

Ampak še vedno ne razumem v čem je fora če stisneš tipko v avtu mi vrača odgovor v angleščini....če pa stisnem na telefonu pa razume slovenščino....imam pa telefon Xiaomi 10T lite 5G, avto je peugeot 2008 II.

Uff malo razmišljam trenutno uporabljam tole za brezžično povezavo https://www.aawireless.io/ bom poskusil še telefon direkt povezati s kablom pa sporočim, če bo kakšna sprememba...če je v tem mogoče problem...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Glede na tvoje opise je težava v AA. Meni je tudi delalo v eni od prejšnih različic, če se ne motim od 5.0 do 6.0. Od zakrat dalje, pa ne več.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
..zadnji....

kako zamenjam "ploščice" na zaslonu po svoji izbiri.....

zdaj imam nevigacijo (OK), podkast (ni OK) in neke predloge (tudi ni OK).....

dal bi navigacijo, imenik in tunein aplikacijo za radio....a se to sploh da?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
V AA greš v nastavitve, potem je pa ena opcija da ti odpre več nastavitev na povezanem telefonu in tam potem določiš vrstni red in označiš/odznačiš kaj ti sploh prikaže v seznamu aplikacij. Če si to mislil?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
V AA greš v nastavitve, potem je pa ena opcija da ti odpre več nastavitev na povezanem telefonu in tam potem določiš vrstni red in označiš/odznačiš kaj ti sploh prikaže v seznamu aplikacij. Če si to mislil?
Ni tega mislil.

Tega kar on hoče (spreminjati vsebino "ploščič", ki se prikazujejo na ekranu) se žal ne da. Lahko edino uporabi kakšno drugo aplikacijo za muziko, da mu ne bo ravno podkastov kazalo. Ali zamenja navigacijo, da ne bojo ravno gmapsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kwa1

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji....hvala vsem, ni neke znanosti :)

Ali ima kdo nek star telefon nonstop priključen da ni treba vsakič vlečt in uštekavat kable....?

razmišljam, da bi priklopil telefon, ki ga ne rabim in ga kar pustil vklopljenega....uporabljal bi ga izključno samo za tunein, kako naloženo glasbo na tem telefonu in googlove zemljevide ali Waze....za telefoniranje imam SIM v avtu in prek SIM WI-FI za ta telefon....

ima kdo in kako se obnese? se avtomatično poveže nazaj? kako je z akumulatorjem, je android USB aktiven al ostane brez štroma ko gre avto v "spanje"?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Kaj pa brezžični način dela? Sam sem si pred časom omislil tole zadevo in sem zelo zadovoljen. Samo se poveže, nobenega dela, niti telefona ni treba iz torbe ali žepa vzeti.

Saj podobnih izdelkov je več, za omenjenega moraš preveriti, ali ga še prodajajo. Vidim, da se manj dogaja pri njih.
Minusa sta dva: občutno večja poraba baterije (A) in prekinitve na kakšnih lokacijah (B).
A - ni posebne panike za krajše vožnje, za daljše pa itak lahko uporabljaš kabel.
B - so določene točke, kjer so očitno motnje na tistem delu radijskega spektra. Tam skoraj vedno prekine za nekaj (10-20) sekund.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
AAWireless je brezhiben in še nikoli ni prekinil na nobeni točki

na aliexpresu se drugače najde neka čudesa za 30€... naj kak junak investira za znanost :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in SpEkTr

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Naj bi se prekinjanje sicer dogajajo tudi na AAWireless (in ostalih sorodnih izdelkih). Ampak sam ga nimam in zgolj prebiram o tem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Nobene prekinitve ali težave v 2 letih in prvič slišim za kakršnokoli prekinjanje. Absolutno zadovoljstvo na moji strani.

Mogoče obstaja kakšna "slaba" kombinacija avta in telefona. Od zunaj dvomim, da karkoli dovolj moti 5ghz wifi signal.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Imam AAw in mi tolkrat prekinja, da mi gre že malo na k...
največji problem je kabel (original). Za pol mm se premakne pa že zgubi povezavo. Sem razdrl, stisnil konektor, zalepil z vročim lepilom cel kabel gor... v teoriji buletproof, v praksi pa je pomagalo 2 dni...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
...zadnji....hvala vsem, ni neke znanosti :)

Ali ima kdo nek star telefon nonstop priključen da ni treba vsakič vlečt in uštekavat kable....?

razmišljam, da bi priklopil telefon, ki ga ne rabim in ga kar pustil vklopljenega....uporabljal bi ga izključno samo za tunein, kako naloženo glasbo na tem telefonu in googlove zemljevide ali Waze....za telefoniranje imam SIM v avtu in prek SIM WI-FI za ta telefon....

ima kdo in kako se obnese? se avtomatično poveže nazaj? kako je z akumulatorjem, je android USB aktiven al ostane brez štroma ko gre avto v "spanje"?
vsaj pri mojih dveh avtih gre usb na off, tako, da je telefon odvisen od svoje baterije.
povezat bi se mogel sam avtomatsko.


Mi pa ni jasno kako imaš to rešeno;
za telefoniranje imam SIM v avtu in prek SIM WI-FI za ta telefon
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
...zadnji....hvala vsem, ni neke znanosti :)

Ali ima kdo nek star telefon nonstop priključen da ni treba vsakič vlečt in uštekavat kable....?

razmišljam, da bi priklopil telefon, ki ga ne rabim in ga kar pustil vklopljenega....uporabljal bi ga izključno samo za tunein, kako naloženo glasbo na tem telefonu in googlove zemljevide ali Waze....za telefoniranje imam SIM v avtu in prek SIM WI-FI za ta telefon....

ima kdo in kako se obnese? se avtomatično poveže nazaj? kako je z akumulatorjem, je android USB aktiven al ostane brez štroma ko gre avto v "spanje"?
Kot sem že enkrat omenil, kaj takega:
ali
brezžična povezava, odlična zadeva za takšne, ki nimajo original displeja za AA.
Lahko tudi kakšna tablica ali pa pač kakšen nosilec za telefon v katerega vtakneš ali položiš telefon, da ni treba vsakič priklapljat kabla.