Android Auto

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
220
27
28
No da še sam malo pokomentiram, novi android auto coolwalk, kar se dizajna tiče mi je všeč, moti me da je ura spodaj desno, malo premajhna, temperaturo mi kaže zgoraj nad coolwalkom, saj ima moj avto še eno vrstico na zaslonu nad coolwalkom, tam je prikazana temperatura, da imam vklopljeno klimatsko napravo...

 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.755
591
113
Jaz v bistvu ne razumem tega prikaza temperature, avto ponavadi kaže temperaturo preko svojih senzorjev, zakaj potrebujemo še prikaz temperature od googla?
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY in matej1990
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Mogoče zato, ker nekatere izvedbe zaslonov ne omogočajo hkratnega prikaza obojega in imaš potem vsaj nekaj.
O natančnosti Googlove temperature se bi lahko tudi kakšno reklo. :confused:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.755
591
113
Mogoče zato, ker nekatere izvedbe zaslonov ne omogočajo hkratnega prikaza obojega in imaš potem vsaj nekaj.
O natančnosti Googlove temperature se bi lahko tudi kakšno reklo. :confused:
No saj ravno zaradi natančnosti, sem razmišljal o tem. Sem pa izhajal iz mojega avta, ki zunanjo temperaturo kaže v števcih in je potem precej smešno, ko je v števcih ena (bolj pravilna) temperatura, na sredinskem zaslonu pa googlova.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.872
113
google jemlje od kateregakoli že random tujega vremenskega providerja, ki podatke osvežuje, ko jih osvežuje, verjetno na 1 uro

če bi uporabljali arso bi še napol šlo, tako je pa vreme in temperatura v AA čisto bv...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
google jemlje od kateregakoli že random tujega vremenskega providerja, ki podatke osvežuje, ko jih osvežuje, verjetno na 1 uro

če bi uporabljali arso bi še napol šlo, tako je pa vreme in temperatura v AA čisto bv...
Tako je. Googlova temperatura je pogosto čisto zgrešena. Že vprašanje, kje dobiva podatke, poleg tega se v avtu premikaš, pa še osvežuje ne prav pogosto. Praktično neuporabno, če ima avto svoj prikaz (in to imajo praktično vsi).
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
A je mogoče spraviti google zemljevid navigacijo na virtualne števce od VW? Sedaj mi kaže sicer puščice in razdaljo kar je ok, bi bilo pa še bolje če bi navigiralo skupaj z zemljevidi.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
220
27
28
To je težava, ki bi jo naj Google rešil z zadnjim popravkom.
Sem opazil, včeraj mi je ves čas iskalo signal gps-a, preveril sem verzijo zemljevida in je bila nameščena ravno tista verzija, ki naj bi odpravila napako ? Danes sem prevozil cca 60 km in zadeva že deluje normalno, kot kaže je sedaj vse ok...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Mimogrede - ko smo govorili malo višje govorili o prikazu temperature. Pa se vam to sploh še prikazuje? Ker s prihodom Coolwalka je zadeva izginila (tudi iz nastavitev). Ali pa še nimate Coolwalka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Malo bo olajšalo, ko bo Google dodal tudi podporo za slovenščino. Aha - mogoče namig za tiste, ki bi radi vsaj delno glasovno upravljali v slovenščini - AA Speech to Text.
To je zelo dobra zadeva in tudi po hitrem testu deluje precej ok. Ni elegantna rešitev, je pa zelo dober in enostavni zaobvoz za SLO glasovno narekovanje naslovov v Google Maps.
Namestitev je super simpl, kar iz Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ron.aaspeechtotext
Nato odpreš app na mobitelu, poklikaš želeni jezik glasovnega iskanja in je to-to. V AA launcherju sem si nato app premaknil čisto na vrh, da je vedno hitro pri roki.
krava dobra najdba! Hvala! ;)

Coolwalk je pa sicer meni zelo kul posodobitev. Ni več potrebe po toliko preklapljanja med appi, več informacij vidnih naenkrat... Super je tudi, da je sedaj v YouTube Music možnost slajdanja po črti, da lahko hitro skočim na poljubni del skladbe (brez glasovnega ukazovanja).
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr in krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
To je svoja ikonica v AA. Klikneš nanjo in aplikacija začne s poslušanjem. Če mu rečeš recimo "Planšarsko jezero", bo dobljeni rezultat razpoznave samodejno porinil v navigacijo, ta pa kar takoj začne navigacijo. Brez dodatnih klikov gre tole.
Načeloma naj bi aplikacija podpirala tudi klice (recimo "Contact Šubašič Šemso"), ampak to meni nekako ne deluje najbolje. Škoda.

Torej - glavna fora je, da po zagonu aplikacije uporabiš slovenščino in on dobi pravo besedilo, ki ga porine naprej.

Zadeva je zanimiva. Sem avtorju predlagal še nekaj sprememb :)