Android Auto

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Pravzaprav imam Linux oblačni strežnik (v Nemčiji konkretno). Na telefonu pa nameščen Wireguard, ki ves promet usmeri na tisti strežnik. Tam je nekaj malega filtrov (recimo PiHole), da se znebim vseh reklam in večine pizdarij, prav tako pa je moj izhodni IP seveda nemški. Tako tudi ni skrbi za uporabo kakšnih WiFijev, saj je vse na poti od telefona do strežnika kriptirano. Ampak itak Wifijev skoraj ne uporabljam. Vse lepo in prav, dokler ne naletiš na Android Auto, ki v Wireless načinu noče delovati, če zazna VPN (Wireguard ...). K sreči ima Wireguard klient na telefonu možnost, da naredim izjemo za aplikacijo Android Auto. K sreči v AA ni ravno veliko reklam in se mi zdi to sprejemljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
vredu je ja... rad bi isto malo več ikonic pa da mi ETA do doma/službe ostane več čas prikazan in ne samo na začetku (ali full screen zemljevidu kar je bilo tudi do sedaj)
 
22. jul 2007
12.819
1.318
113
123
Čist uradno mislim da še ni, se pa dobi na apkmirror.
A potem pravite, da se ne da več bližnjic spraviti gor?
Fino, da niso pozabili na 7" zaslone in zdaj dela na vseh.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
kako ni uradno če ga pa jaz imam in na apkmirror dobiš bureka, ker je server side switch neodvisen od apkja
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Saj je vseeno. Coolwalk dobis, ko ti ga google vklopi na serverju. Vseeno keri apk imas. Vklapljajo pa v batchih od zacetka januarja.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Nov vmesnik... Zakaj popravljaš stvari, ki v redu funkcionirajo? Dajmo sto stvari nabasat na en zaslon, pa naj se uporabniki vsakič je**jo z izklapljanjem. Stari je bil čisto ok.
 

vrum

Zelenc'
12. mar 2020
13
2
3
Zjutraj ko sem se peljal na šiht je bil še stari, popoldne pa že novi vmesnik.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Meni je Coolwalk tudi všeč. Vključili so me ta teden.
Pripombe po nekaj dneh:
- spodaj bi dodal še kakšno ikono za hiter zagon (trenutno so štiri),
- stalno bi imel tri kartice (načeloma sta dve (navi + media), tretja se pojavi samo na začetku vožnje in v primeru kakšnih SMSjev),
- mogoče bi v media kartici na časovnici prikazoval še čas do konca predvajanja,
- v nekaterih primerih bi lahko izbrali boljšo barvno oznako za trenutno aktivno stvar na zaslonu (povezano s problemom, ki sledi).

Najbolj moteča stvar, ki pa sicer ni stvar Coolwalka, čeprav je ta še potenciral težavo - na Mazdah z AA ne deluje zaslon na dotik. Mazdin sistem je sicer zelo dobro zasnovan - če stojiš, deluje zaslon na dotik, med vožnjo pa upravljaš tiste gumbe na sredinski konzoli. Deluje zelo lepo, pogosto pohvaljeno. AMPAK - ko zaženeš Android Auto, pa zaslon na dotik ne deluje niti takrat, ko avto miruje. V AA je več potrebe, da bi uporabil zaslon na dotik (četudi samo v mirovanju). Recimo že tipkanje naslovov, kakšno premikanje po imeniku ... vse to je z gumbi res nerodno.
Malo bo olajšalo, ko bo Google dodal tudi podporo za slovenščino. Aha - mogoče namig za tiste, ki bi radi vsaj delno glasovno upravljali v slovenščini - AA Speech to Text.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Meni je uporaba koleščka za premikanje in tipkanje top. Običajno če že kaj iščem v mapsih, vnesem 3-4 črke in potem že sam predlaga najprej..
Bolj bi mi koristilo, da bi aa znal slovensko, pa recimo na novem vmesniku pogrešam podatke o vremenu.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Meni je uporaba koleščka za premikanje in tipkanje top. Običajno če že kaj iščem v mapsih, vnesem 3-4 črke in potem že sam predlaga najprej..
Bolj bi mi koristilo, da bi aa znal slovensko, pa recimo na novem vmesniku pogrešam podatke o vremenu.
Da ne bo nesporazuma, meni je Mazdin sistem tudi odličen. Razen v AA, še posebej v Coolwalku, kjer pa bi marsikaj naredil hitreje in bolj varno s klikom na zaslon.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aha, vidim da mi je pametni telefon disejblal tole aplikacijo za vreme,.. Thx
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
400
83

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Pa res ja. V mislih sem imel prej podatek o temperaturi v status baru, torej po novem desno spodaj