Ameriški hladilnik

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Pozdravljeni vsi skupaj...

Sem v fazi nakupa hladilnika. Nekako mi najbolj diši ameriški, predvsem zaradi ledomata in hladne vode, problemov s prostorom nimam. Imate z njimi kakšne izkušnje, katerega kupiti? Cene vem da so od hudih do manj hudih, v leclercu se dobi že za 600€, vendar ne vem kakšna je kvaliteta, za njega bi dal verjetno nekje 1000€, raje manj, lahko pa tudi do 10% gor, če je razlog dober. Kakšne povezave do trgovin v tujini? Opazil sem da so na poljskem zelo poceni, vendar mi je malo predaleč, v poštev bi prišla avstrija, italija, hrvaška.

Vsakega komentarja bom vesel
smile-1.gif


lp
Nejc
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
tisti v leclercu je najbrž Haier.kitajska firma sicer zelo velika in delajo vse od a do ž.kaka je kvaliteta ne vem.drugače pa za 1000€ se dobi že kak LG v akciji ki je kvaliteten. v avstriji so aparati cenejši.samo vedi da ameriški hladilnik bo treba z kombijem pripeljat.ko potegneš črto je vprašanje če se splača.ponavadi imajo tudi pri nas na svete cajte kako dobro akcijo v BB ali Mtehniki(-10% na vse izdelke-ponavadi za vikend naročila)za jurja dobiš še daewoo ali pa beko.bosch,electrolux in whirpool se začno pri 1500€.
morda ti to kaj pomaga

http://www.ceneje.si/search_new.aspx?sort=ce&page=1&q=ameri%C5%A1ki%20hladilnik&
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Samo v opozorilo, predhodno se prepričaj da ga spraviš do kuhinje. Ko sem jaz kupoval sedeženo,je šlo na milimetre po stopnišču v 2 nadstropje hiše
smile-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.714
366
83
Tale ponudba: http://www.mimovrste.com/artik...jv-side-by-side se mi zdi super in še z kodo "MIMOOBRESTI" imaš dostavo zastonj in še na obroke BREZ DODATNIH OBRESTI ga lahko vzameš... Pa tudi po prostornini se mi zdi dober, edino vratca za pijačo (mini bife) manjkajo...

Aja, pa še 10 let je garancije na linearen kompresor, ki naj bi bil bolj ekonomičen...
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Moj nasvet glede ameriških hladilnikov je, da izbereš enega od naslednjih proizvajalcev:

Liebherr, Gorenje, Beko, Aeg, Electrolux, Bosch/ Siemens.

Vsekakor je top varianta Liebherr, samo moraš imeti 120 cm prostora in tudi predrag je če hočeš do 1000 eur. Če pa se gleda ceno in kvaliteto pa daleč največ dobiš pri Bekotu. Tudi cena se za Beko lahko dobi v Sloveniji če poznaš pravo osebo
grims-1.gif
precej bolj ugodna, kot so cene objavljene na netu.

Zgoraj napisani pa so edini, kjer je zadaj servisna mreža urejena tako kot je treba. Ker če mene vprašaš je pri ameriškem hladilniku zelo pomemben servis, ker če ti crkne in ni rezervnih delov ali serviserja nastane velik problem in se je že zgodilo, da smo 2 leti in pol star ameriški hladilnik peljali na odpad, ker bi bilo potrebno na rezervne dele čakat pol leta.

lp
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.941
2.427
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Ker če mene vprašaš je pri ameriškem hladilniku zelo pomemben servis, ker če ti crkne in ni rezervnih delov ali serviserja nastane velik problem in se je že zgodilo, da smo 2 leti in pol star ameriški hladilnik peljali na odpad, ker bi bilo potrebno na rezervne dele čakat pol leta.

lp

Kaj so deli potovali z Marsa?
bonk.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Sixpower zelo neumen komentar, morda se ti ponudiš, da jih dobiš drugič. Tudi sam vem za primer ko se je na dele čakalo noro dolgo, je pa hladilnik delal brez tistega dela tudi. Mene bi bolj skrbela poplava pri takem hladilniku in bi bolj gledal, da ima dodatno zaporo, ker ko enkrat poplaviš pol stanovanjskega bloka, to ni poceni !
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.941
2.427
113
Lublana
Obišči stran
Zakaj neumen komentar? Ne razumem od kje so tako dolgo vozili rezervne dele in kakšna huda tehnologija je v teh hladilnikih, da imajo dele za njih samo očitno nekje zelooo daaaaleč.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
a to da živimo v vukojebini ti je jasno.no zarad tega dele čakaš kot mutav ker smo za trg manj pomembni kot recimo salzburg
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Za Gorenjev Aku sesalec, sem čakal nedobavljivo baterijo 45 dni, potem sem dobil nov sesalec.

So pa takoj rekli da se baterij ne da dobit, samo da morem počakat 45 dni preden mi lahko dajo nov sesalec ...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Takle hladinlik ima porabo, da te kap.
Dej glej, preden kupiš, da boš vzel nizkoenergijskega, ker drugače bo veliko elektrike šlo.
smile-1.gif
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Hvala vsem za informacije.

Trenutno si ogledujem spodnja dva modela:
LG
Beko

Katerega bi vzeli vi?
Lahko pokažete tudi kakšen drug predlog, tisti iz mimovrste mi ni toliko všeč zaradi odsotnosti minibara.

Glede elektrike pa glede ne proizvajalčeve podatke vsi porabijo nekje okoli 450kWh, kar nanese nekje 34€/leto, tudi če je številka še enkrat višja se mi ne zdi najbolj kritična.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.941
2.427
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik shift pravi:
a to da živimo v vukojebini ti je jasno.no zarad tega dele čakaš kot mutav ker smo za trg manj pomembni kot recimo salzburg

Le kako mi nebi bilo jasno, da živim v vukojebini
wink-1.gif
? Ampak pri tem je bolj pomebna popolna nesposobnost domačih zastopnikov. Res ne vem kako je z deli za hladilnike in kakšna je ponudba v spletnih trgovinah, za avtomobile vem, da čakam max 14dni iz ZDA velikokrat še manj in 5-7dni iz EU.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jaz moram reči, da je kolega Bekota vzel in zelo profi narejeno, najbolj je bil pa vesel, da ni nikjer nobenih napisov Beko, razen na rostfrei vratih, vendar je ta napis že v štartu tako narejen, da se da brez posledic odlepiti.... hladilnik ima 5 let deluje vse BP.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
beko se mi zdi da je cena-kvaliteta res največ izdelka za svoj denar.tudi lepo garancijo ponuja.seveda se bodo našli petičneži ki izdelek če ni vsaj bosch ali miele tudi povohajo ne ampak...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Beko je turski roba in po besedah enega serviserja baje zelo dobra, sploh v razmerju vrednosti ki jo placas zanj.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Nočem bit pary breaker ampak plastika v notranjosti Beko hladilnika je zelo slaba. ko sem ga šlatal v trgovini, sem imel občutek, da lahko poči že ko flašo malo bolj pod kotom vzamem ven.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Hvala vsem za informacije.

Trenutno si ogledujem spodnja dva modela:
LG
Beko

Katerega bi vzeli vi?
Lahko pokažete tudi kakšen drug predlog, tisti iz mimovrste mi ni toliko všeč zaradi odsotnosti minibara.

Glede elektrike pa glede ne proizvajalčeve podatke vsi porabijo nekje okoli 450kWh, kar nanese nekje 34€/leto, tudi če je številka še enkrat višja se mi ne zdi najbolj kritična.

Poišči "french door" hladilnik s tremi vrati. Je mnogo bolj praktičen

http://www.lg.com/us/french-door-refrigerators
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Moj nasvet glede ameriških hladilnikov je, da izbereš enega od naslednjih proizvajalcev:

Liebherr, Gorenje, Beko, Aeg, Electrolux, Bosch/ Siemens.
Nagradno vprašanje - kateri od teh jih dela sam?
grims-1.gif

Drugače pa je en model Gorenje identičen modelu od BSH, le da ima nekoliko drugače oblikovano celico v notranjosti, druge barve plastik, ročaj in napise na posodah. Ter seveda konkretno drugačno ceno
wink-1.gif