Windows Phone za 200 EUR

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
1.) Ali Nokia NFC Writer deluje ok? Katere NFC tag-e priporočate?
2.) Je možno nastavit bližnjico do WiFi hotspota in posebej še za vklop podatkov na začetni ekran?

NFC writer deluje ok, sam sem kupil samolepilne tage na ebayu, čist poceni.

Bližnjico za vklop podatkov naredi z aplikacijo quicksettings, za wifi hotspot pa ne vem.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Wifi hotspot (Internet sharing oz. Skupna raba interneta) se da pripeti v action center v WP 8.1, najbrž obstaja tudi kak app, ki ti naredi bližnjico na startu za to.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Glede bližnjic se vse da. Snemi si iz trgovine "Connectivity shortcuts"
Glede nadgradnje na WP8.1 To kar omenjamo ni "custom ROM" pač pa čisto uradna verzija WP8.1. Ki ne bo popolnoma nič drugačna od tiste ki bo na voljo preko Software update.
Connectivity settings imajo povezavo na podatke, vendar z vmesnim korakom (torej moraš odpret najprej CS in potem greš naprej), za wifi hotspot pa nimajo. Trenutno sem na Shortcuts4all+, kjer ni vmesnega koraka.

Kar se tiče roma, razumem. Ampak po tem ''nastavljanju'' najmanj en teden nočem več nič nastavljat. Potem pa morda. Čeprav bom verjetno kar počakal na 8.1-ko. Če sem toliko časa čakal na 8-ko bom tudi ta mesec, dva preživel. Pa še bug-e bodo izpilili vmes, ker to je tudi en od razlogov, da mi je WP fajn: da ni problemov
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej po enem tednu uporabe sem kar zadovoljen imam pa dve vprašanji:
- ob mojem klicu, ko sogovornik sprejme klic mi telefon ne zavibrira in tako opozori, da je sogovornik sprejel klic. A je to kje za nastavit? Ker mi res hudo manjka ta zadeva
- baterija mi komaj zdrži čez dan, pa se precej zadržujem pri uporabi
grin1.gif
. In občasno se mi oglasi alarm o rabi baterije pri battery sens-u. Ne vidim pa kaj in kje mi jo rabi. Se da to s kakšnim programom ugotovit? Baterija bo izgleda problem in to čeprav naj bi po podatkih zdržala precej dlje od Omnie.

8.1 zaenkrat ne pogrešam, tako da bom počakal na običajno nadgradnjo, slike in videi so pa zaenkrat zelo sprejemljivi. Lahko bi bili boljši, ampak sem zadovoljen. Pa super je, da si lahko nastaviš, da šiba fotografije in vide-e iz kamere direkt na Skydrive zgolj preko WiFija. Odlično.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Večina zadev, ki bi jih ti imel je v 8.1 serijsko
smile-1.gif



Na Lumniah še nisem zasledil problema z developer preview. Na Ativ S pa zašteka fotoaparat če ga dosti uporabljaš. Bo treba počakat na uradni izid da rešijo ta problem pri Ativ S.
 

pilatus

Zelenc'
29. nov 2007
22
0
1
Ali je že komu uspelo sinhronizirati podatke (Stiki, koledar) iz Microsoft Outlook na telefon? Računalnik nima dostopa do interneta, povezava bi morala biti preko kabla.
LP
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.101
113
hočeš rečt da imajo ljudje ta telefon zato, da ga gledajo... pri povsem povprečni poslovni uporabi ta zadeva ne doživi 24 ur
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Z 8.1 dobiš vpogled v porabo baterije po aplikacijah. Koliko % na uro ti pa gre?
To me sedaj rajcata z 8.1
smile-1.gif
?
Včasih kar mrkne 15%. Dodatno recimo GPS senzor požre baterijo zelo hitro (npr Endomondo ali kaj takega).
Nič. Bom počakal do 8.1, pa da vidimo potem. Enostavno se mi ne da sedaj silit na 8.1. Je bolje, da čas kako drugače izkoristim.

Obstaja kakšen program za SIP?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik pilatus pravi:
Ali je že komu uspelo sinhronizirati podatke (Stiki, koledar) iz Microsoft Outlook na telefon? Računalnik nima dostopa do interneta, povezava bi morala biti preko kabla.
LP
Jaz, sem, samo moraš imeti dostop do interneta.
Če ne pa na telefonu internet share nastavi in preko mobilnih podatkov računalniku omogoči dostop. Če ima seveda možnost računalnik wi-fi sprejema.
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ali pa izvoziš v csv stike, koledar v ical, shraniš na ključek in importaš na outlook.com na PCju, ki ima internet.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.828
2.087
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
hočeš rečt da imajo ljudje ta telefon zato, da ga gledajo... pri povsem povprečni poslovni uporabi ta zadeva ne doživi 24 ur

Glej, jaz sem napisal koliko drži z mojo uporabo. Zdaj če pa ti misliš, da si povprečen poslovni uporabnik, brez da specificiraš kaj to sploh je, potem pa tudi prav, ker me ne moti.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.101
113
1-2 uri pogovorov cca 100 sinhornizacij maila wireless in blutooth vklopljena
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:

Na Lumniah še nisem zasledil problema z developer preview. Na Ativ S pa zašteka fotoaparat če ga dosti uporabljaš. Bo treba počakat na uradni izid da rešijo ta problem pri Ativ S.

Meni je sptva na l920 8.1 deloval super. Po neki posodobitvi pa mi je nehala delovati kamera. Enako je bilo po hard resetu, zato sem zdaj nazaj na wp8:(
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
873
19
18
Ljubljana
nokia lumia 920, brez problema 24ur

vklopljen wifi, bt, findmyphone, 3 x main (1x exchange,2 x imap na 15min za 1 mesec nazaj), vec kot ura klicov
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Vzame ti max 2min za registracijo in namestitev developer appa, pa potem 30minut, da se namesti.
smile-1.gif


Tu se prijaviš z svojim MS računom, ki ga imaš na telefonu: http://appstudio.windows.com
To namestiš na telefon: http://www.windowsphone.com/en...0c-038393741e96
Preveriš za posodobitev na telefonu.

Ali lahko ta pre-release updates izklopiš, ko enkrat pride uradna 8.1 verzija (baje konec junija) in uporabljaš naprej telefon kot standard user z official update-i?
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Vzame ti max 2min za registracijo in namestitev developer appa, pa potem 30minut, da se namesti.
smile-1.gif


Tu se prijaviš z svojim MS računom, ki ga imaš na telefonu: http://appstudio.windows.com
To namestiš na telefon: http://www.windowsphone.com/en...0c-038393741e96
Preveriš za posodobitev na telefonu.

Ali lahko ta pre-release updates izklopiš, ko enkrat pride uradna 8.1 verzija (baje konec junija) in uporabljaš naprej telefon kot standard user z official update-i?

Absolutno. Ko pride uradna verzija, dobiš obvestilo o novi posodobitvi, namestiš in postaneš navaden uporabnik na uradni 8.1 verziji, pri čemer se ti za razliko od (namiznega) Windows 8.1 Preview ohranijo podatki.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.828
2.087
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
1-2 uri pogovorov cca 100 sinhornizacij maila wireless in blutooth vklopljena

To ni nič, to BP zdrži meni več kot 2 dni, pa dobim še več emailov