Allianz ponuja najboljše naložbeno zavarovanje?

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Včeraj me je brat prosil, če pridem zraven, ko mu pridejo predstaviti neko "ful zanimivo zavarovanje". Nekako mi je uspelo skombinirat čas in sem bil zraven.
Bili so od Smiljana Morija in prodajali so naložbeno življensko zavarovanje nemške zavarovalnice Allianz. Zadeva, ki vidno odostopa od ponudb naši zavarovanj je naslednja:
Ponujajo ti možnost, da samo 10% zavarovalne premije nameniš za zavarovanje, vse ostalo pa gre za varčevanje. Seveda je zavarovalna vsota temu primerno nizka, vendar pa se pokaže druga prednost. In to, ko hočeš dvigniti naložbeni denar. To lahko storiš že po enem letu, pogoj je, da ostane na račun enoletna premija za zavarovanje. Konkretno, če npr 5 let nalagaš 300 eur na mesec, lahko po 5 letih dvigneš ven kar 14.400. + kar je bilo donosa v skladih. Največji plus pa je, da je vse to neobdavčeno, ker naj bi šlo za zavarovanje.

Sedaj pa me zanima. Ali kdo pozna to zadevo? Papirjev še niso pokazali, ker sem rekel, da naj najprej pokažejo,kje lahko vidim dnevno tečajnico skladov (bilo naj bi jih 22), pa niso znali
stupid-1.gif
. Bi kdo vedel, kje se tečajnica da dobit, ker je jaz tudi ne dobim? Ali mogoče kdo te sklade celo pozna oziroma jih dnevno spremlja?
Ali je to kar sem napisal zgoraj v skladu s slovensko zakonodajo? ALi se bi zakonodaja lahko zaradi tega spremenila? Baje naj bi Allinaz tudi direktno prišel v Slovenijo, kaj informacij glede tega?

Glede na to, da ste tu kar stručkoti za zavarovanje upam, da dobim vsaj na kakšno vprašanje odgovor.
smile-1.gif


lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Samo na hitro.

Vse to je že na našem trgu.
grims-1.gif

Imenuje se NALOŽBENO zavarovanje. O takih zavarovanjih pa več preberi v predstavitvah produktov v tem podforumu.

>>>Konkretno, če npr 5 let nalagaš 300 eur na mesec, lahko po 5 letih dvigneš ven kar 14.400. + kar je bilo donosa v skladih. Največji plus pa je, da je vse to neobdavčeno, ker naj bi šlo za zavarovanje.

Kaj pa če gredo skladi navzdol?
Obdavčeno, če sta sklenitelj in prejemnik ista oseba in je zavarovanje daljše od 10 let, tudi pri nas ni že kar nekaj časa.

Ne zaletavaj se. Se nikamor ne mudi, če si čakal do sedaj, lahko še malo, da pokažejo kaj znajo in imajo, če so pravi.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Vem, da je naložbeno že na našem trgu. Imam tudi sklenjenjega. Itak gre tu za brata, ki se sedaj odloča, kaj bo izbral.

In naša naložbena zavarovanja recimo, da še kar dobro poznam.
In ne vem, da bi bila kje možnost, da bi plačeval samo 10% vrednosti premije za zavarovanje, vse ostalo pa za varčevanje. In to je tudi stvar, ki me je pritegnila. Se motim?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se, ker zavarovanje je kompleksna stvar. Nalagaš itak lahko preko vzajemnih skladov, delnic, kjerkoli, smisel pa je, da imaš tudi zajamčeno zavarovalno vsoto (ZZV), ki je v bratovem primeru samo 10% in če se mu dogodi smrt, dobijo nasledniki 10%.

Triglav ima ZZV med 30 in 200%, kar si sam izbereš glede na pričakovanja in status (mlada družina, krediti ...)
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Jah brat nima še naslednikov in mu ni to najbolj pomembno za koliko je zavarovan. Bolj ga zanima, kako bi varčeval. In tu se kaže možnost, da se izogneš davku na dobiček, seveda če dobiček je.
Moram pa priznat, da nisem vedel, da ima Triglav tudi samo možnost 30% zav. vsote. Sem mislil, da je 50%.

Vsekakor bo treba še malo počakat, sploh to mi je bilo zelo čudno, da sploh niso vedeli, kje bi se gledala dnevna tečajnica skladov. S seboj sta imela samo ene pol leta stare podatke, kako pa se je dogajalo v zadnje pol leta pa nista nič vedela
stupid-1.gif
In če sem prav dobil, je šlo kar konkretno dol. Sem jima že takrat rekel, pa sta samo debelo gledala.

Imate na Triglavu že kaj informacij glede te zavarovalnice? Ker gre se pa le za največjo evropsko zavarovalnico.

lp
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda je vsaka konkurenca dobrodošla, baje naj bi prišla tudi ena nizozemska, ki je prav specializirana na varčevanje.

Reci bratu, naj sklene z našo zavarovalnico posel. Zavarovalnica Alter, nam ne bo nikdar žal.
tongue-1.gif

Oplemenitimo najbolj neoplemeniteno.
nahrung002.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pri 100 evrov velikem mesečnem plačevanju premije, za obdobje 10 let in 5% od vplačanih premij kolika je potem zajamčena zavarovalna vsota?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem mislil, da sem se zmotil pri računanju.
grims-1.gif

Torej, če umrem in mora zavarovalnica izplačati zajamčeno zavarovalno vsoto dobijo moji 600 evrov. Bogato!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ja..če si se sam na tolko ocenil, potem pa 600 eur
wink-1.gif


Pač dobra lastnost za ljudi kot je brat od Sevljeta, če pravi da ga je pritegnilo ravno to....



lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
To itak, a zanima me, kakšno vrednost ima potem sploh takšna naložba, kjer si "zabezecan" za določeno obdobje, ZZV je pa enaka že vplačanemu premoženju. Kje je "keč 5%"?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Keč je v tem da praktično to itak ni ŽZ...ampak je dejansko sama naložba, a zarad tistih 5% se pat davčno tretira kot polica...drži da že v pol leta presežeš z vplačili ZV, ob primeru smrti takrat zav. ne izplača ZV, ampak vrednost v skladih (no, tak "moj denar") plus 10% tega....
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Sevlje, čisto vsemu kontra.ti lahko povem, da ponujajo na KD.

Dvig naslednji mesec(ali po 1. letu(tukaj ni omejitve koliko) drugače mora biti vsaj 450€ gor), zav. vsota od 10-200%, aktivno upravljanje če želiš) Vsi KD skladi,3paketi,1 kritni sklad....

Še česa k ti nisem povedal
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Mogoce bi kdo dal scan clanka ki je bil nekaj casa nazaj v Kapitalu, kjer so primerjali nalozbene police in je dejansko nzz od allianza bil stroskovno najbol ugoden (razlika v izplacilu mislim da nekje 15% vec ob dozivetju kot ostale zav.)
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Koliko je pa star ta produkt A?
Vstopni/izstopni stroški, upravljalska provizija?
grims-1.gif



Primerjati nekaj, kar jamči samo z 10% vizzavi zavarovanju, ki ima dobro ZZV ni enako.
Itak vemo, da donosi do sedaj, niso garancija za naprej.
write.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Po kolikem času pa je možen predujem?...in če prav razumem, mora ostat v polici 450 eur?


lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Produkt Allianza naj bi bil star več kot 50 let. Možnost imaš izbire 10 ali 100% zavarovalne vsote.
Vstopni stroški naj bi bili od 1- 1,5 %, za izstopne sem pa pozabil vprašat, omenila jih pa nista.
Za upravljalsko provizijo tudi nista vedela.

lp