Evidenca delovnega časa

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
To vse smo imeli in počeli in vodili.
In je bila evidenca lepo od 8-16. Pa malica vmes, včasih krajša, včasih daljša.
Včasih zamudil pol ure, ker sem deco kam peljal, včasih malo prej, ker nisem mogel spat.
In vsi smo billi zadovljni. Delavci in delodajalec.

Zdaj pa ministrstvo direktno pravi, da "ne bodo verjeli tem uram, zaokroženim na 5 minut. Ker to ni mogoče".
Prav tako zakonodajalec ne predvideva možnosti, da sem na malici 40 minut. In da me ob 16:00 nihče ne podi ven, in da včasih ostanem tudi dlje in počnem kaj popolnoma nepovezanega s službo.

Zakonodajalec si predstavlja, da vsi delavci pridejo hkrati ob 7:45 na parkirišče, in nato v skupini vstopijo v podjetje ob 8:00, vsak dan porabijo natančno 30 minut za malico (ampak ne 12:00-12:30 , ker to ni možno, ampak vsak dan kakšno minuto prej/kaseneje), ob 16:00 pa zatuli sirena in vsi izpustijo orodje iz rok in grejo domov.
Jaz te popolnoma razumem.
Ne pozabi, delodajalca lahko jeb... delavec ali inšpektor. In oba sta v veliki prednosti.


Da ne boš tudi ti presenečeno ugotavljal, kaj vse narobe delaš, ko pride inšpektor.
Če še inšpektor odloči, bo zaprl vsako firmo. Nekaj bo ziher našel



Saj menda razumemo kako pridemo do tega.
Zakonodajalec sprejme zakon s kretenskim členom.
Ah saj se na ne tiče, to ne bo nihče nadziral.
Zakonodajalec doda še en neživljenjski člen.
Ah saj se na ne tiče, to ne bo nihče nadziral.
...
In potem enkrat pade kaplja čez rob.



Dejansko bi moral imeti zapisano vse v stilu "pazi vroči čaj lahko povzroči opekline"
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Naj inspektorji dekajo red tam kjer so prijave.
Tam pa pravijo da jih je premalo, da so brez zobi tiger...
Tukaj bodo pa jebal enega SP ki ima zaposleno se ženo/brata.... In ki mu evidenca ne spila v minuto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Tak lahko evidenco napiše za pol leta naprej. Vsak je delal od 7-15 in koristil 30 min odmora, problem je bolj tam ko imajo štempl avtomate
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
V čem se razlikujeta evidentiran čas v sredo in četrtek?
Kako onemogočit, da se danes ne vpišeš za jutri?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Večine jamranja so krivi (nekateri) delodajalci.

Zakaj rešitev, ki kaže, da vsi pridejo v službo ob 8:00 in delajo do 12:00 in potem od 12:30 do 16:00 ni v redu? Ker je kot taka izigravanje zakona in očitno ne služi osnovnemu namenu, to je zaščiti slehernega delavca pred izkoriščanjem.
OK, dodajmo možnost, da delavec popravi svojo evidenco (ali že v osnovi vpisuje), da odraža realno stanje. Če so vsi ostali lepo na :00 in :30 po zgoraj zapisani shemi, ba ta delavec štrlel ven. Tako bo moral ali požreti "zavihajmo rokave, bo vaša tretja reinkarnacija dobila povrnjeno" ali pa se bo delalo okoli njega ("ta teži"), mimo njega in na koncu brez njega. Ali nje, seveda.

Delam v Švici, uvajamo točno take rešitve (EU direktiva, in ta hočeš nočeš pride tudi sem). In se pogosto uvaja zgornja rešitev - ampak kršitve delovne zakonodaje, ki je sicer bolj ohlapna, so že tako strogo preganjane in scenarij, ko bi nekdo zavračal neplačane nadure in štrlel ven, skorajda ne pridejo v poštev. (Res pa je, da kot Auslander ne poznam toliko svinjarij, kot sem jih doma, in je zato trava tukaj bolj zelena.)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kljub prebranemu mi še vedno ni jasno, v firmi pa tudi misliim, da ne vedo...

7:55 - 16:10 (11:15-11:45 malica)

1. je to 15min nad ur, ali ne?
2. mi mmora excel zračunat konec tedna 41h 15min* ali 40h 0min?

Pri nas so rekli, da ne bodo plačevali (s tem nimam težav)

*če vsak dan naredim teh 15min "nad ur"
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.157
113
kljub prebranemu mi še vedno ni jasno, v firmi pa tudi misliim, da ne vedo...

7:55 - 16:10 (11:15-11:45 malica)

1. je to 15min nad ur, ali ne?
2. mi mmora excel zračunat konec tedna 41h 15min* ali 40h 0min?

Pri nas so rekli, da ne bodo plačevali (s tem nimam težav)

*če vsak dan naredim teh 15min "nad ur"

Pri nas pa tudi to upoštevajo. Lahko potem koristiš minute in greš 15min prej. Lahko pa varčuješ in v enem mesecu imaš 8 nadur. Ali pa si celi dan doma.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pri nas pa tudi to upoštevajo. Lahko potem koristiš minute in greš 15min prej. Lahko pa varčuješ in v enem mesecu imaš 8 nadur. Ali pa si celi dan doma.
če delaš... pri nas pridejo pa kava, cigaret, wc (ja eni celo veliko potrebo opravljajo redno)... lahko se tudi jaz tako tempiram, pa bom plačan, da dobesedno delam sranje...
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
kljub prebranemu mi še vedno ni jasno, v firmi pa tudi misliim, da ne vedo...

7:55 - 16:10 (11:15-11:45 malica)

1. je to 15min nad ur, ali ne?
2. mi mmora excel zračunat konec tedna 41h 15min* ali 40h 0min?

Pri nas so rekli, da ne bodo plačevali (s tem nimam težav)

*če vsak dan naredim teh 15min "nad ur"
Odvino od pogodbe, če imaš fiksni delavnik ali gibljivega. Proizvodni delavci lahk pridejo tud ob 4.00, pa se jim ne šteje v delavni čas.
za takšne primere bi bilo:
Prihod:7.55
začetek dela:8.00
Začetek malice:11.15
Konec malice:11.45
Konec dela:16.00
Odhod:16.10
Delavni čas: 8h
Mešanje zraka:15 min
Potem se pa ti zagovarjaj zakaj zrak mešaš. Delodajalca se to ne tiče.
Ali si pa piši 7.00-16.00 pa bodo vsi veseli, ti boš imel pa manj dela s preračunavanjem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Problem bo, ko kdo “pisal” 8-16 - ob 16:30 pa še sedel z mizo in bo inšpektor priletel. Al pa kak pametnjakovič ugotovil, da si vpisal 16:00 ob 17:30 …
Pa da ne bo nesporazuma - vodenje evidenc je že zdaj bila “obveza” ozr. tudi EU direktiva predvideva, da je treba uvesti elektronsko sledenje - a to kar so naši spesnili ni samo neizvedljivo ampak tudi ne bo pripomoglo reševanju problema, ki ga hočejo rešiti - in sicer izkoriščanje “ubogih delavcev”. A to je dejansko delo sindikata in ne države.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Prihod:7.55
začetek dela:8.00
Začetek malice:11.15
Konec malice:11.45
Konec dela:16.00
Odhod:16.10
Delavni čas: 8h
Mešanje zraka:15 min
Potem se pa ti zagovarjaj zakaj zrak mešaš. Delodajalca se to ne tiče.
Ali si pa piši 7.00-16.00 pa bodo vsi veseli, ti boš imel pa manj dela s preračunavanjem.
Mi imamo podobno za proizvodnje delavce. Razlika je samo, da se do 16:15 lahko prišteje čas. Pač v stilu, da lahko zaključiš... da ne spuštiš vse iz rok in narediš delo. Kar je pa več kot 15 min, pa mora nato pokljukati šef in se šteje v naduro. Drugače se reže.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Kratko vprašanje. Kako vam štejejo službeno odsotnost?

Recimo:

DatumUra dejavnost
05.12.202305:00odhod od doma in vožnja (vozil sam)
05.12.202308:30prihod na destinacijo v tujini
05.12.202312:00-12:30malica
05.12.202317:15konec dela na destinaciji in odhod v hotel
06.12.202307:30 - 17:30delo na lokaciji v tujini (vmes 1/2 ure malica)
07.12.202307:30 - 15:00delo na lokaciji v tujini (vmes 1/2 ure malica)
07.12.202320:00prihod domov (vozil sam)


Dnevnice so načeloma jasne 3 x "polna" tuja, zajtrka v hotelu ni bilo.
Opravljene ure in eventl, nadure me zanimajo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
6.12. nisi šel v hotel?
jaz si pišem od štarta iz hotela, do povratka v hotel. Na srečo niso tolk zaj... in ne preverjajo vsako minuto. Pač delo je opravljeno, stranka zadovoljna. Moja logika pa je, da je tudi pot služben čas... Če si šteješ odhod na delo, zakaj si potem ne bi tudi odhod z dela?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pozabil je napisati še kje je tvoje običajno opravljanje dela. Od tam se šteje službena pot. Če je to doma, potem si pisal prav, če pa običajno delaš v pisarni na podjetju, potem bi moral pisati od tam, prihod do pisarne je pa tvoja stvar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Pozabil je napisati še kje je tvoje običajno opravljanje dela. Od tam se šteje službena pot. Če je to doma, potem si pisal prav, če pa običajno delaš v pisarni na podjetju, potem bi moral pisati od tam, prihod do pisarne je pa tvoja stvar.

Pogodba je v Sloveniji - in običajno delovno mesto je Slovenija. Službeno pot nastopiš ali iz firme ali od doma (končaš tudi).
Mene bolj zanima koliko opravljeni ur so vam oziroma vam bodo po novem pisali.
Naši so namreč nabavili super program, kjer za SO (službeno odsotnost) “dobiš” 8 ur - tisto kar je pa pot pa …
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pogodba je v Sloveniji - in običajno delovno mesto je Slovenija. Službeno pot nastopiš ali iz firme ali od doma (končaš tudi).
Mene bolj zanima koliko opravljeni ur so vam oziroma vam bodo po novem pisali.
Naši so namreč nabavili super program, kjer za SO (službeno odsotnost) “dobiš” 8 ur - tisto kar je pa pot pa …
če bodo šli tako daleč, potem naj nabavijo še teleporter ali pa si samo delajo. Pri nas se šteje kot delo tudi pot. Sem se pa naučil v življenju, da manj kot sprašuješ in drezaš, boljše prek prideš. Ter znajdet se je potrebno v življenju ;)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pozabil je napisati še kje je tvoje običajno opravljanje dela. Od tam se šteje službena pot. Če je to doma, potem si pisal prav, če pa običajno delaš v pisarni na podjetju, potem bi moral pisati od tam, prihod do pisarne je pa tvoja stvar.
Se nikoli nisem za sluzbeno pot stel od pisarne, ampak od doma ce sem sel od doma. Res pa je, da so se tisti dan odracunali stroski prevozq na delo al potni stroski al kaj so ze.
Kako bi pa zgledalo, ce je recimo moja pot na Dunaj, zivim v MB delovno mesto pa ie v LJ. A bi dal potne od Ljubljane na Dunaj ali iz MB na Dunaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
če bodo šli tako daleč, potem naj nabavijo še teleporter ali pa si samo delajo. Pri nas se šteje kot delo tudi pot. Sem se pa naučil v življenju, da manj kot sprašuješ in drezaš, boljše prek prideš. Ter znajdet se je potrebno v življenju ;)


Uf - zdaj vidim, kje sem ga polomil. :bonk:

V ihti sem seveda razlog vprašanja napisal. Od danes je novi hardware in program za "štemplanje" v uporabi, ki je seveda tako "odličen" kot je sam zakon.

Na firmi so so seveda čitalniki kartic (za prihod - odhod), "program" pa omogoča vloge za delo od doma in / ali službeno pot - ni pa nikjer možnosti vpisa začetka ozr. konca dela - ampak lepo vpiše 8 ur "priznanih".

Seveda se je do sedaj v ure dela upoštevalo čas na poti - ki si jih pač koristil na druge dneve. In je špilalo ...

Sedaj pa zaradi "prisile" na vrat na nos "elektronska" rešitev in so naši očitno potegnili "pravo stvar".


Luka - HVALA