Alergija na cvetni prah

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Poudarek je na "zdravljenju", kar seveda homeopatija ni
wink-1.gif


bizi, se ti ne zdi vsaj malce čudno, da bi tam nek zelo enostaven zvarek od homeopata, pomagal in da ne bi neka farmacevtska družba potem tega pač malo "preuredila" in ponudila kot uber duper super zdravilo?
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa problem so tile homeopati, ker ljudje dejansko verjamejo da jih zdravijo, rešitev pa tiči nekje drugje...

Če si 30 let trpel za alergijo, po obisku homeopata je pa že 10 let nimaš, je prekleto vseeno, ali te je pozdravil placebo ali je kriv božanski dotik ali pa je kak drug vzrok. Važno je končno stanje in to je, da alergij ni več.

Od 'homeopatskih' pripravkov najbolj deluje raztropina natrijevega klorida, s katero si spiraš nosno votlino in oči.
evil.gif

Mudel, dej tole raj zbriš al' pa dodaj disclaimer (da gre sol na jezik, za drugo komponento bo treba kaktus dekapitirati, potem pa še citrus polizat)
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa je mišljeno kot alternativna metoda pri zdravljenu alergij? Kakšna teraprija, postopek je to?

Jaz sem delal nekaj takšnega, kar je zgoraj opisala nexi: žlička medu z orehi ali lešniki čez zimo, vsako jutro na tešče. Pri meni je naredilo čudež in po štirih letih telfasta lahko končno voham pomlad:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Jaz sem pa danes doživel konkretno reakcijo ob zažitju niacni, tako da me res zanima, če bo kaj pomagalo...mogoče pa je do reakcije prišlo ravno zaradi tega, kar omenjaš ti...ker je bil v zraku alergen...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Moralo bi bit, ampak pri nas je nehalo prat okoli 01 ponoči, cvetovi pa se odpro ponavadi zjutraj tako da je spet veselo
wink-1.gif
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Citat:
Poudarek je na "zdravljenju", kar seveda homeopatija ni

Še enkrat bom povedal, homeopat je ugotovil, kar medicinci nisio v 35 letih... in hja težave so mi odpravljali z gorami tablet, testiranj, pumcami vse živim, najbolj mi je pomagal gnadion, da sem vsaj prespal kako noč, koliko toliko normalno... itd........

Če potegnem črto, smo za tablete oz zavarovalnica zmetali kup denarja, jest sem se pa vsako leto slabo počutil. Spomnim se, da so mi kot otroka vozili na Jesenice par let zapored testirat, jemal sem različna zdravil, celo v februarskih cajtih.

tko, da Darjan..... zgleda da je sicer pokojni zdravnik in homeopat imel čudežno moč....
Stvar je pogledal celostno in dejansko ugotovil... Ni pa šlo čez noč.. Za medicino pa se je zgodil čudež očitno......

Edina pozitvina stvar alergije je bla, da mi v vojsko ni bilo treba....... Majstr na zdr. pregledu je samo kartoteko odprl in je bilo rešeno. Če pa verjameš v čudeže pa tudi prav.
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Drnovšek je bil tudi pri uradni medicini in glej ga šment lih tko je mrzu...
Pa prosim, da se držiš teme...... Medicincem tudi rata da živorojenega otroka dajo v mrtvašnico... Pa še zmeraj dela... se je pač zmotu..

Lej meni uradna medicnina ni pomagala.... cca od mojega 5-6 leta so se matrali in nič. Iz lastnih izkušenj ti povem, da so mi tableti, kateri sem jih jedel in seveda menjal bolj škodovali kot koristili....

Na koncu mi uradni medicinec prbije, ja zadržuj se v zaprtih prostorih... Od takrat sem si mislil no shit Sherlock. Smo pa pri admini vidl, ko ti pač pocar v beli hali ne zna pojasnit pa pravzaprav oznani čudež, je čudna bolezen in izgine čez noč........

Da se razumemo, ne blatim belih halj le take pocarje. Konec koncev je bil pokojni tudi zdravnik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Super, da je pomagalo. Kako pa zdaj shajaš, ko omenjenega zdravilca ni več med nami?
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Ko je ugotovil vzrok, ni problema.....

ps pa nisem jedel placebo tabletk ali kakih zvarkov.... Jest sem mu hvaležen. Iz tega ti povem, da tale naša medicina sicer dobro ve, kaj je večino razlog za razne alergije in druge bolezni...

Vendar jim ni v interesu, da bi to prepovedali oz u luft skakali, kot pri kakšnem cepljenju. Pa naj si gre za alkohol, umetna barvila, cukr itd..........

to je vse ok, tudi pri predpisovanju antibiotikov, antialergikov, antiderpresivov... so radodarni... problem solved. Konec koncev slišimo imajo pač samo 5 minut na pacienta.
to je to.....

važn da je biznis...... pumpce, kapljice za oči itd..... se vedarle morajo prodajat. Sej nam to rolajo, vsak dan na 5 minut po TV....
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Jemal nisem nič, sem pa spremenil prehrano in to popolnoma.... 2-3 leta sem bil čisto na presni hrani. In voila težav ni bilo več. Predvsem je bil problem mleko in gluten, ter določeno sadje.

Če dobro pomislim, meni na kraj pameti nebi padlo, da je za neko alergijo kriva prehrana... Da se razumemo, pri uživanju mleka nisem imel nobenih alergijskih reakcij, da bi lahko posumil karkoli. Mogoče je bilo samo slabše počutje, utrujenost, vendar sem to pripisoval slabšemu spanju oz oteženim dihanjem.

Skratka večino alergij izhaja zaradi današnejega prehranjevanja. Prej toliko alergij ni bilo, sedaj pri vsem tej umetni hrani, pa je alergij precej več.

Vsi ti tableti, pumpce, kapljice za oči, pa so le blažilci alergij, nekateri bolj nekateri manj uspešni.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Ne moreš reči, da je večina alergij zaradi prehranjevanja, ker to ni res. Stil življenja je le eden od možnih vzrokov, pa še to le za določene vrste alergij.
Eden od večjih vzrokov za porast alergij je to, da zadnje 100let zaradi dobrega zdravstva preživi skoraj vsak še tako bolan in dalje širi "slabe gene". Ni več selekcije.
 

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Nikjer nisem trdil, da je prehrana edina posledica alergij.... Fact je ta, da v preteklosti, ni bilo toliko alergij, tudi kardiovaskularnih bolezni itd....., pa kljub napredku medicini...

Fact ki sem ga hotu povedat tukaj, da tile naši znanstveniki v 35 letih niso pogruntal pr men, kar je nek sicer zdravnik pogruntal v parih mesecih.

Kjub znanstvenem pristopu, testiranj, ter na random menjav različnih vrst zdravil. Homeopatska celostna podoba pa je učinkovala. To samo kaže na zgrešen sistem pri nas v zdravstvu....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik lafarge pravi:
Nikjer nisem trdil, da je prehrana edina posledica alergij.... Fact je ta, da v preteklosti, ni bilo toliko alergij, tudi kardiovaskularnih bolezni itd....., pa kljub napredku medicini...

Fact ki sem ga hotu povedat tukaj, da tile naši znanstveniki v 35 letih niso pogruntal pr men, kar je nek sicer zdravnik pogruntal v parih mesecih.

Kjub znanstvenem pristopu, testiranj, ter na random menjav različnih vrst zdravil. Homeopatska celostna podoba pa je učinkovala. To samo kaže na zgrešen sistem pri nas v zdravstvu....

Fact je tudi, da so včasih ljudje umirali za "skrivnostno boleznijo".

Naklučja se pač dogajajo
evil.gif
Dal ti je nekaj, ker lahko učinkuje pri dosti ljudeh, saj ima kar lep % odraslih težave z netoleranco na laktozo. Ker je uspelo, ga hvališ, če ne bi(kar se pri homeopatih dostikrat dogaja), ga ne bi niti omenil.
Medicina pa žal ne more vedno 100% zanesljivo določiti alergena, saj so reakcije pri vsakem človeku malo drugačne-kot si videl pri sebi, tudi zelo neizrazite.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Dvomim, da je bila laktoza, ker potem bi sam že prej ugotovil to? Pomoje je največ krivde v glutenu oz žitih (lectini), kot že omenjeno dostikrat.

Je pa res to, kar si rekel, ustavili smo naravno selekcijo in pomo imamo danes že kar fajn zjebane gene, sam osebno recimo sploh ne poznam človeka, ki bi lahko rekel, da je 100% zdrav, vsak ma neko malenkost...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
@ksz

Problem pri nas je, da so dohtarji izredno nenaklonjeni novim metodam zdravljenja. To se v zadnjem času kaže pri tistem otročku, ki bi mu naši dohtarji rezali nogo, ker pač ne priznavajo operacijskih tehnik, ki jih izvajajo po svetu. Najlepša je izjava našega moža v belem, da ameriške operacijske tehnike ni našel v učbeniku.
evil.gif

In ti dinozavri vodijo zdravstveno politiko, odločajo komu se plača zdravljenje in komu ne in vse, kar ni zapisano v učbenikih iz leta 1970, je bogokletno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.372
6.551
113
Ja...potem pa si zamisli, da ga operirajo s "nepriznano" metodo in zgubi še več noge...potem pa se vsuje plaz kritik na njih. Američana pač b.k., dobi mucho dineros...