AdriaRoute v2.0

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Dases se peljem iz LJ proti Litiji in vecje zmesnjave se nisem videl, kaze vsepovsod okoli, samo po pravi cesti ne gre ! Koliko vpadnih cest pa ima sploh Litija iz LJ ?? Sem pa opazil, da je vec opozorilnih znakov za nevarne odseke skrajno desno ekrana v tej verziji. Kako se pa to naredi, poznam kar nekaj cest, ki bi jim bilo treba dati taksne znake v naslednji nadgradnji ?
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
A mi lahko nekdo razloži kako je mogoče, da se v AR pojavi neka hišna številka v vasi na večih koncih?

Primer, Lahovče 74:
AR 2.0 se pojavi 8x, nobenkrat pravilno je pa notri kot POI na pravem mestu
AR TOPO 2.01 se pojavi 11x, nobenkrat pravilno je pa notri kot POI na pravem mestu
EU 2k8 6x (naslov spada v Kranj???), 1x je pravilno
TIS 1x, pravilno
najdi.si 1x, pravilno

In ta problem se pojavlja več ali manj povsod po vaseh. Kako je to sploh možno?
Bi razumel, če bi imel naslov poleg številke še črko, a temu ni tako.
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
noben ni popoln..tudi garmin...in AR!!....ma na vsaki karti je kaj narobe....vlasih mi reče..zavij levo pa sploh ni odcepa..!!
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Saj človek bi še razumel, da če bi bila št. na napačnem koncu, da so se zmotili, ampak, da se št. pojavi 8x na različnih koncih in da niti ena ni pravilna, tle mi pa ni nič več jasno.
confused-1.gif


Glede na velikost križišča, pa se mi zdi tale cvetka nepotrebna: na izvozu Celje-center, križišče na Mariborsko, puščica kaže levo, naprava pa pravi zavijte desno
13.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
To je težava kategorizacije cest in ne Garmina.


Če je na karti neka stranska cestica, magari 1 m široka, a je označena za cesto, potem navigacija tedaj izdaja navodila, da se drži ali zavij levo, kar je tudi prav. Saj bi lahko iz 5 m široke ceste pomotoma zavil na 1 metrsko.
bonk.gif
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik mrxjs pravi:
Saj človek bi še razumel, da če bi bila št. na napačnem koncu, da so se zmotili, ampak, da se št. pojavi 8x na različnih koncih in da niti ena ni pravilna, tle mi pa ni nič več jasno.
confused-1.gif


Glede na velikost križišča, pa se mi zdi tale cvetka nepotrebna: na izvozu Celje-center, križišče na Mariborsko, puščica kaže levo, naprava pa pravi zavijte desno
13.gif

Sporoči to Garminu ali direktno izdelovalcu kart. Nas je več, ki nas te stvari lahko zavedejo.

Pred leti sem jih opomnil, na nepravilno smer hišnih številk v nekaj ulicah v MB in je bilo v naslednji posodobitvi popravljeno. Če zaradi moje pripombe pa ne vem, odgovora nisem dobil.
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
Imam vprašanje. Sosed je nabavil AR, instaliral MapSource odklenil mape z tisto 25 xxx. Rekel je da je poslal postopek registracije in da je dobil mail od Navigo. Kaj pošljejo od Naviga (kakšen fajl ali kodo), da se potem AR odklene. Vprašam prej kot grem do njega , ker ne ve naprej. Hvala za odgovor
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Adriaroute se z tisto 25 mestno kodo odklene brez da kaj pošiljaš na navigo, on je z tem samo registriral izdelek kar pomeni da ga bodo obveščali o novostih in popravkih. Torej on če je odklenil AR mora sedaj le to samo še naložiti na ... no nekam.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz...

mam problem da ne morem odklukat AdriaRoute v Garminu (nuvi 200). City navigatorja Europe NT-08 lahko odklukam, adriaroute 2.0 pa ne.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zakaj bi pa sploh rad odkljukal AR?

Če se voziš po Sloveniji je itak AR najboljša izbira, če pa po Italiji, jo pa itak AR ne pokriva.

Važno, da lahko 2008 odkljukaš, da ti ne podvaja po Sloveniji.

Itak pa izbereš ko določaš državo katero bi in ti nato ponudi tudi AR.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja vem...neki je garmin zabrbljal stvar, pa sm iskal nemčijo pa jo ni najdl. Pol sm hotu pa AR odklukat da se ne bi kej med sabo tepl, pa se ni dal.

nevem ka je blo to, sm dol vrgu pa še enkrat naložu vse, pa zdej najde nemčijo, sam AR pa še vseen ne morem odklukat...zanimivo...

Škoda ko ne moreš naložit posamezne mape na kartico. No vsak tist topic "več kart na kartico" sm vse probal pa ne gre. Ker veš kolk dolgo nalaga 1.6 GB preko mini usb na kartico
rolleyes-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
naloži AR in ga preimenuj v GMAPSUPPxxx.IMG
potem naloži še EU 2008 ga preimenuj v GMAPPROM.IMG
na koncu preimenuj GMAPSUPxxx.IMG v GMAPSUPP.IMG

tako sem jst naredil in lahko potem delam update samo na AR brez, da bi moral ponovno nalagati EU.

moral bi probati še drugi vrstni red brez preimenovanja, pa se mi ni dalo čakati novih 5-6 ur...
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Meni nalaga preko 5-6 ur.
frown-1.gif



Sam imam tako, da imam na Nuviju AR, na kartici pa 2008. Si probal tako?


ja sej tak sm prej mel...zdej sm dal pa vse skupaj na kartico...pač neki mu je je preskočl pa ni najdl več držav na City navigatorju.

Zanima me če lahka drugi odklukate AR ?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Meni karte na XT na tak način lepo najde in obe lahko obkljukam, ampak kaže mi še vedno samo območje AR...Se pravi, če imam vklopljeno samo Europe 2008 mi kaže slo še ok, ko pa hočem pogledat Avstrijo pa je samo base map! Če sta vklopljeni obe je enako in tudi če je samo AR. Po slo ni problemov...Vendar tujine ni gor (Avstrija, itd)... Če pa preimenujem karte ročno v gmapsupp.img pa dela super, vendar mi ni vedno za preimenovat, na novo pa nisem poskusil nalagat in sedaj se mi tudi ne lubi...