AR 3.0

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Ni razlika v anteni, razlika je v naročninah katere so vpisane v TMC sprejemnik. Dražji modeli imajo "premium" sprejemnik z vpisanimi plačljivimi servisi. Pri cenejših, jih pač moraš doplačati, če jih želiš uporabit. Problem je v ponudniku TMC servisa in TO NI GARMIN.

Kaj pa vem... Kolikor sem enkrat gledal, je edina razlika med 255W in 255WT samo v prilozeni anteni za TMC... Pomoje je tako, da ce bi recimo 255W prikljucil na podnozje od 255WT, da bi zadeva enako delovala... Na sami napravi tudi ni nobenih dodatnih oznak ...

TMC anteno lahko dokupimo tudi posebej (49€) >> http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00722-01&cat_id= in tako recimo razsirimo model 255W v model 255WT

thumb150_010-00722-00.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gmarko pravi:
a mi lahko odgovoriš na vpr.

ali bi ti bil zadovoljen , če bi kupil mercedesa , motor pa bi bil od stoenke?


jst sm kupu garmina z TMC...ker sem pričakoval, da bom TMC tudi uporabljal in pričakoval sem, da TMC v SLOVENIJI DELA! Men ni trgovc reku ali pa me opozoru na to , da TMC V SLO NE DELA:..če bi me, bi jst kupu navadn 255 garmin ne pa 255wt.

Tole ni primerjava na mestu... Ker ti si kupil Mercedesa in si tudi dobil Mercedesa... Zal pa ne smes z njim vozit 250 km/h, ker zakoni to prepovedujejo... v Nemciji pa recimo ponekod lahko... Mercedes to vsekakor zna
grims-1.gif


Trgovca pa verjetno niti nisi vprasal...
aplauz.gif
Ali ti trgovec, ko kupujes Mercedesa tudi pove, da ne smes z njim v Sloveniji voziti hitreje kot 130 km/h?

In trgovci niso mirodajni... pozanimati se moras sam... Danasnji TV sprejemniki so recimo navzven vsi zelo podobni... le eni imajo vec nalepk gor, drugi manj... Vecina trgovcev za polovico teh znakcev na nalepkah pojma nima, kaj pomenijo ...

Vsekakor pa bi lahko izdelek nesel nazaj trgovcu po tem, ko bi opazil, da to ne dela... in sem skoraj preprican, da bi se dalo kaj zmenit, da bi zamenjal za cenejsi model brez TMCja... Je pa razlika v ceni tako majhna... uproabljas pa TMC vsekakor lahko tam, kjer je storitev na voljo...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj ni rer kar pišeš.
Še vedno ne razumeš, da dobiš mercedesa z merđo motorjem, le po makadamu se voziš.

Po tvoji logiki se garmini s TMC antenami ne bi smeli prodajati v državah, kjer ni TMC storitve
smile-1.gif


Trgovec odgovarja, da izdelek brezhibno deluje in da ima lastnosti, katere oglašuje.
Naprava ima lastnosti katere se oglašujejo.

Koliko si pa plačal za Adriaroute karto?
 

jurejen

Zelenc'
6. avg 2009
29
0
1
Debata, ki teče v zadnjih 24-ih urah tukaj je najmanj nesmislena če ne celo provociranje enih in drugih. V življenju je pač tako, da se glede na svoje potrebe odločaš kaj in (grdo rečeno) zas koliko si lahko ali pa hočeš privoščiti. Vsakdo, ki kupuje pravzaprav katerokoli stvar v trgovini od hrane pa do high-tech stvari se pozanima kaj in zakaj kupuje. Vsi vemo, da so v vseh izdelkih (tudi) stvari ali programi ali dodatki, ki jih ali niti ne želimo ali jih nikoli nismo in jih ne bomo uporabljali ali pa niti ne vemo da tam so. In kaj zdaj? Enostavno je v paketu "take ti or leave it"!

KDor si kupi napravo z TMC -jem pred pol leta pa ne ve da pri nas ne dela je milo rečeno (brez žalitev prosim) ali neučakan ali pa to potrebuje za regije kjer TMC deluje. Kdor je tukaj po forumu ali kje drugje vsaj malo pobrskal je vlahko vedel, da je stvar v povojih , da se prestavlja in meseca v mesec da pa na koncu vendarle bo. Potrpljenej je sicer mast s katero se mažemo reveži a vseeno, verjamem da je vsakdo, k ije odštel malo več ob nakupu naprave zaradi TMC sprejemnika enostavno vedel da le ta še en deluje v SLO, da pa bo....sicer pa smo vsi računali ad bo to prej. A zarečenega kruha se več poje kot pečenega.

Brez zamere a brezplodno prepričevanje prepričanih koristi samo komu? Priznam da ne vem....
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kaj pa vem... Kolikor sem enkrat gledal, je edina razlika med 255W in 255WT samo v prilozeni anteni za TMC... Pomoje je tako, da ce bi recimo 255W prikljucil na podnozje od 255WT, da bi zadeva enako delovala... Na sami napravi tudi ni nobenih dodatnih oznak ...

TMC anteno lahko dokupimo tudi posebej (49€) >> http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00722-01&cat_id= in tako recimo razsirimo model 255W v model 255WT

thumb150_010-00722-00.jpg

Tako kot praviš. S tem, da je napajalnik za 255W drugačen kot pri 255WT.

thumb150_010-10723-06.jpg
thumb150_010-00722-00.jpg


12V napajalnik (255W) in 12V napajlanik z TMC sprejemnikom [255WT].
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
jst sm kupil AR 2.20 , skupaj z garmin napravo, potem pa sledil nadgradnjam, ki so bile free. Ampak men so prodali TMC sprejemni kabel zravn garmin naprave, hardware sm kupu torej, ampak je neuporabn v SLO. in se 1x, garmin ni kriv, kriv je tist ki prodaja storitev ki ne deluje. In še to, na drugih napravah ki niso Garmin pa storitev TMC deluje menda. Če je trgovec dojel da želim imet TMC potem mi nebi ponujal Garmina, pač pa napravo ki že sprejema TMC.

če se strinjaš je TMC ključna funkcija v vseh navigacijskih napravah. V tujini to menda že več ali man deluje. samo v SLo smo ( so) 100 let za lesenim glavnikom.

tema paše sem, zato ker se navezuje na AR3.0 , od katere pričakujemo TMC.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Pa mater si trd.
hysterical-1.gif


Počakaj do sredine decembra, nadgradi svoj TMC, naloži AR 3.0 in ti bo zadeva delovala tudi v SLO.
aplauz.gif


Drugače pa idi do svojega trgovca in ga pošlji v pisane marjetice...
evil.gif
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
snecer.

ne, jst ti pravim, da ti prodam mercedesa z stoenkinim motorjem pa ti rečem, da gre 250kmh..ti bi to verjel, kupil, in probal, pa vidu da to ni to..in isto je pri nakupu garmina z TMC, jst sm verjel trgovcu da vse deluje brezhibno, nategnu me pa je, ker ni reku da TMC NE DELA. Za ar sm jst dal okol 80E, na Sd kartici, lahko da sm se u št zmotu.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
..., kriv je tist ki prodaja storitev ki ne deluje. In še to, na drugih napravah ki niso Garmin pa storitev TMC deluje menda. Če je trgovec dojel da želim imet TMC potem mi nebi ponujal Garmina, pač pa napravo ki že sprejema TMC.
No... in storitev trenutno SE NIHCE v Sloveniji ne "prodaja" ...

če se strinjaš je TMC ključna funkcija v vseh navigacijskih napravah. V tujini to menda že več ali man deluje. samo v SLo smo ( so) 100 let za lesenim glavnikom.
Niti ne... Zame je se vedno jkljucna funkcija ta, da me zna pripeljat do tocke, kamor zelim ... To, da me opozori na prometni zastoj in mi ponudi obvoz, je zgolj dodatna funkcionalnost... nikakor pa ne kljucna ... Zadeva je sicer fajn... nikakor pa ne gre na spelo verjeti tem skatlam...
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gmarko pravi:
snecer.

ne, jst ti pravim, da ti prodam mercedesa z stoenkinim motorjem pa ti rečem, da gre 250kmh..ti bi to verjel, kupil, in probal, pa vidu da to ni to..in isto je pri nakupu garmina z TMC, jst sm verjel trgovcu da vse deluje brezhibno, nategnu me pa je, ker ni reku da TMC NE DELA. Za ar sm jst dal okol 80E, na Sd kartici, lahko da sm se u št zmotu.

Ampak sem preprican, da tudi ni rekel, da TMC v SLO dela... tako da te v tem primeru ni nategnil prav nic...
grims-1.gif
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Kaj pa naj si mislim jaz?
Kupil vse legalno, pa ne morem na računalniku laufat mapsource, ker je CN naložen na napravi ( AR pa na SD), registracija CN ni bila možna, ker v tistih 60? dneh od nakupa ni bilo nove verzije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

gamarko: nekaj podobnega je če si pred leti kupil npr. televizijo z DVB-T sprejemnikom, pa pri nas potem ni bilo takšnega sprejema.

Si potem nesel nazaj televzijo in preklinjal prodajalca? Če te je slednji preslepil in zagotovil, da to deluje pri nas in si zaradi tega kupil, potem je upravičeno.
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
men je reku, citiram: imate pa ob nakupu 255wt še krasno opcijo in sicer lahko sprejemate TMC sporočila.. in mi je o tem znal dost povedat, kao zastoji..obvozi če je nesreča....in men se fajn zdel , wow neki novga, ne sam da bom vedu kje pelat ampk tudi kje je kolona...krasn, kupim....grem dam, dam v avto in vidim....zastoje u trgovčevi glavi.
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
no da me niso tud pri tv nategnil , sem raj prej dobil pisno potrdilo od mojga kablskega ponudnika , da nej ma novi tv opcijo DVB-C, to je mpeg4. Me vsaj na to opozoril pred nakupom...bigbang pa..sam da kupiš...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj to je res... samo funkcija je odvisna od tega, ali ponudnik storitve to omogoca na podrocju kjer se nahajas... In sem skoraj preprican, da ti ni povedal, da v Sloveniji zadeva deluje... Ce pa je, potem pa bi nesel pac nazaj ... ker te je zavedel...

Navigacijska naprava ni omejena le na delovanje v Sloveniji... severno od nas zadeva zelo lepo deluje ze nekaj casa...
 

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Citat:
Uporabnik gmarko pravi:

jst sm kupu garmina z TMC...ker sem pričakoval, da bom TMC tudi uporabljal in pričakoval sem, da TMC v SLOVENIJI DELA! Men ni trgovc reku ali pa me opozoru na to , da TMC V SLO NE DELA:..če bi me, bi jst kupu navadn 255 garmin ne pa 255wt.

Za tebe sicer ne vem ali ti je trgovec povedal ali ne, Ko sem jaz kupoval moj Garmin, mi je povedal, da TMC ŠE ne dela v SLO pa sem vseeno kupil model Z TMC-jem . Pa veš zakaj ???

1. Ravno zaradi tistega ŠE
2. Ker sem kupil model z TMC-jem, bom lahko uporabljal TMC, v SLO ( ko bo na voljo !!!! ), drugje pa že uporabljam !
3. Če bi takrat kupil model brez TMC-ja, ne bi mogel uporabljati storitev NIKOLI, bi pa prišparal par €€€
4. Posledično pa bi moral v kratkem kupiti NOVO napravo ki bi imela TMC. ( pod pogojem da bi hotel koristiti storitev KJERKOLI, ne samo v SLO ).

Kar se mene tiče toliko o tej temi.
LP Rado
 
Nazadnje urejeno:

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Citat:
Uporabnik gmarko pravi:
men je reku, citiram: imate pa ob nakupu 255wt še krasno opcijo in sicer lahko sprejemate TMC sporočila.. in mi je o tem znal dost povedat, kao zastoji..obvozi če je nesreča....in men se fajn zdel , wow neki novga, ne sam da bom vedu kje pelat ampk tudi kje je kolona...krasn, kupim....grem dam, dam v avto in vidim....zastoje u trgovčevi glavi.
Saj po Sloveniji ne rabiš navigacije, pa ti je trgovec verjetno to ponujal za tuje države, kjer to deluje.
bonk.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.