AdriaRoute v2.0

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Morda bo komu kdaj v pomoč

Prejšnje dni sem godrnjal, da mi update AR iz 1,80 na 2,00 ne deluje - zadeva je lepo tekla na V1.80, na V2.00 pa ni bila rutabilna.


Fantje na Navigo so mi pomagali.

Ugotovili so, da je bil verjetno flešan softver na GPS sprejemniku ! Res je bil sprejemnik pred časom na servisu.

Po ponovni registraciji sem dobil novo kodo za odklep kart. Sedaj zadeva deluje kot mora.

Čudno, saj je za v1.80 in v2.0 popolnoma identična 25 mestna koda
confused-1.gif

Torej bi ti morali delovati obe verziji, ali nobena
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Res je čudno, ne vem kako to, da je delovala AR V1.80, V2.00 pa ne.

Sedaj deluje V2.00 brez težav, stare pa nisem več preizkušal.

LP
 
Nazadnje urejeno:

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Meni deluje AR 2.0 brez težav, samo nadgradil sem. (sistem UIQ3)
Prosil pa bi če me kotaktira kdo, ki ima topografske karte za Garmin za Slo...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ksz

Šel na preizkus AR 2.0, 230 km dolga pot, po bivših bratskih republikah.

Krenil iz Ljubljane, do Novega Mesta, preko Metlike do Karlovca in še naprej do bosanske meje Izečič.
Moram reči, da mi je pelo srce, niti ene napake. Vse cesta, vključno z krožišči pred Novim Mestom, v Karlovcu in naprej. Še mejni prehod v Bosni je 100% zadet. Če je še ostala Yuga takšna potem ta karta nima konkurence.
zmaga.gif
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Jaz sem ga včeraj preizkusil po MB. Zadeva deluje vendar ima nekje 200-300m zamika. primer Ljubljansko ul. 42 mi je pokazalo pri živilski šoli.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
ksz

Šel na preizkus AR 2.0, 230 km dolga pot, po bivših bratskih republikah.

Krenil iz Ljubljane, do Novega Mesta, preko Metlike do Karlovca in še naprej do bosanske meje Izečič.
Moram reči, da mi je pelo srce, niti ene napake. Vse cesta, vključno z krožišči pred Novim Mestom, v Karlovcu in naprej. Še mejni prehod v Bosni je 100% zadet. Če je še ostala Yuga takšna potem ta karta nima konkurence.
zmaga.gif

Ja, ampak Cifra, ti to laufaš na Garmin napravi in ne na dlančniku a ne ?
Verjetno zadeva ni točna na dlančnikih kot prebiram ostale teme. Žal sam še nisem sprobal.
Kako je lepo, ko lahko brezskrbno potuješ ne da bi se zgubil a ne ?

Lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sem nalozil 2.0 ... moja hiša je sicer še vedno povsod drugje kot bi morala biti,vendar je tako že od samega začetka.

Sej niso dosti falili,cca 100m v sosednjo ulico.
Se splača to kam posredovati podatke ali ne?

lp
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Doslej sem na Navigo poslal ogromno popravkov.

Že v naslednji verziji je bilo popravljeno vse, kar je bilo dostavljeno najmanj en mesec pred izidom updata.
Razen ene ulice, ki je asfaltirana in normalno uporabljana s strani stanovalcev, na obeh straneh pa ima ob znaku za popolno prepoved prometa še dopolnilno tablo 'Dovoljeno za intervencijska vozila'. Glede na to, da je vrisana v TIS in da je res 'zabačena' vseeno dvomim, da bi vanjo kdaj zavilo vozilo, ki opravlja meritve.

Vse ostalo (glede cest in prometnega režima na njih) doslej res ažurno.

LP
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Jaz sem zadeve izvajal takole :

V Mapsoucu sem poiskal področje, kjer je sprememba, napaka ...
Na eno od ID točk ( križišče, most, ...) sem določil točko in namesto imena točke vstavil zemljepisno širino in višino za lažje iskanje.

Nato sem naredil Screenshot in v Corelu (gre tudi v Slikarju) vrisal spremembe in če je bilo potrebno tudi opisal.

Vse skupaj (preko 100 popravkov v Posavju v dveh letih) sem pošiljal na naslov v linku :

http://www.navigo-sistem.hr/index.php?page=product&pid=5&cid=100&id=311

Po izidu nove verzije je bilo popravljeno.

In vedno sem dobil reply zahvalo.

LP
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Jaz sem zadeve izvajal takole :

V Mapsoucu sem poiskal področje, kjer je sprememba, napaka ...
Na eno od ID točk ( križišče, most, ...) sem določil točko in namesto imena točke vstavil zemljepisno širino in višino za lažje iskanje.

Nato sem naredil Screenshot in v Corelu (gre tudi v Slikarju) vrisal spremembe in če je bilo potrebno tudi opisal.

Vse skupaj (preko 100 popravkov v Posavju v dveh letih) sem pošiljal na naslov v linku :

http://www.navigo-sistem.hr/index.php?page=product&pid=5&cid=100&id=311

Po izidu nove verzije je bilo popravljeno.

In vedno sem dobil reply zahvalo.

LP

za tolk popravkov bi ti lahko šenkali komlet
cheer.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To bi bilo dobro, da bi se napisala sticky tema, kako in kam posiljat popravke. Kako pa krozisce shranjujete ? Jaz sem jim poslal za novo krozisce na Polzeli kar normalne koordinate in zraven zapisal, da je pac krozisce in je vrisano v novi verziji...Pa dvomim, da se veliko okoli vozijo, krozisce v Naklem se zdaj ni vrisano, pa je ze nekaj verzij prislo vmes ven, tudi improvizirano krozisce v Slovenj Gradcu se ni vrisano...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz. Danes sem vzporedno testiral Mio C230 in Garmin Nuvi 200. Pokritost cest praktično enaka. Tudi po vaseh. In ena cesta je pri obeh narobe vrisana, čeprav je že vsaj 15 let spremenjena. Razlika je seveda v hišnih številkah. Mio ima za moj naslov samo vas. Pelje do središča vasi skoraj 1km vstran. AdriaRoute je tu prijaznejši. Vpišem hišno številko in mi ponudi 6 možnosti z enako številko. Ker nimam pojma katera je prava, izberem prvo. Pelje me na drugi konec vasi, cca 700m vstran po xy cesti. Nimam pojma kako je tam ta hišna številka. Sicer obstajata še /a in /b, toda vse so na kupu in nobena tam.

Malo me moti, ker v nekaterih križiščih Garmin tako brezveze teži da moraš naravnost, medtem ko je levo samo kolovoz, po drugi strani je pa na kakšnem razcepu kar tiho, pa glej na ekran kam moraš peljat.

In da ne bo več dilem. Tudi AdriaRoute preračuna takoj ko greš s poti. Čisto drugače kot na dlančniku ali symbianu. Tudi hitrost delovanja je ok.

Ima pa Garmin obupen vmesnik in zelo grde karte. No, ko sem naložil še AdriaTopo, je vse skupaj precej boljše izgledalo. Če bi imeli pravi 3D še za plastnice bi (ob malo popravljeni grafiki) bila zadeva celo zanimiva
wink-1.gif
Je pa prednost takšnega vmesnika drugje. Za ljudi kot je npr moj oče, ko mu še smsji povzročajo ogromne težave, je Garmin kot nalašč. Imaš namreč tako malo možnosti, da praktično nimaš kaj narobe kliknit.

Rezultat: jaz ostajam pri Miotu, čeprav je tudi Nuvi 200 za 129€ (na severni strani Karavank) čisto soliden nakup - pod pogojem seveda, da dokupiš še 2gb kartico ter ti nekdo "brezplačno" naloži še AdriaRoute, Evropo in AdriaTopo.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik forgot pravi:
Jaz sem zadeve izvajal takole :

V Mapsoucu sem poiskal področje, kjer je sprememba, napaka ...
Na eno od ID točk ( križišče, most, ...) sem določil točko in namesto imena točke vstavil zemljepisno širino in višino za lažje iskanje.

Nato sem naredil Screenshot in v Corelu (gre tudi v Slikarju) vrisal spremembe in če je bilo potrebno tudi opisal.

Vse skupaj (preko 100 popravkov v Posavju v dveh letih) sem pošiljal na naslov v linku :

http://www.navigo-sistem.hr/index.php?page=product&pid=5&cid=100&id=311

Po izidu nove verzije je bilo popravljeno.

In vedno sem dobil reply zahvalo.

LP

za tolk popravkov bi ti lahko šenkali komlet
cheer.gif
Jaz imam ravno obratne izkušnje. No reply, no zahvala, popravkov tudi ne, ali pa je bilo še slabše.
smirk-1.gif

Hrčki pač.
 

000

Zelenc'
20. sep 2007
7
0
1
Vse popravke, ki sem jih poslal (tudi popolnoma novo cesto med Osilnico in Kočevsko reko) so vnesli. In tudi poslali zahvalo za trud. Tako, da je vprašanje, kakšen odnos imaš do hrčkov ti. Indijanci pač ...
 

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
Imam nuvi 250 z CN2008 in AR2.00, obe aktivirani. Ko mu dam iskanje rute iz Lj-centra na Bavarsko proti Muenchnu, me poslje po "najhitrejsi" poti skozi Dravograd. Ta pot je dobrih 150km daljsa od resnicno najkrajse skozi karavanski predor.

Ali imate tudi drugi take izkusnje?
 

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
V tem primeru je bila zahtevana najhitrejsa pot, ki pa zagotovo ne vodi iz Ljubljane skozi Dravograd.

Najkrajsa pot vodi res skozi karavanski predor, vendar pa v Nemciji dobis mesanico dezelnih cest in avtoceste kot resitev.
 

000

Zelenc'
20. sep 2007
7
0
1
Citat:
Uporabnik gali pravi:
Imam nuvi 250 z CN2008 in AR2.00, obe aktivirani. Ko mu dam iskanje rute iz Lj-centra na Bavarsko proti Muenchnu, me poslje po "najhitrejsi" poti skozi Dravograd. Ta pot je dobrih 150km daljsa od resnicno najkrajse skozi karavanski predor.

Ali imate tudi drugi take izkusnje?

Najverjetneje je problem v nepokrivanju cest iz AR na CN. Tako da je potrebno narediti pot do meje in od meje naprej. LP