30 aprila začne veljati ZVCP-1E

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
In ja, v Nemčiji so prekrški še zmeraj cenejši kot pri nas. A se je kdo vprašal, kolk prekrškov nemški voznik sploh naredi povprečno, ko se zapelje na cesto? In potem še koliko jih naredi slovenski voznik?
.
Jih ne naredi nič manj kot slovenski voznik, le da je možnost da ka kaznujejo veliko manjša. kazen pa tud.

Vzroki za takšno število nesreč niso v prenizkih kaznih, ne vem kako je lahko kdo tako glup da si to ne zmore zapomnit.
Pa že prejšnje povišanje je to jasno pokazalo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.671
9.365
113
najbolj enostavno je na en A4 list napisat nove kazne, vse poostrit, to sprejet, malo medijskega pompa in si kao rešil promet in se znebil smrtnih zrtev.

seveda temu ni tako.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Svet na kanalu A je itak primer kaj profesionalno novinarstvo ne sme biti. To je navadno komentiranje (ne poročanje ampak komentiranje) nekega režima - politike ali nekoga...sramota za novinarstvo.
Totalno propagandistično pamfletarjenje...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
ksz... Tudi sam opažam, da je stanje na cestah zdaj neznosno - ponavadi sem za pot MB - Ormož porabil 40-45 minut, zdaj sem se peljal 4x od novega zakona in vsakokrat porabil 1 uro
crazy1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sej obstajajo še druge poti med mariborom id prujem. celo hitrejše. tudi če voziš po omejitvah.
wink-1.gif

sicer podpiram te kazni, sam mi pa gre na bruh ko se morem kam peljat pa se vsi vozijo 25% pod omejitvijo. je sploh kaj višja kazen na 10km/h prekoračitev hitrosti?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Naj začnejo kasirat še za oviranje prometa, da se razni stardeci in nepoznavalci cpp spucajo s cest.

Sicer me ne motijo visoke kazni. Moti me, ker vem, da se bodo spet postavljali na nemogočih mestih ob nemogočih urah in po novem bodo zelo, zelo mastno kasirali.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
sej obstajajo še druge poti med mariborom id prujem. celo hitrejše. tudi če voziš po omejitvah.
wink-1.gif

Prek Vurberka ne vem, če bi kaj pridobil, tam je tudi precej vasi 50 - od Ptuja naprej in pred MB, čeprav je res tam en kar dolg odsek 70. Zdaj testiram variante do začetka Pragerske obvoznice, potem do Rač in naprej po AC, ali pa varianto do priključka Slo Bistrica sever in potem po AC do MB. Je še varianta skozi Kungoto, Brunšvik pa do Rač ali do Rogoze, samo je tudi veliko vasi, pa ozka cesta.

Včasih sem se vozil preko Lenarta, samo je zadnje 2 leti preveč tovornjakov (čeprav velikokrat vozijo hitreje kot razni nedeljski vozniki), pa sem ugotovil, da časovno nič ne pridobim, pa tudi od Ptuja do Lenarta so nonstop vasi 50.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Je še varianta skozi Kungoto, Brunšvik pa do Rač ali do Rogoze, samo je tudi veliko vasi, pa ozka cesta.
Najhitrejša pot. vmes so 3 vasi kjer je omejitev 50, drugače je skozi 90. pa prometa sploh ni. cesta pa niti ni ozka. je vsaj tolk široka kot regionalka.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Bustast zakon za butast folk, očitno ne gre drugače.
Točno!
Če bi se vsi držali predpisov nebi blo nobenih kazni.
Če kje, se pa glih na cesti ni noben problem držat predpisov. Saj je vse napisano in narisano na znakih. Samo budala se tega ni zmožen držat. In taki trmasti tepci, ki nočejo upoštevat navodil, ki so dovolj jasno napisana ob cesti, naj plačujejo, saj država rabi denar. In zakaj država nebi smela pobirati denar od trmastih in svojeglavih butcev?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

ksz... Tudi sam opažam, da je stanje na cestah zdaj neznosno - ponavadi sem za pot MB - Ormož porabil 40-45 minut, zdaj sem se peljal 4x od novega zakona in vsakokrat porabil 1 uro + to, da sem bil na cilju čisto razpizdjen, ker smo se vozili 40 v naseljih in 60-70 izven naselij. Prehitevat pa se da samo med Ormožem in Ptujem, med Ptujem in Mariborom pa skoraj ni možnosti, saj so vsepovsod omejitve ali pa neprekinjena črta Dodatno pa me vedno razpizdijo še vse te omejitve 50 - med Ptujem in MB imajo vse vasi pločnike in razsvetljavo, široke pasove, pa je omejitev vztrajno 50
A bejži no, a razpizden si bil, ker si 15 minut dlje vozil v Ormož? Kaj pa, če bi bil ormož še 50km dlje od Maribora? kolk bi bil pa šele pol razpizden? A bi ti sploh preživel to razdaljo in čas, ki bi ga ponucal? Totalno razpizden bi bil, na smrt...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.952
1.261
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
In ja, v Nemčiji so prekrški še zmeraj cenejši kot pri nas. A se je kdo vprašal, kolk prekrškov nemški voznik sploh naredi povprečno, ko se zapelje na cesto? In potem še koliko jih naredi slovenski voznik?
.
Jih ne naredi nič manj kot slovenski voznik, le da je možnost da ka kaznujejo veliko manjša. kazen pa tud.

Vzroki za takšno število nesreč niso v prenizkih kaznih, ne vem kako je lahko kdo tako glup da si to ne zmore zapomnit.
Pa že prejšnje povišanje je to jasno pokazalo.

Kazi so res manjše ampak če te dobijo boš tudi plačal. Tam tudi za manjše kazni pooblastijo strokovne izvedence če je potrebno
grims-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
500e za neprekinjeno crto. Ajooooj. Zakaj imam obcutek, da bojo spet zasede Hotedrsica - Kalce

Ne klič hudiča!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Jasna stvar: Za vsak prekršek smrtna kazen. Preprosto in učinkovito.
Seveda če imaš IQ 22.