30 aprila začne veljati ZVCP-1E

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Kje si našel 500e za prehitevanje čez polno črto? Jaz ne najdem. Včasih je bilo to neko neupoštevanje talnih označb.

500e bo za hude prekrške, kot je prehitevanje pod vrhom klanca, nepreglednem ovinku, v škarje, čez prehod za pešce..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Hehe, pač ovce.
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gregor pravi:
Kje si našel 500e za prehitevanje čez polno črto? Jaz ne najdem. Včasih je bilo to neko neupoštevanje talnih označb.

500e bo za hude prekrške, kot je prehitevanje pod vrhom klanca, nepreglednem ovinku, v škarje, čez prehod za pešce..
V enem od časopisov in sicer pod tvegano prehitevanje. Če pa ni toliko se pa priporočam za info.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ni prepovedano, je pa izredno neprimerno in tudi nevarno!

To bi pa res lahko "obsodil" tudi ti puhloglavec, saj je tako početje izredno nevarno.

Sicer je vzel nekaj zaleta in bil sprejemljivo hitro mimo ampak...
bonk.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ni prepovedano, je pa izredno neprimerno in tudi nevarno!

hysterical-1.gif


ste dobri, moram rečt.....

Ko to delajo avtomobilisti je vse lepo in prav, ko pa se tega loti avtobus je pa neprimerno in nevarno. Zgleda, da za vsakega udeleženca v prometu veljajo drugačni cpp-ji.
bonk.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zanimivo, Potrč je imel gosta, prometnega strokovnjaka iz AMZS, če se tam ne spoznajo na promet, potem se nihče v tej državi ne spozna na promet.
Stardec, eno je peljat 2 km ali pa včasih tudi 10 km prehitro, drugo pa je nekoga namerno ubit. Prosim za bolj logične primerjave.
2 km ali včasih tudi 10 km prehitro pelješ pa pelješ bolj varno kot tisti, ki 90% časa gleda na števec. Me zelo zanima kdo od naštetih dveh bo prej v naselju videl otroka, ki skoči na cesto. Tisti ki otroka ne bo videl, tudi ustavil ne bo, hvala za tako prometno varnost.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kolk ma bus do 100km/h kok pa povprečen avto? Oz. bolje, kakšna je prožnost?

Z avtom sem stardeca prehitu v sekundi, bus se je pa tudi z zaletom dolgo vlačil mimo, ravnina pa spet ni bla tako hudičevo dolga in pregledna.

Ah...verjetno nima smisla razlagat, mogoče doživiš to v praksi, da ti pride bus v škarje nasproti....veliko sreče ti želim.
evil.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.975
15
38
Bled
Problem je v tem, da si pač vsak sam razlaga kje je meja med varnim in nevarnim. Če je šofer izpeljal prehitevanje brez posledic, potem ni potrebe po jokanju.

Tukaj nima veze koliko stegne avto do 100km/h in koliko avtobus....primerja se lahko do nezavesti in ne bomo nikamor prišli. Koliko sekund ti vzame, da počakaš in varno prehitiš kolesarja? 3 sekunde? 5 sekund? Pa vendarle velika večina puni gas mimo..... sicer pa (da te malo kopiram): - Ah...verjetno nima smisla razlagat, mogoče doživiš to v praksi, da ti avto pripelje 7 cm mimo komolca........veliko sreče ti želim
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Danes se vozim za enim z nekim velikim terencem po naselju (50 omejitev), vsi vidimo radar odspredaj. No terenec za vsak slučaj 30, meni to ni šlo v račun in sem lepo prehitel s 50 km/h. Kaj neki si je mislil oni s terencem, pa še policaj me ni ustavil zaradi "predrzne" vožnje?
evil.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Točno to. Folk je glup in ne dojema, kakšne so omejitve. Na podoben primer sem tudi jaz danes naletel. Se peljem iz Črnuč proti Šentjakobu in se mi na 'rit' nalima en z ML. Vozil je dobesedno za mojim odbijačem. Tam mimo pokojnega Ruglja sem peljal cca 55 in nato po tabli 'konec naselja' cca 75. Pridemo pa do Belinke (tam je na bus postaji stal radar), pogledam v špegu, ML je bil takoj vsaj 100m za mano
bonk.gif


ML zgleda pomeni "Mentally Limited".
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Haha, ker megapwnage :D

Zanimivo, da vsa garda za tem terencem tudi ni hotela prehitevat, a je bilo možno brez težav. Narod je res glup.

Potem se pa malo po Avstriji pelješ, pa vsi upoštevajo omejitve, ni važno kakšne. Razen tujcev. Čeprav nimajo novega zakona.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
OK OKKKKK

Pol pa vpoštevaj samo nesmiselnost tega početja, da je voznik avtobusa popi*** in šel prehitevat cepca, kateri je naredil 300m kolone.
bonk.gif


Še hujša fora pa je, da se ti nepremičninarji ne upajo prehitet niti največjega skrajneža, kateri vozi 50-60 ob 90 omejitvi! Jaz sem za busom potem moral prehitevat kolono...3 nepremičninarje skrati.

Ko bi bil bus 50% cenejši (****** alpetur) bi menjal avto za bencinarja z max konji za keš, na delo pa hodil z busom....prav fino bi blo.
cheer.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A če ti nekdo vozi močno za ritjo, pa da ti močno zabremzaš, je seveda kriv on ali ti lahko kaj sika?
Ker trenutno sem brez denarja pa bi rad kaj zaslužil na tak račun, avto je pa Škodin, tak da nekega velikega kompliciranja pri popravilu ne bi bilo...A se splača to storiti?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nima nihče komplicirat, samo preveri prej, da imaš avto izpraven, predvsem glede obrabljenosti/dimenzij gum + da si brez promil seveda. Potem pa rečeš, da je preko ceste letela podlasica ali kaj tak malega, kar voznik za tabo ni mogel videt - če boš rekel, da je srna priletela pred tebe, bo malo čudno zgledalo, če je ne bo videl nihče drug (še posebej, če boš rekel to sredi mesta
grin1.gif
).

Aja pa poglej, da je slovenski avto, da ne boš imel komplikacij s kakim tujcem.