30 aprila začne veljati ZVCP-1E

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ravno grem delat izpit za A kategorijo. Kateri zakon sedaj velja za mene? Je kaj razlike če vsaj teorijo naredim pred koncem meseca?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Dober odgovor.
smirk-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne strinjam se. Sedaj bo tistih nekaj, ki se bojijo kazni, še počasnejših. In počasne tarče se lažje zadene kot hitre.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Meni se samo bogi policaji smilijo zdaj ko bo populus preveč prestrašen da bi se vozil prehitro. Saj bodo revčki brez dela ostali. Najboljše da začnejo med kontrolami prometa na strani še kakšna domača jabolka prodajat da bodo pokrili luknjo v proračunu ker se bo naenkrat 100% slovenskih voznikov vozilo po predpisih in ne bo več kaj za kasirat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Samo se res pozna že zdaj, sam opažam da se jih nekje 80% vozi točno po omejitvi, 15% hitreje (10-20 km/h), 5% pa počasneje (ampak taki so bili tudi prej).

Če je v vasi 70 omejitev je čisto znosno, 60 se tudi še da nekak zdržat na krajši razdalji, 50 pa je noro počasno, kr čakam, da me kaki biciklist prehiti
rolleyes-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Trenutno ja, ker so vsi presrani ker majo policaji od prejšnega tedna akcijo nadzora hitrosti..
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Danes sem probal stari zakon in ne dela.
100km/h po zaloški je slo b.p.


Me zanima,če bo lez kakšne 2 tedna bolj učinkovit.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
a s sparkom?
grin1.gif

to te noben policaj ni upal ustavt, ker se je bal da bi mu ga hotel prodat
smile-1.gif
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Oni vedno govorijo (minister pa te njegovi), da je vsako leto več mrtvih na cesti. A ste že kdaj vidl kakšno statistiko kolk avtomobilov (motorjev) je blo več registriranih napram prejšnemu letu. Poglejte si statistiko kolk jih umre na 100.000 prebivalcev. Vsako leto manj. Oni pa samo kažejo statistiko kolk jih umre glede na prejšna leta. Ja valda, da se jih več ubije če je pa vsako leto več avtomobilov (motorjev) na cesti. Jaz predlagam, da če ta novi zakon ne bo deloval, da odstopijo vsi po vrsti od ministra naprej. Njim se gre da bi čim več zaslužl. Bili njih patak kolk jih umre na leto.
Moje mnenje.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Mah to jst že skos trobm. Ne rečem žrtev je preveč (in jih vedno bo).
Vendar oni gledajo samo tiste številke ki jih hočjo vidt. Pa čeprav je procentualno vsako leto manj žrtev na cesti.
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Sem že pisal o tem in tudi podal konkretni izračun s konkretnimi številkami, kjer je bilo razvidno, da se delež prometnih nesreč s smrtnim izidom glede na število vozil (brez upoštevanja tujcev!) precej manjša.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Sem že pisal o tem in tudi podal konkretni izračun s konkretnimi številkami, kjer je bilo razvidno, da se delež prometnih nesreč s smrtnim izidom glede na število vozil (brez upoštevanja tujcev!) precej manjša.
Pa je opazen kakšen večji skok, kadar se kazni povečajo? drugače bi lahko to statistiko razumeli tako, da vozimo vedno bolj varne avtomobile???

Ko sem pred leti imel dva avtomobila, sem z obema skup naredil ravnio toliko km, kot bi drugače z enim. Se peljem kamor hočem ali moram, dveh avtov hkrati pa ne vozim.
Če je več avtomobilov registriranih, še ne pomeni, da jih je toliko več hkrati tudi
na cesti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če je več avtomobilov registriranih, še ne pomeni, da jih je toliko več hkrati tudi
na cesti.
No, me zanima koliko je še ostalih, ki imajo avto registriran zgolj za lepše in ga ne uporabljajo.