30 aprila začne veljati ZVCP-1E

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Ja moj je registriran, sam ni na cesti, ker me pridno caka, da se vrnem iz Butal.
grin1.gif
Ti si ena od redkih izjem. Meni je sicer cabrio tudi stal čez teden, ampak drugače pa skoraj ne poznam oseb, katere bi imele registriran avto zgolj zato, da jim stoji v garaži.

PS: A nisi ti prodal Passija?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če je več avtomobilov registriranih, še ne pomeni, da jih je toliko več hkrati tudi
na cesti.
No, me zanima koliko je še ostalih, ki imajo avto registriran zgolj za lepše in ga ne uporabljajo.
Pomoje je dosti takih, ki vozijo dopoldne službenega, popoldne pa privatnega.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.075
1.473
113
39
Mi lahko kdo pove če ve da ne bom rabil iskat...

Kako se sedaj obravnava prekoračitve hitrosti ki niso naselje in zunaj naselja, torej tam kjer so table 60 ali 70? Je kakšna posebna lestvica kazni? Verjetno ni enako kot v naselju, saj procentualno presežeš manj?


lp
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Mi lahko kdo pove če ve da ne bom rabil iskat...

Kako se sedaj obravnava prekoračitve hitrosti ki niso naselje in zunaj naselja, torej tam kjer so table 60 ali 70? Je kakšna posebna lestvica kazni? Verjetno ni enako kot v naselju, saj procentualno presežeš manj?


lp
Zakon je povsem jasen. Če po celovški, kjer je omejitev 70km/h peljšeš 101km/h, te čaka kazen 1000€ in najmanj 9 točk in prepoved vožnje.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.075
1.473
113
39
Res je...
Malo mi je hecno vse skupaj...zakon loči prekoračitev s prometnim znakom dovoljene hitrosti v naselju in zunaj naselja, obakrat je določena lestvica kazni za določeno prekoračitev..

primer:
Če je v naselju tabla 40 in se peljem 70 (30 prekoraču) plačam 1000 eur..
Če ni table je itak omejitev 50 in peljem 80, ravnotak 1000 eur...
Če je tabla 70 in peljem 100 plačam 1000 eur

V bistvu je gledano v procentih vedno manjša prekoračitev, kazen pa enaka...in potem:

Če pa je tabla 70 zunaj naselja in peljem 100 pa plačam 240 eur...

Hja, kakšna je razlika med 70 v in zunaj naselje...ok, ok, sej vem a je naselje bolj "rizično" pa to..sam...kr neki.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
V bistvu je gledano v procentih vedno manjša prekoračitev, kazen pa enaka...in potem:

.
Državo ne zanimajo procenti, ampak kolk €€€ bo prišlo v blagajno. Procenti, varnost... to je drugotnega pomena.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Tako je!!! Vlada se je odlocila okrasti ze tako shiran narod se na cesti ker drugje ne more vec oddirati.
Mislim da je ni drzave v €uropi kjer drzava okrade drzavljana za dve mesecni placi ce pelje prehitro, to je nekaj nezaslisanega in mozno samo na vzhodu...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Naša aktualna oblast se raje ukvarja z doseganjem rekordov pri kaznovalni politiki, hkrati pa nima toliko črnih jajc, da bi priznala resnične probleme - slabo vzdrževane ceste, izjemno slab asfalt (drsi)...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.486
820
113
Citat:
V bistvu je gledano v procentih vedno manjša prekoračitev, kazen pa enaka

Se pač ne meri v procentih. Kot tudi pešec, ki ga sesuješ pri 80 km/h, ni recimo 20% manj mrtev od onega, ki si ga snel pri 100 km/h.

Če bi se kazni delile v % (kar bi bilo, da se razumemo, možno in prav tako v redu), bi nekdo drug bentil, da enkrat lahko pelje "samo" npr16 km/h več, drugič pa kar 20 km/h več in da to ni prav.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
tudi pri nas so na dvorišu vedno parkirana 2 avta....vsak ima svojega in malokdaj smo vsi zdoma....in enako je pri vseh mojih sosedih v ulici....samo nas je že slabih 10.....
tako da to teorijo o registriranih avtomoblih je potrebno jemati z rezervo....
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Mejduš, zdej se ze 50km/h vozimo za klobukarji po ravnini, kjer je 90km/h omejitev. No, vsaj prehitet je manjsi problem, kot prej, ko so vozili 70km/h.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
tudi pri nas so na dvorišu vedno parkirana 2 avta....vsak ima svojega in malokdaj smo vsi zdoma....in enako je pri vseh mojih sosedih v ulici....samo nas je že slabih 10.....
tako da to teorijo o registriranih avtomoblih je potrebno jemati z rezervo....
2 avta, koliko voznikov?

Pred našo bajto so parkirani 4-je avti. Smo pač 4-je vozniki.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Pri nas smo 3je vozniki s 3mi avtomobili. A en avto je ponavadi skos doma, ker se oča in mati vozita skupaj z enim avtom... Za razne potrebe ima mati itk službenega na šihtu..

Sem pa že od sobote malo testiral oz. se navajal na tale novi zakon... Sj, drgač kr gre, edino nikjer mi ni ratal, ko greš iz AC dol, k je omejitev 40
stupid-1.gif
..

Sem pa ravno zaradi tega poizkuševanja novega ZVCP-ja skoraj dobil avto v rit. Po AC proti Grosuplju, kjer je omejitev od drugega mosta v smeri NM naprej 100,80, nato 60, skoraj fasu avto od uzadi...[censored] ga, bomo pa vsaj avto lahko popravljali na drug račun
evil.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
zdej je tak cela štala ratala, folk sploh več ne ve kje se lahka kolk pelje....na 90 km/h omejitve se vozijo 65-70 km/h
stupid-1.gif