30 aprila začne veljati ZVCP-1E

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
A če ti nekdo vozi močno za ritjo, pa da ti močno zabremzaš, je seveda kriv on ali ti lahko kaj sika?
Ker trenutno sem brez denarja pa bi rad kaj zaslužil na tak račun, avto je pa Škodin, tak da nekega velikega kompliciranja pri popravilu ne bi bilo...A se splača to storiti?

To je kaznivo in kazni so precej visoke.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
A če ti nekdo vozi močno za ritjo, pa da ti močno zabremzaš, je seveda kriv on ali ti lahko kaj sika?
Ker trenutno sem brez denarja pa bi rad kaj zaslužil na tak račun, avto je pa Škodin, tak da nekega velikega kompliciranja pri popravilu ne bi bilo...A se splača to storiti?

Resnično upam, da se šališ.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
od kdaj pa je bremzanje kaznivo?
confused-1.gif
no, lahk cel zakon napišeš, da bom vedel da nena na pamet govoriš.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
od kdaj pa je bremzanje kaznivo?
confused-1.gif
no, lahk cel zakon napišeš, da bom vedel da nena na pamet govoriš.

(4) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik osebnega avtomobila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik motornega kolesa in kolesa z motorjem mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
In kdo mu bo dokazal, da ni zabremzal zaradi podlasice, veverice ali kake podobne male živali?

Tudi sam ne podpiram zavarovalniških pevar, ker posredno dvigujejo premije vsem nam ostalim, ampak ko se mi pa nekdo zalima za rit in po možnosti še blenda (na AC), pa me en drek briga za prevare.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Danes sem probal stari zakon in ne dela.
100km/h po zaloški je slo b.p.


Me zanima,če bo lez kakšne 2 tedna bolj učinkovit.
Če ni bilo smrtnih žrtev, potem zakon dela.
hysterical-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63

Sem gledal in nisem mogel verjeti, kaj delajo 'raziskovalni novinarčki' in 'predstavnik AMZS' na obvoznici!
Gospodič v črni Alfi - predstavnik AMZS - namerno zadržuje promet (še pomnite, tovariši, levi pas je prehitevalni), ne prehiteva, niti se umakne na vozni pas, biseri 'raziskovalnega novinarstva' pa se čudijo in zgražajo nad zadaj vozečimi, ki jim zaradi voznika Alfe poči film in prično početi bedarije.
Potem pa še arhivske Stropnikove bedarije (polna črta+prehitevanje kolone+...) in vožnja v smrt. In taki ljudje nam dnevno s svojo interpretacijo dogodkov polnijo ušesa.
hysterical-1.gif


LP,

Milan
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri tem posnetku sem se ravno spomnil, če se moraš na prehitevalnem pasu umaknit tistemu za sabo, če voziš po omejitvi? Recimo da so na desnem pasu posamezna vozila (imaš prostor, da se umakneš), vozijo 100, ti pa po prehitevalnem mimo s 130, zadaj pa ti prileti retard in ti začne mahat, blendat, trobit itd.... Si se dolžan umaknit?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri tem posnetku sem se ravno spomnil, če se moraš na prehitevalnem pasu umaknit tistemu za sabo, če voziš po omejitvi? Recimo da so na desnem pasu posamezna vozila (imaš prostor, da se umakneš), vozijo 100, ti pa po prehitevalnem mimo s 130, zadaj pa ti prileti retard in ti začne mahat, blendat, trobit itd.... Si se dolžan umaknit?

Umakniti se moraš na vozni pas takoj, ko je bilo zaključeno prehitevanje, ne glede na to, ali je kdo zadaj, ali ne.
To, kar je počel tip z Alfo, je žal vzorec obnašanja 'sam sem na svetu, briga me za vse ostale'. Svoje početje opravičuje z 'saj vozim z max. dovoljeno hitrostjo' - če samo upoštevamo, da števci različno lažejo (a po pravilu kažejo več, kot je dejanska hitrost) in da je lahko nekdo drug, ki prav tako vozi po omejitvah, hitrejši od tega pacienta s problematičnim egom, ki ne dovoli, da bi ga kdo prehitel, je levo vozeči v prekšku in pika.

Če vozi z isto hitrostjo, kot avti na voznem pasu, naj se spoka na vozni pas.

Vsakodnevno opazujem narod na cesti in večina jih nima niti približno občutka o razdaljah med avtomobili in potrebno potjo, da se pri recimo 5km/h višji hitrosti dohiti in prehiti avto, ki vozi 100metrov spredaj. Taki vztrajno jahajo levi pas, čeprav bodo prevozili še vsaj 500m preden bodo sploh v poziciji, ko bo manever prehitevanja mogoč.
Takšno početje bi lahko enačil s tem, da si nekdo, ki je na poti na WC, vzame 'tiča ven' že 50 metrov pred WCjem - skratka brez občutka za razdalje in bonton.
bonk.gif


LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pa še en večkrat opažen primer ega in 'manjši avto me že ne bo prehitel':

na severni MB 4pasovnici (cesta rezervirana za mot.vozila) se mi je pri vožnji v klanec že parkrat zgodilo, da sem dohitel težji avto, ki se je že začel umikati (do 1 meter na voznem pasu), a ko je ugotovil, da ga želi prehiteti Twingo, si je hitro premislil glede pomika in me zopet zaprl nazaj(do naslednjega avta na desnem pasu je e zelooo daleč). V večini primerov je bilo zapiranje povezano s pospeševanjem, katerega med mojim dohitevanjem ni bilo opaziti.
smile-1.gif


LP,

Milan
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Klasika. Ko sem na AC v E34 mi nihče ne blendal (Kakšen prepotentnež s tristo konji se mi še kdaj zalima na rit
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ljudje dobro vedo nad kom se znest in ga porinit še bolj v drek - tako je v prometu in tako je v vseh situacijah. Ti z BMW-jem ''dokažeš'', da je tvoj rang visok in te napadejo le tisti, ki so še višje (300 KM avti kot si omenil).

Ampak to bomo težko izkoreninili, to se dogaja na cestah pa vseh kapitalističnih državah, ker je predvsem psihološko in povezano s stresom. Delno lahko oster nadzor na cestah omili, izkoreninit pa se tega ne da - vsaj dokler bo kapitalizem zahteval tak tempo od ljudi.

(Bluzim, ker se mi oči že zapirajo, ampak to je žal resnica).
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Takšno početje bi lahko enačil s tem, da si nekdo, ki je na poti na WC, vzame 'tiča ven' že 50 metrov pred WCjem - skratka brez občutka za razdalje in bonton.

Reporter Milan???

grin1.gif


Drugače pa dobro povedano, ampak zdaj bojo pa tisti, ki se bojo v nesposobnostih prepoznali, jokcali kako jih ostali zrivamo v ograje, brutalno trpinčimo in oh in sploh teroriziramo s svojim prehitevanjem in vsesplošnim "divjanjem". Ne vem zakaj pišem kot da sem divjak če pa v bistvu ne vozim tako, hočem samo lepo, tekočo vožnjo in izboljšanje pretočnosti v ozkih grlih. Da se promet opazuje in reagira, da so ljudje z glavo pri vožnji in ne spijo za volanom. En divjak ki dela štale je zelo opazen in zaenkrat so še vsi šli mimo mene brez problema, samo malce placa jim daš če lahko. Medtem ko undercover zaspanca ne opaziš dokler se nekje ne zmoti, potem pa sunkovito popravlja svojo napako, seveda ker ni opazoval razmer pred in za sabo lahko samo upa da se pri takem manevru vsi ostali kolkr tolk zavedajo, da pravilno odreagirajo in ga rešijo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ni prepovedano, je pa izredno neprimerno in tudi nevarno!

To bi pa res lahko "obsodil" tudi ti puhloglavec, saj je tako početje izredno nevarno.
Pa razloži ti, zabuhloglavec zakaj je nevarnno, če avtobus s 50km/h prehiteva avto ki vozi 30km/h.
Citat:
Sicer je vzel nekaj zaleta in bil sprejemljivo hitro mimo ampak...
Ampak kaj?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Stardec, eno je peljat 2 km ali pa včasih tudi 10 km prehitro, drugo pa je nekoga namerno ubit. Prosim za bolj logične primerjave.
2 km ali včasih tudi 10 km prehitro pelješ pa pelješ bolj varno kot tisti, ki 90% časa gleda na števec. Me zelo zanima kdo od naštetih dveh bo prej v naselju videl otroka, ki skoči na cesto. Tisti ki otroka ne bo videl, tudi ustavil ne bo, hvala za tako prometno varnost.
A moraš ti med vožnjo 90% svojega časa gledat na števc, da voziš toliko hitro kot smeš vozit? A si ti zrastel popolnoma brez občutka za hitrost in brez občutka kolk ti desna noga na gas pritiska?
Kaj sploh delaš na cesti, če si brez občutkov? In ker si že brez občutkov, kako veš da pelješ 10km prehitro in po tvojem bolj varno, brez da bi pogledal na števc?
A lahko še kaj bolj butastega napišeš?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ugotovil sem da se zdej moram v povprečju voziti v prestavi nižje kot poprej
frown-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

V enem od časopisov in sicer pod tvegano prehitevanje. Če pa ni toliko se pa priporočam za info.

V direktni zvezi s prehitevanjem čez polno črto ne najdem nič.

Po tem členu te lahko kaznuje:
116. člen:
(5) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati skladno z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

"(7) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju s petim odstavkom tega člena, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za omejitev hitrosti, s prometnim znakom, s katerim je urejena prednost vozil, s prometnim znakom za obvezno uporabo snežnih verig, s prometnim znakom za omejitev skupne mase, osne obremenitve ali dimenzije, s prometnim znakom za omejitev največje dovoljene mase ali s prometnim znakom "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti oziroma cesti, rezervirani za motorna vozila."

Torej če ni prehitevanje v križišču, čez prehod, pred ovinkom, v škarje, itd, ni neke panike.